Emilia Clarke, ‘Game of Thrones’tan ‘Star Wars’a transfer oldu. Tabii, efsane dizideki rolünden vazgeçmeden…

HBO’nun muhteşem yapımı ‘Game of Thrones’ dizisinde Ejderhaların Annesi rolünü canlandıran Emilia Clarke, Star Wars evrenine katılıyor. Clarke, Han Solo’nun hikayesinin anlatıldığı filmin bir parçası olacak.

Güzel yıldızın filmdeki karakter adının ve rolünün ne olacağı henüz belli değil. Star Wars’un web sitesinde yer alan açıklamada sadece, ‘Game of Thrones’da oynadığı Daenerys Targaryen karakteriyle tanıdığımız Emilia Clarke’ın ‘Han Solo Star Wars’ filmine katılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Clarke’ın rolü, Han ve Chewie’nin maceralarında karşılaşacakları dinamik bir karakter dökümünü tamamlayacak’ denildi.

Film, 2018 yılında seyirciyle buluşacak ve yönetmen koltuğunda Phil Lord ile Christopher Miller oturacak. Bir bakıma Star Wars’un prequel’i (ön bölümü) olacak filmde, Han Solo’nun gençliğini izleyeceğiz.

Bu arada; Star Wars hayranlarının, bu yılın sonunda ‘Rogue One’, gelecek yıl ‘Star Wars: Bölüm VIII’ ve 2018’de de ‘Han Solo’ adlı filmleri izleme şansına sahip olacaklarını da hatırlatalım.

İlk kadın James Bond olmak istiyor
‘Game of Thrones’ dizisinden tanıdığımız 29 yaşındaki güzel oyuncu, Haziran başlarında Daily Star gazetesine verdiği röportajda; kariyeri açısından en büyük hayalinin ne olduğunu açıkladı:

‘Henüz gerçekleşmemiş bir hayalim var. Jane Bond rolünü oynamak istiyorum. Beni yönlendirecek ve rol arkadaşım olacak kişi ise kesinlikle Leonardo DiCaprio olmalı. Hiç şüphe yok.’

Türkçe adı ‘Taht Oyunları’ olan dizide Daenerys Targaryen rolünü canlandıran Emilia bu açıklama öncesinde, dizideki bir sahnede soyunduğu çekimler öncesinde votkayla kafa bularak cesaretlendiğini açıklamıştı:

‘Biraz votkaya ihtiyacım vardı ve cesaretlendirilmeye… Bu iki isteğim gerçekleşince, soyunmaya hazır hale geldim.’

‘O sahne, sevişme sahnesi değildi. Anlamlı bir sebep için çıplak oynamam gerekiyordu. Daenerys, kendisini küçük gören düşmanlarını alt etmişti. Ve bunu soyunarak kutladı. Bence o sahne, bir kadının gücünü gösteren bir andı, basit bir erotik sahne değildi.’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments