• facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Gülben Ergen 19 Mayıs öncesinde bir okul sevinci daha yaşadı.

Ünlü şarkıcı Ergen’in ‘Çocuklar Gülsünler Diye Derneği’ kapsamında birçok okul yapımına destek verdiği biliniyor. Gecce.com’un haberine göre geçtiğimiz gün 34. okulun açılmasına aracı olan Ergen, Rize Ardeşen’de açılan okulun açılışında şunları söyledi:

‘Çocukların erken yaşta eğitilmesi çok önemli. Dernek olarak daha çok çocuğun okul öncesi eğitim imkânına kavuşması için çaba gösteriyoruz. Ülkemiz için çok önemli bir günün, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın öncesinde yeni bir anaokulu açmak coşkumuzu ve gururumuzu daha da artırıyor. Bugün özellikle anneler beni burada çok güzel karşıladı. Karadeniz kadınlarını çok seviyorum. Çok beceriklidir Karadeniz’in kadınları. Hayırsever ailemizden Mustafa Demiralay, eşine farklı bir doğum günü hediyesi vermek istemiş. ‘Karadeniz turuna çıkalım’ deyip Ardeşen’e getirdiği eşine büyük bir sürpriz yaparak, ‘Bu okulu senin için yaptırdım, adını verdim. Doğum günün kutlu olsun’ demiş. Rize Ardeşen’de açtığımız bu 34. anaokulumuz, Kübra Demiralay adını taşıyor. Gerçekten de bir insanın eşine vereceği en şahane doğum günü hediyesi. Anaokulumuzu her zaman olduğu gibi annelere emanet ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’

33. anaokulunu İzmir’de açtı
‘Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin kurucusu olan ve 5 yılda 32 anaokulu açtıran ünlü sanatçı, 21 Nisan günü İzmir’de de bir açılış gerçekleştirdi. Ergen, İzmir’deki anaokulunun açılışını Instagram hesabından yayınladığı fotoğraf ile duyurdu. Ünlü şarkıcı fotoğrafın altına şu notu ekledi:

‘Sağımda ak saçlı bir #anne solumda ak saçlı bir baba. Önümüzde öğrencilerimiz. Kucağımda iki bacağı engelli bir melek… Anne Baba @cocuklargulsundiye anaokulumuzun tüm yapımını üstlendi. Ciğerleri yana yana genç yaşta evlatlarını toprağa vermişler. Şimdi anaokulumuzda bu büyük acıya çocukların sevinç çığlıkları karışıyor. Genç yaşta trafik kazası ile tüm ailesini, arkadaşlarını yakan bu acıyı erdemli duruşları ile anaokulu açarak teselliyi, çocuk sevindirmekte arayan bu aileyi başımın üzerinde taşımak istiyorum… Acı ve sevinç bir arada yaşanıyor bugün İzmir de…’

Ergen, daha önce ülkenin her yerinde okul açmak istediğini istediğini ifade etmişti. Ünü yıldız hedefleri uğrunda emin adımlarla ilerliyor.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments