‘Game of Thrones’ dizisinin dört farklı spin-off’u yayınlanacak.

Sekizinci sezonuyla sona erecek olan ‘Game Of Thrones’a dair heyecan verici bir gelişme gündeme geldi. George R.R. Martin, Dan Weiss ve David Benioff’un usta ellerinden çıkacak tam dört farklı ‘Game Of Thrones’ spin-off dizisi, HBO’da izleyiciyle buluşacak.

Bu dört farklı dizinin senaryosu için George R.R. Martin’le çalışacak olan senarist ekibinin kimlerden oluştuğu da belli oldu. ‘Mad Man’ dizisinin senaristlerinden Carly Wray, ‘Kong: Skull Island’ın senaristi Max Borenstein, birçok X-Men filminin senaristi Jane Goldman ve ‘Mystic River’ın senaristi Brian Helgeland; reyting ve ödül rekortmeni dizinin spin-off’larını yazacak isimler olarak belirlendi.
Henüz söz konusu dizilerin, ne zaman yayına gireceği veya hangi karakterlere odaklanacağı bilinmese de; dizilerden birinin ‘Game Of Thrones’un final sezonu öncesinde yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Final tarihi kesinleşti
‘Game Of Thrones’un finali yaklaştıkça diziyle ilgili detaylar da belli oluyor. Efsane dizinin oyuncuları Maisie Williams ve Sophie Turner’la birlikte dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın Mart ayında katıldığı panelde, söz konusu dizinin sekizinci sezonuyla birlikte sona ereceği açıklandı. Dizinin 2018 yılında yayınlanacak son sezonu, sadece altı bölümden oluşacak.

Final tarihini açıklayan David Benioff ayrıca ‘Başlangıçta, HBO’dan (yayıncı kanal) toplamda 70 saatlik bir şölen için izin talep ettik. Bizi kırmadılar hatta efsanenin uzunluğu 73 saat oldu. Gurur duyduğumuz bir proje ortaya çıktı’ ifadelerini kullandı.

Final tarihiyle ilgili bir açıklama da, Ağustos 2016’da, dizinin yayıncısı Amerikan HBO televizyonunun program sorumlusu Casey Bloys tarafından yapılmıştı. ‘Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nin konferansında konuşan Bloys, final sezonunun bölüm sayısının henüz belirlenmediğini söylemiş ve ‘Yapımcılar bize ne veriyorlarsa, hepsini alacağız’ demişti.

Yeni kitap geliyor
HBO’nun dünya çapında milyonlarca izleyicisi olan ‘Game of Thrones’ dizisinin uyarlandığı kitabın yazarı George RR Martin, serinin uzun zamandır beklenen yeni kitabının birkaç ay içinde biteceğini haber verdi.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Serinin ilk romanı olan ‘Game of Thrones’ adıyla da anılan ‘Buz ve Ateş’in Şarkısı’ (A Song of Ice and Fire) kitap serisinin yazarı George RR Martin, kişisel bloğundan, hayranlarına yeni kitabı ‘The Winds of Winter’ (Kış Esintileri) bitmesi için önünde hala bir kaç ay olduğunu ancak gelecek yıl raflarda olacağını umduğunu yazdı.

Yeni kitabıyla ilgili yapılan spekülasyonları oldukça tuhaf bulduğunu söyleyen ABD’li ünlü yazar Martin, ‘Hangisi daha saçma bilmiyorum; kitabımı bitirmiş olduğum halde, sırf kötü niyetle – baskıya vermek yerine – üzerine oturduğum iddiası mı yoksa tek sayfa bile yazmamış olduğum mu?’ ifadelerini kullandı ve her iki iddiayı da aynı biçimde ‘yanlış ve ahmakça’ olarak nitelendirdi.

Martin 2016 yılının başında, kitabıyla ilgili olarak ‘Büyük ölçüde bitti. Düzinelerce bölüm hazır. Ama yazılacak da epey var. Önümde hala aylar var’ demişti.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments