Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı George Michael’ın cenazesi, ölümünden üç ay sonra düzenlenen törenle toprağa verildi. Michael’in cenazesi, kesin ölüm nedeninin belli olması için yayımlanacak adli tıp raporu açıklanana kadar bekletilmişti.

Erkek sevgilisi Fadi Fawaz’ın sosyal medyada paylaştığı kilise fotoğrafının ardından hayranları, ‘George Michael için gizli cenaze töreni mi yapıldı?’ sorularını yöneltmişti. Ünlü İngiliz şarkıcı için cenaze töreni düzenlendiği doğrulandı. Böylece Michael, ölümünden 94 gün sonra toprağa verilmiş oldu.

‘Sade ve özel’ olduğu açıklanan cenaze törenine, yalnızca Michael’ın ailesi ve yakın arkadaşları katıldı. Ünlü yıldızın, Kuzey Londra’daki Highgate Mezarlığında, annesinin mezarının yanına defnedildiği bildirildi.

Aralık ayında, 53 yaşındayken hayatını kaybeden Michael’ın cenaze törenine ilişkin yapılan açıklamada, cenazenin Çarşamba günü toprağa verildiği doğrulanarak şunlar kaydedildi:

‘George Michael’ın ailesi, sanatçının tüm dünyadaki hayranlarına, destek ve sevgi mesajları için teşekkür etmek istiyor. Aile, özel hayatlarının gizliliğinin medya tarafından ihlal edilmemesini ve mahremiyetlerine saygı gösterilmesini de rica ediyor.’

Sıradışı yardımseverlik faaliyetleriyle tanınan Michael’ın 130 milyon dolarlık servetini vaftiz babası olduğu çocuklara bırakacağı öne sürülmüştü. Spice Girls grubunun üyesi olan Geri Haliwell’in kızı Bluebell, İngiliz aktör Martin Kemp’in çocukları Roman ve Harley ile George Michael’in kuzeni Andros’un iki çocuğunun mirastan eşit faydalanacağı öğrenilmişti. Mirastan George Michael’ın iki kız kardeşi ve sevgilisi Fadi Fawaz’ın da pay alacağı, gelen bilgiler arasındaydı.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments