Hadise’nin ve kardeşinin mekanı ‘La Plaj’ın fiyatları el yakıyor.

Eğlence konusunda birbirleriyle yarışan Bodrum’daki mekanların mönülerinin, vatandaşın karnını doyurmaktan çok dudak uçuklatan fiyatlarıyla ceplerini boşalttığı artık herkes tarafından biliniyor. Konuyu yerinde analiz etmek isteyen Takvim gazetesi, geçtiğimiz yaz hizmete giren ve popçu Hadise ile kız kardeşi Hülya Açıkgöz’ün sahibi olduğu ‘La Plaj’ın mönüsünü mercek altına aldı. Türkbükü’ndeki mekan, sezon başı olmasına ve eğlence sezonunun tam olarak açılmamasına rağmen yüksek fiyatlarıyla herkesi şaşırttı.

Öyle ki, fahiş fiyatlarıyla çevredeki sosyetik mekanlarla yarışan ‘La Plaj’da karnını lahmacunla doyurmak isteyen tatilciler, 35 lira ödemek zorunda… Yanına bir de ayran söyleyen bir kişinin cebinden ise, 25 lira daha çıkıyor. Tatilcilerin en çok tükettiği yiyeceklerden hamburgerin fiyatı ise 50 lira… Kuşbaşılı pidenin 60 lira olduğu mönüde dondurmayla serinlemek isteyenleri daha da sıcak basıyor. Çünkü 3 top dondurma yemenin bedeli tam 25 lira…

Şezlonga uzanıp kokteyl keyif yapmayı düşünler de ellerini ceplerine biraz daha fazla götürmek zorunda. Zira mönüdeki kokteyllerden 1 kadeh sipariş edenler, 75 lira ödüyor. Şimdilik tatil sezonu tam olarak açılmamasına rağmen fahiş fiyatlı mekanlar listesinin üst sıralarında yer alan ‘La Plaj’ın bayramla birlikte mönüsündeki tüm yiyecek ve içecek fiyatları da artacak. Özellikle Hadise’nin de aralarında olduğu ünlü isimler mekanda sahne almaya başladıkça mönüden herhangi bir şey sipariş edenin cebi yanacak gibi duruyor. Mekandaki localarda gün boyu dinlenip deniz keyfi yapmak ise bir servet değerinde….

Mekan kapatılmıştı!
Ünlü şarkıcı Hadise’nin ‘Ablama ait’ dediği Bodrum’daki ‘La Plaj’ adlı beach, Ağustos 2016 sonlarında şok yaşadı. Hadise’nin ablası Hülya Açıkgöz’e ait olduğu öğrenilen beach, 2016 yazında aldığı yasakla gündeme gelmişti. 6 Temmuz tarihinde mekanda kavga çıkmış, müşteriler birbirlerinin kafalarında şişe kırmışlardı. Bu olaydan sonra mekanda 18 yaşından küçüklere alkol satıldığı ortaya çıkmış ve mekan hakkında soruşturma başlatılmıştı. Ardından da polis tarafından baskına uğrayan mekana, akşamları alkol satışı ve konser yasağı gelmişti.

Gecce.com’un haberine göre gündemden düşmeyen mekan, Ağustos 2016 sonlarında da kapatıldığı haberleriyle gündeme geldi.

Bodrum Belediyesi zabıta ekipleri tarafından 1 günlüğüne kapatıldığı öğrenilen mekanın kapatılma sebebinin ise 18 yaşından küçüklere alkol satışına devam edilmesi olduğu söylendi. Ancak mekanın sahibi Açıkgöz’ün yaptığı açıklamaya göre mekan, 18 yaşından küçüklere alkol satışı yapıldığı için değil; 18 yaşından küçükler içeri alındığı için ve yüksek sesten dolayı gelen şikayetler üzerine kapatılmış.

Hadise mekanla ilgili açıklama yaptı
Ünlü şarkıcı Hadise, 19 Temmuz günü Bursa’da konser verdi. Sahne öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü popçu, Bodrum’daki plajıyla ilgili açıklama yaptı. Sabah Gazetesi’nin haberine göre ünlü şarkıcı, Bodrum’daki ‘La Plaj’ adlı mekanın ablası Hülya Açıkgöz’ün olduğunu, kendisinin yalnızca ona destek verdiğini belirterek şunları söyledi:

‘Bayramda oraya gittim çünkü annem ve ablam oradaydı. Ablamın plajı olduğu için sahneye de çıktım. Ablama ‘Reklam için afişlerde beni kullan’ diyorum zaten. Bayramda da sahneye çıkmaya bir anda karar verdim. Hülya’ya ‘Ben çıkıyorum’ dedim. Ablamdan para da istemedim.’

Mekanda çıkan olayla ilgili ilk açıklama geldi
Hadise’nin kardeşi Hülya Açıkgöz’ün işlettiği ‘La Plaj’ adlı mekanda Temmuz başlarında büyük bir kavga çıkmıştı. Gülşen ve Ozan Çolakoğlu’nun da bulunduğu mekanda, Çolakoğlu DJ’lik yapıyordu. Bir izleyici, istek şarkıda bulundu. Çolakoğlu’nun şarkıyı çalmaması üzerine mekanda kavga çıktı. Gecce.com’un haberine göre Gülşen ve Çolakoğlu çifti, olayı şöyle yorumladı:

‘Allah Allah, bu insanlar neden böyle, güzel güzel eğlenmek varken kavga nedir? Sinirlerimiz bozuldu, ağlanacak halimize gülüyoruz.’

İşletme sahibi Açıkgöz ise olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

‘Olayda yaralanma olmamıştır. Üzüntümüz sonsuz. Umarım bu ilk ve son olay olur.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments