‘Görümce’ Gupse Özay’ın başlattığı akım, Meryem Uzerli’yi de etkisi altına aldı.

‘Görümce’ filmiyle 2 Aralık’ta hayranlarıyla buluşan Gupse Özay, renkli paylaşımlarıyla sosyal medyada beğenilmeye devam ediyor. Ünlü oyuncu, dün akşam saatlerinde bir tekerleme söylediği ve oldukça sempatik görünen bir video paylaştı. Özay’ın bu videosuna gönderme olarak #görümce etiketiyle takipçilerinden peş peşe videolar geldi. Bu isimlerden bir tanesi de ünlü oyuncu Meryem Uzerli oldu. Yarı Alman olan oyuncu, söylenmesi oldukça zor olan ve oyuncuların artikülasyon çalışmalarında sıkça kullandıkları ‘dal sarkar kartal kalkar kartal kalkar dal sarkar…’ tekerlemesini çok da sağlam olmayan Türkçesiyle dillendirmeye çalışınca ,ortaya çok sevimli görüntüler çıktı.

Öte yandan, Özay’ın senaryosuna imza atıp başrolünde yer aldığı ‘Görümce’ filmi, ilk hafta sonunda 353.620 biletli seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye’ye zirveden giriş yaptı.

Hangi ünlüden esinlendi?
Gupse Özay’ın ‘Görümce’ adlı filmiyle ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Özay’ın, abartılı imajıyla dikkat çeken belalı görümce tiplemesini yaratırken; ünlü iki isimden ilham aldığı konuşuluyor. Giyim kuşama olan ilgisi, bakım düşkünlüğü ve abartılı imajıyla dikkat çeken görümce tiplemesinin ilham kaynağı olarak Seda Sayan ve Hande Acar’ın adları anılıyor. Buğra Gülsoy’un canlandırdığı erkek kardeşi Ahmet’i, Eda Ece’nin canlandırdığı sevgilisi Deniz’den ayırmak için planlar yapan Yeliz (Gupse Özay) karakteri, görsel açıdan bu iki isme benzetiliyor.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Daha önce yaptığı bir açıklamada Özay; ‘Görümce’nin senaryosunu kendi hayatında ağabeyiyle yaşadıklarından esinlenerek yazdığını söylemişti. Özay şu an evli ve çocuklu olan abisini o dönem kıskandığını, bu ilişkinin de filme ilham verdiğini şu sözlerle açıklamıştı:

‘Eğer kendini yalnız hissediyorsan, annenle baban İzmir’deyse ve İstanbul’da bir tek güvendiğin ve sevdiğin abin varsa; onu kaybetme durumu biraz acıtıyor insanı. Tek dayanağım, beni tek seven insan başka bir kadına gidiyor diye düşünüp, delirmiştim. Hatta evlendikleri gün elbisemi beğenmeyip, giymem diye şikayet etmiştim. Şimdi bakıyorum da aslında panik atak geçiriyormuşum resmen.’

Filmin özeti
Yeliz erkek kardeşi Ahmet’e fazlasıyla düşkündür. Yeliz’in bu düşkünlüğü sonucu ikili birlikte yaşamaktadır. Fakat Yeliz’i kötü bir sürpriz beklemektedir, zira Ahmet bir kıza aşık olmuştur. İşler hızlı gelişir ve Amet kıza evlenme teklifi eder. Bunu duyan Yeliz’in dünyası başına yıkılır. Yeliz’in umudu, Ahmet’in şimdiye kadarki kız arkadaşlarını ayırdığı gibi bu kızdan da ayrılmasıdır. Ancak işini şansa bırakmayan Yeliz, arkadaş grubuyla kafa kafaya verip kardeşiyle sevdiği kızı ayırma planları yapmaya başlar. Kıskanç ablası Yeliz ile sevdiği kız Deniz arasında sıkışıp kalan Ahmet’in yapabileceği tek şey her şeyden habersiz Deniz’i ablasının tuzaklarından korumaya çalışmaktır. Bu mücadele boyunca Yeliz’i de, Deniz’i de, Ahmet’i de türlü komik maceralar beklemektedir…

Gelin-görümce arasındaki çekişmeli ilişkiyi mizahi bir dille ele alan komedi yapımı Görümce’nin başrollerini yerli komedinin sevilen yüzü Gupse Özay ve ekranların yeni keşiflerinden Eda Ece üstleniyor. BKM yapımı filmin yönetmen koltuğunda Kocan Kadar Konuş, Patron Mutlu Son İstiyor gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Kıvanç Baruönü otururken, filmin senaryosu ise Özay’a ait.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments