Kasım ayında burcunuzu neler bekliyor? Hakan Kuyucu yazdı…

KOÇ
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte maddi geleceğinizi garanti altına alabilmek için yollar araştırmaya başlamanız kuvvetle muhtemel… Bu uğurda, sosyal tanışıklıklarınızı harekete geçirmeniz ve yeteneklerinizi kullanmanız gerekecek. Bu sayede, mesleki ve finansal kariyerinizde yeni ufuklar açmak adına gerekli adımları atabilirsiniz. Ancak söz konusu Dolunay olunca, attığınız her adımı en az birkaç kez değerlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Bekar Koçlar bu dönemde, özgürlüklerine sahip çıkacaklar ve bağlayıcı ilişkiler içine girmek istemeyecekler. Birlikteliği olanlar içinse, ilişkilerindeki sorunları gözden geçirme zamanı… Tabii bu problemleri ele alırken, yapıcı olmaya dikkat etmenizin şart olduğunu da gözden kaçırmayın. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, maceracı ve tutkulu bir ruh haline bürüneceksiniz. Özel yaşamınızda cinsellik ve anlık hazlar ön plana çıkabilir. Eğer bekarsanız, tutkulu ama flörtüz ve geçici maceraların peşinden koşmanız olası… Eğer içinizde, bir süredir hayatlarının rutine dönüştüğünü ve bu durumun kendilerini mutsuz ettiğini düşünenler varsa; bu zinciri kırma isteği içine girebilirler. İş hayatlarında beklentilerinin karşılanmadığını düşünenler, iş değiştirmeye ya da kendi girişimlerini başlatmaya kadar gidebilecek değişimlerin arayışında olabilirler. Yaşadıkları ev veya şehirle alakalı mutsuzlukları olanlar, ev hatta kent değiştirme yoluna gidebilirler. Sosyal çevrelerinde tatmin olmayanlar, yeni arkadaşlık ortamları arayışı içine girebilirler. Uzun lafın kısası; bu Yeniay ile birlikte hayatınızda büyük değişimler sizi bekliyor, hazır olun. Ay genelinde sağlığınız olumlu ama son dönemde fazla yorulmamaya dikkat edin, vücut direnciniz düşebilir.

BOĞA
4 Kasım günü burcunuzda oluşacak Dolunay, aşk hayatınızdaki sorunlara çözüm aramak için motive edici bir etkiye sahip. Dolunay’ın burcunuzda oluşması, mevcut durumu koruma, varolan sorunları çözerek daha olumlu ve istikrarlı bir şekilde yolunuza devam etme konusunda sizi istekli ve kararlı kılacak. Ancak bu süreçte bir de uyarım var size: sorunlara sağlıklı ve sakin bir şekilde çözüm aramak yerine, sürekli kaygılanarak, sabırsızlığa ve karamsarlığa kapılarak olumsuz enerjilere teslim olursanız; sonunda psikolojik ve fiziksel anlamda rahatsızlanma ihtimali ortaya çıkar. İşte bu nedenle; mental olarak sakin ve itidalli bir yaklaşım göstermelisiniz. Bu Dolunay’ın yöneticisi Venüs, sağlık kavramının önemine vurgu yapıyor. Hayatınızın diğer alanlarında ne olursa olsun, her işin başının sağlık olduğunu aklınızdan çıkarmayın. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, iş bağlantılarınızı, ortaklıklarınızı veya diğer insanlarla olan her türlü bağınızı gözden geçireceğiniz bir sürece işaret ediyor. Bu bağları ve paylaşımları, duygusal değil; aklınızla ve çıkarlarınızın farkında olarak incelemeniz gerekiyor. Bu yaklaşım, genel anlamda aranızın pek de iyi olmadığı çılgın değişimlerin önüne geçecek tek anahtar… Bu Yeniay’ı yöneten güç olan Mars, Terazi burcunda ilerlediği için sosyal ilişkilerde hassas bir dönemden geçiyor olacaksınız. Özellikle kökleri geçmişe dayanan dostlarınıza karşı nazik davranmalısınız. Onlardan da aynı nezaket talebinde bulunmalısınız elbette… Ne demiş atalarımız; tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Bu dönemde de, tatlı dillilik, güzel sözler ve jestler sosyal ortamdaki mutluluğunuzun anahtarı olacak. Aynı yaklaşımların, aşk hayatınız için de geçerli olduğunu söylemek mümkün. Hele yeni bir ilişkinin ya da evliliğin eşiğinde olanlar için gerilimlerden uzak olmak, laf sokmalardan ve aşırı eleştirel tavırlardan sakınmak, beraberliklerinin geleceği açısından olmazsa olmaz şart…

İKİZLER
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte, iç aleminizde derin ve benzersiz bir yolculuğa hazır olun. Kendinizi yeniden keşfetmek, hayata dair beklentilerinizi net biçimde tanımlamaya çalışmak ve size iyi gelen ya da gelmeyen insanları ve paylaşımları seçmek gibi arayışlar içinde olacaksınız. Bir İkizler olarak, şu ana kadar anlık güdülerinizle ve zamanın eğlenceli geçmesini dileyerek yaşayıp gitmiş olabilirsiniz. Ama artık durup düşünme vakti… Bir anlamda, tüm İkizler için bir olgunlaşma ve durulma süreci başlıyor olacak. Sevgili, aile ya da dost gibi hayatınızda yer alan herkese karşı daha anlayışlı olma zamanı… Başkalarının da var olduğu paylaşımlarda, onlar sanki hiç yokmuş gibi her şeyi siz belirleyemezsiniz, değil mi? Bu Dolunay’da ayrıca, boyun ve boğaz bölgenizde bir hassasiyet durumu olabileceğini söylemek mümkün. Dikkatli olun ve bir uzmana danışmayı ihmal etmeyin. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, iş ve para konularında kendinizi son derece çalışkan, üretken ve cesur hissedeceksiniz. Çıkarlarınızı korumayı, geleceğinizi garanti altına almayı ve sizi tatmin edecek üretimler ortaya koymayı hedefleyeceksiniz. Harcamalarınızı kısacak, girişim ve yatırım alanlarında enine boyuna değerlendirilmemiş maceralara atılmak istemeyeceksiniz. Bir başka deyişle; belki çok uzun bir süre önce göstermeniz gereken bir yaklaşımı nihayet benimseyeceksiniz. İş ve finans konularında ayaklarınız bu kadar yere basarken; bu Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerlediği için aşk hayatınız açısından da iyi haberlerin geleceğini söylemek mümkün. Özellikle son zamanlarında ilişkilerinde sorunlar yaşayan İkizler burçları için mızrakların toprağa gömüleceği barışçıl ve nezaket dolu bir yeni dönemden bahsedebiliriz. Güzelliğinize, fiziksel sağlığınıza ve manevi doyumunuza düşkün bir tavrınız olacak. Uzun lafın kısası; büyüyecek, olgunlaşacak ve hayatın nasıl da özel bir hediye olduğunun ayırdına varacaksınız. Güzel günler sizi bekliyor!

YENGEÇ
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte, toplumsal statünüzü ve onaylanmayı her zamankinden çok önemsediğiniz bir sürece giriyorsunuz. Bu dönemde; edindiğiniz başarılarla, yaşam biçiminizle, işinizle, üretimlerinizle ve kazancınızla takdir görmek isteyebilirsiniz. Prestij kazanma ve saygı görme ihtiyacı duyabilirsiniz. Onaylanmak ve takdir edilmek gibi durumlar, elbette ki insanı mutlu eder ama bu ihtiyacı abartmanız durumunda, artık o noktada aşırı benmerkezci bir tavır devreye giriyor demektir. Bu nedenle, biraz mütevazı olmayı göz ardı etmemeniz gerek. Ayrıca, takdire ve övgüye bu kadar çok ihtiyaç duymak, sizi kötü insanların sömürüsüne karşı da zayıf hale getirecektir. Öyle ya; iki güzel laf eden sizi istediği gibi yönlendirip kullanma şansını da elde edecektir. O yüzden siz, siz olun; fabrika ayarlarınıza geri dönün. Çalışkan, üretken, hedeflerine giden yolda akılcı davranan birer Yengeç olun ve Boğa burcundaki bu Dolunay’ın rüzgarına fazla kapılmayın. Dolunay’ın yöneticisi Venüs, Terazi burcunda ilerliyor. Bu hareket size, geçmişte kalmış ama etkileri halen aile ya da sosyal çevre içinde süre giden bir sorunu tatlı bir şekilde çözme fırsatı verecek. Bu sayede içiniz ferahlayacak. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatınızdan kariyerinize kadar her alanda tutkuların öne çıkışına işaret ediyor. Sevenler yol arkadaşlarını sıkı sıkıya tutup sahiplenirken, yalnız olanlarsa, işlerine ve gelecek hedeflerine sarılacaklar. Yine aileye ya da çocuklara olan bağlılığınız da iyiden iyiye yoğunlaşacak. Bu Akrep tutkusu elbette ki olağanüstü bir şey ama bu duyguları, bir sabit fikirlilik şeklinde yaşamamanız gerekiyor. Hayatınızdaki insanları coşkuyla sevmeniz ve sahiplenmeniz ya da hedeflerinizin peşinden kararlı ve azimli bir şekilde gitmeniz ne kadar güzelse; bu dünyada hiçbir şeyin vazgeçilmez olmadığını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Her şeyi ve herkesi kontrol edemezsiniz; kontrol edemediğiniz şeylerle ya da kişilerle alakalı pürüzlerden de siz sorumlu değilsiniz. O halde, hayatı biraz akışına bırakmakta fayda var. Bu Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerliyor. Bu nedenle, sağlığınıza, iç ve dış güzelliğinize özen göstereceğiniz bir dönem… Ki, bu açılardan oldukça olumlu enerjiler altındasınız.

ASLAN
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte; iş meselelerini, eğitim hayatınızı veya genel olarak yaşamınızın gidişatını gözden geçirmeniz gerekiyor. Yolunda gitmeyen konularda acil önlemler almanız gerekecek. Tabii bu aciliyet halini, bir panik ve sabırsızlık havası şeklinde yorumlamamanız gerekiyor. Analitik olmalı, sakin ve akılcı adımlar atmalısınız. Acele işe şeytan karışır, unutmayın! Özellikle vücudunuzun belden yukarısıyla ilgili bazı şikayetleriniz gündeme gelebilir. Kendi kendinize teşhisler koyup, içinizi karartarak yanlış kanılara varmamanız için yapmanız gereken şey basit: Hemen bir muayene olun ve yol yakınken önlemlerinizi alın. Bu dönemde ayrıca, hayatınızda önemli bir yeri olan birileri maddi ya da manevi açıdan size ihtiyaç duyabilir. Bir Aslan olarak elbette ki o kişinin yanında yer alacak ve ona, tüm içtenliğinizle yardım elini uzatacaksınız ama bir noktaya dikkat: O kişinin, ne zaman ihtiyaç duysa, sizin orada bitivermenize alışmasına izin vermeyin. Uzun vadede bu durum, bir sömürü ilişkisine dönüşebilir, dikkat! 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte; özel hayatınızda, iş veya yaşam alanı gibi konularda bazı ani ve radikal kararlar almanız gündeme gelebilir. Bir ilişkiye başlamak ya da sorunların olduğu bir beraberliğe son vermek, çocuk sahibi olmaya karar vermek, uzun süredir devam eden miras konularında adım atmak, ev satın almak ya da kiralamak gibi girişimlerde bulunabilirsiniz. Hangisi olursa olsun, bu adımların hepsi de hayatınızın gidişatını ciddi biçimde etkileyecek kararlar… O nedenle, anlık tutkulara ya da enerjilere kapılmadan sakin bir biçimde adım atmanız hayati önem taşıyor. Bu Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerlediği için dış görünümünüzde bazı değişiklikler yapma konusunda şanslı olacaksınız. Hatta estetik müdahaleler konusunda bile gökyüzü sizden yana… İnsanın doğasıyla oynaması ne kadar doğru bir tercihtir tartışılır ama bu dönemde, güzelliğinize ve formunuza dair atacağınız her adımda, gökyüzünün sizi desteklediğini bilmelisiniz.

BAŞAK
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay, hayata bakış açınızı ve dünya görüşünüzü gerçekçi bir şekilde gözden geçirme vaktinin geldiğine işaret ediyor. Kariyer planlarınıza, para kazanma yöntemlerinize ve yaşam tarzınıza yönelik yaklaşımlarınızı değiştirmeniz, halihazırda aksayan ne varsa görmenizde yardımcı olacaktır. Bu da, son zamanlarda iç aleminizde hissettiğiniz mutsuzluk ve gerilim hissiyle başa çıkmanızda size destek sağlayacaktır. Her şeyden önce, finansal açıdan gidişatınızı dengeye kavuşturmanız gerekiyor. Bunun için gelirinizi arttıracak yöntemler bulmanız, aşırı tüketim harcamalarınızı kısmanız ve kontrolsüz cömertliğinize bir son vermeniz gerekiyor. İşte dünya görüşünüzdeki ve bakış açınızdaki değişim ihtiyacı tam da bu noktada devreye giriyor. Yanısıra; hayatınızdaki kişiyi, ailenizi ve arkadaşlarınızı seviyor ve onlarla programlar yapmak istiyorsunuz, güzel. Peki, bu birliktelikler sayesinde bütün parasal giderleri ağırlıklı olarak sizin üstlenmeniz ne kadar adil? Ya da işyerinizde sevdiğiniz insanlarla çalışıp zevk aldığınız işleri yapıyorsunuz diye, neden piyasa değerinin altında bir ücret alasınız? Artık kendinize adilane bir şekilde davranmanızın vakti geldi de geçiyor bile sevgili Başak burçları… Bu doğrultuda, yol arkadaşınızın da ortak giderlere maddi katkısını dikkatli bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Eğer burada kullanıldığınızı düşünüyorsanız, vakit kaybetmeden ilişki tercihlerinizi gözden geçirmelisiniz. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, bir enerji patlaması sizi bekliyor olacak. Gerek hedefleriniz gerekse özel hayatınız söz konusu olduğunda, kendinizi inanılmaz derecede ihtiraslı ve kararlı bir noktada hissedeceksiniz. Bu, elbette başarıya ulaşma ve istediğiniz kişi ya da durumları elde etme anlamında oldukça pozitif bir enerji… Ancak bu yoğun motivasyon, kontrolsüz biçimde hırslanma ve ihtiraslarınızın kölesi olma riskini de beraberinde getiriyor. Bu nedenle, bir Başak burcu olarak akılcı, planlı ve sakin tavrınızı devreye sokmayı unutmamanız çok önemli… Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerliyor. Bu da, sağlığınıza ve dış görünümünüze odaklanmanız anlamına geliyor. Bu dönemde; yakın çevrenizde, aniden spora ya da lazer epilasyon seanslarına başlayan bir dolu Başak burcu mensubu görmeniz içten bile değil.

TERAZİ
4 Kasım tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte adeta bir konformizm enerjisi üzerinize çökecek. İş saatlerinizi azaltmak, çalışma temponuzu düşürmek, her alanda üzerinizdeki sorumlulukları atmak ama buna rağmen aynı yaşam koşullarınızı ve kazanç düzeyinizi muhafaza etmek isteyeceksiniz. Ve bu denklem içinde kendinizi ve geleceğinizi güvence altına almak arzusunda olacaksınız. Kendi adınıza epey karlı koşulları talep ettiğinizi kabul etmelisiniz. Ancak sadece güvenceye, kendi isteklerinize veya rahat bir yaşama endeksli seçimler yapıyorsanız, bunlar gerçeğe dönüşmediğinde ne olacak? Muhataplarınız isteklerinizi reddettiğinde kendinizi nasıl hissedeceksiniz? Kaybetmiş? Reddedilmiş? Mutsuz? Bu tür duygulara kapılıp enerjinizi düşürmek istemiyorsanız, isteklerinizle sunulanlar, kendi çıkarlarınızla başkalarının hakları arasında bir orta nokta bulmaya çalışmanız şart. Hayatın bir uzlaşı sanatı olduğunu unutmayın. Hem Dolunay’ın yöneticisi Venüs hem de Mars burcunuzda ilerliyor. Tam da bu dönemde, yalnız olanlar için güzel gelişmeler söz konusu olabilir. Hayatlarının aşkı karşılarına çıkabilir. İşte bu yüzden o özel tesadüf şansınızı attırmak adına gelen hiçbir sosyalleşme şansını kaçırmamalısınız. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte iç aleminizde bir değişim – dönüşüm enerjisi hakim olacak. Bu değişim enerjisi; yaşam tarzı, yaşadığınız ev ya da şehir, boş zamanlarınızı değerlendirme yöntemleriniz gibi konularda sizi etkisi altına alabilir. Daha iyi yerlerde, daha kaliteli bir hayat yaşama ve sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılma suretiyle ruhunuzu zenginleştirdiğiniz, keyif aldığınız ve sevdiklerinizle gururla paylaştığınız bir yaşam tarzına sahip olmak isteyebilirsiniz. Kim istemez ki böyle bir hayatı? Peki, bunları sağlamak için ne kadar çaba harcıyorsunuz? Geliriniz yeterli mi? Öncelikle bu soruların yanıtlarını vermelisiniz. Ayrıca, aşırı eğlenceye ve lüks tüketime olan düşkünlüğünüz de önünüzde bir engel…

AKREP
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay; özel hayatınızı, eğer varsa varolan ilişkinizi sorgulamanıza yol açacak. Mevcut partnerinizle ya da yalnızlığınızla mutlu musunuz? İstediğiniz birliktelik ya da yaşam biçimi bu mu? Sevdiğiniz kişinin ortak hayatınıza dair sorumlulukları paylaşma biçiminden memnun musunuz? İşte bu tür soruları soracaksınız kendinize… Ancak Boğa enerjisi nedeniyle, bu sorgulamaları yapmanız, cevapları bulup hemen harekete geçmeniz gerekmiyor. Bu dönemi, daha çok soruları sorarak ve nihai yanıtları bulmak için muhataplarınızla ya da yakın dostlarınızla istişarede bulunarak geçirmeniz gerekiyor. Bu Dolunay’ın yöneticisi Venüs, Terazi burcunda ilerliyor. Bu sayede; sağlığınız, çalışma koşullarınız ve yaşam biçiminizle ilgili yeni bir yaklaşım benimseme enerjisi içinde olacaksınız. Bu doğrultuda; spor, check-up ya da iş değişikliği gibi adımlar atmanız gündeme gelebilir. 18 Kasım tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay ile birlikte, iş hayatınız ve kazancınız konusunda bazı değişimler söz konusu olabilir. Geleceğinizi garanti altına almak, yaşam koşullarınızı iyileştirmek ve daha üst düzey maddi imkanlara sahip olmak yönündeki istekleriniz ön plana çıkacak. Bu arzularınızı hayata geçirmek adına tutkulu ve kararlı bir biçimde harekete geçebilirsiniz. Tabii bu noktada dikkat etmeniz gereken bir husus var: Elbette hayattan daha çok pay istemeyi bilmelisiniz ama bu durum, bir ihtiras haline gelmemeli. Talepkârlığınız, gözünüzü hırs bürümesine yol açmamalı. Amaçlarınıza ulaşmaya çalışırken daha akılcı ve itidalli bir yol izlemelisiniz. Aksi halde, varolan koşullarınızı dahi kaybetme riski gündeme gelebilir; dikkat! Ayın ikinci yarısında karın bölgeniz ve üriner sisteminizle alakalı birtakım şikayetleriniz olabilir. Fazla beklemeden gerekli kontrolleri yaptırmanız gerek. Yoksa, henüz çok küçükken kolaylıkla çözülebilecek bir sağlık sorunu, sonraki zamanlarda başınızı çok ağrıtacak bir noktaya varabilir.

YAY
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay, iş ve finans alanlarında birtakım olumsuz etkilere gebe… İşyerinde, çalışma hayatınız açısından negatif sonuçlar yaratabilecek anlaşmazlıklar yaşamanız gündeme gelebilir. Ya da yaptığınız bir yatırımda ciddi bir zarara uğramanız söz konusu olabilir. Eğer pahalı bazı eşyalar alacak olursanız, o ürünlerin bozuk olması ya da satın aldıktan sonraki ilk günlerde garanti kapsamına girmeyen arızaların meydana gelmesi gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu Dolunay ayrıca, beden ve ruh sağlığınız üzerinde de bazı ters etkiler yaratabilir. İş ve sosyal hayat kapsamında kendinize çok fazla yüklenmeniz olası… İşte bu yoğun tempoyu aynı ritimde sürdürmeye çalışmak sizi bir anda hasta edebilir. Biraz durup nefes almanız ve kendinize, kişisel bakımınıza ve sağlığınıza odaklanmanız, hem vücut direncinizi hem de maneviyatınızı yükseltmeniz açısından pozitif etkiler yaratacaktır. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile beraber, özel hayatınızda tutkuların ve maceracı yaklaşımların öne çıkacağını söyleyebilirim. Yalnız olanlar, bu anlamda özel duyguları, bağlılık ihtiyacı olmadan yaşama eğiliminde olacaklar. Halihazırda birlikteliği olanlar ise, yaşadıkları ilişkiden ya da evlilikten ne kadar mutlu olduklarını sorgulayacaklar. Mevcut sorunları nasıl aşacaklarını, ilişkilerine hangi yollarla tutku ve heyecan getireceklerini araştıracaklar. Bu arayış sürecinde, elbette ki hayatınızdaki kişinin de katılımını sağlamanız çok önemli… Ancak bu takdirde başarıya ulaşabilir ve hem mutlu hem de tutkulu bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. Bu Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerliyor. Bu dönemde, iş ve yatırım alanlarında yepyeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Çevrenizdeki insanlar yaptığınız işten, ortaya koyduklarınızdan ya da giriştiğiniz akılcı yatırımlardan bir hayli etkilenebilirler. Hatta sizin yolunuzu takip etmek isteyerek söz konusu alanlarda tavsiyenizi ve yardımınızı isteyebilirler. Bu yeni öncü rolünüze hazır mısınız? Çünkü pek kaçamayacağınız kadar büyük bir ilgi ve takdir çemberinin tam ortasında olacaksınız!

OĞLAK
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay, sizin için denge arayışı anlamına geliyor. İşyerinizde geçirdiğiniz zaman ve enerjiyle, aşk hayatınıza, ailenize, çocuklarınıza ve arkadaşlarınıza ayırdığınız zaman ve enerji arasında denge kurmanız büyük önem taşıyor. Bu dönemde, mutluluğunuzun sırrı bu balans ayarında yatıyor. Bu Dolunay’ın yöneticisi Venüs, Terazi burcunda ilerliyor. Sağlıklı, verimli ve olumlu bir şekilde özel hayatınızı düzenlemeniz adına şanslı bir dönemdesiniz. Eğer ilişkinizde bazı iletişim sorunları varsa, bunları gidermek için bir an evvel harekete geçmelisiniz. Yalnız olan Oğlak’lar, artık düzenli bir ilişkinin özlemi içine girebilirler. Bunun için de bir süredir flörtüz bir macera içinde oldukları birisiyle bir ileri boyuta geçmek isteyebilirler. Özel alanda ve genel olarak hayatınızda istikrar ve kalıcılık arayışında olmanız elbette hakkınız ama bunu yaparken bir noktaya çok dikkat etmeniz gerek: Sırf belli bir düzeniniz olsun diye aslında pek de özel duyguların olmadığı bir birlikteliğe razı olmamalısınız. Bu, hem kendinize hem de karşı tarafa karşı büyük bir haksızlık olacaktır. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, kariyer konuları ön plana çıkıyor. Bu dönemde; çalıştığınız sektördeki güçlü ve deneyimli insanlarla işbirliğine açık olmalısınız. Onlardan her türlü desteği ve görüşü alma konusunda kompleksiz ve faydacı bir yaklaşım sergilemelisiniz. İş ve para alanlarındaki başarınızın anahtarı, bu tavırdır. Bu Yeniay’da Oğlaklar, hayatlarının tüm alanlarında değişime açık olmalılar. Kendilerine güvenmeli, yeni yollara ve yöntemlere açık olmalılar. Sırt ve boyun bölgenizle alakalı bazı rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Fizik tedavi gibi yöntemler uygulamanız ve biraz dinlenmeniz gerekebilir.

KOVA
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte, hayatın rutin sorumluluklarından ve gidişatından uzaklaşıp daha farklı şeyler yapma isteğiniz ön plana çıkacak. Yaşamınıza yeni bir yön vermek için birtakım girişimlerde bulunma çabası içinde olacaksınız. Eğitim hayatınıza bir üst seviyeden devam etme, iş değiştirme, yaşadığınız yeri, kenti ve hatta ülkeyi değiştirerek yaşamınıza yeni bir yön verme teşebbüslerinde bulunabilirsiniz. Tüm bu çabalarınız dahilinde cevabını aradığınız tek soru şu olacaktır: Ben nasıl ve hangi ortamda mutlu bir hayat sürdürebilirim? İşin ilginç yanı, bu tür değişimlerin peşinde koşarken, aslında aradığınız şey, kalıcı bir istikrardır. Muhtemelen şu ana kadar aidiyet duygusundan uzak ve sonu gelmez arayışların peşinden koşmuş hayalperest bir Kova olarak, artık yere daha sağlam basmak isteyeceksiniz. Tüm bunların ışığında, sizi heyecanlı ve hareketli bir süreç bekliyor, diyebilirim. Bu Dolunay’ın yöneticisi Venüs, Terazi burcunda ilerliyor. Bu da demek oluyor ki; sağlığınız, iç huzurunuz ve dış görünümüz açılarından da bir arayış içinde olacaksınız. Bu dönemde, spor salonlarına yazılan Kova burçlarının sayısında inanılmaz bir artış görebilirsiniz. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerliyor. Arkadaşlık ve aile ilişkilerinde uyumun ve keyif verici paylaşımların peşinde olacaksınız. Evinizde partiler vermeniz, çağrıldığınız eğlencelerin hiçbirini kaçırmamanız ya da kalabalık katılımlı kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerde boy göstermeniz, kuvvetle muhtemel. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan olumlu etkileşimleriniz, renkli ve eğlenceli tavırlarınız ile de dikkatleri üzerinizde toplayacağınızı söylemek mümkün. Bu olumlu enerjinin, özellikle yalnız Kova burçları için yeni bir aşk ya da flört açısından iyi fırsatlar yaratacağını da söylemek mümkün.

BALIK
4 Kasım günü Boğa burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte; iş, para ve eğitimle ilgili konular ön plana çıkıyor. Çalışan Balıkların, işle birlikte eğitimlerine devam etmeye karar vermelerini görmek pek de şaşırtıcı olmaz. Ya da bir özel yetenek kursuna yazılmanız mümkün. Daha çok para kazanmak, yatırımlarınızda başarılı olmak ve maddi sıkıntılarınızın üstesinden gelecek yenilikler yapmak için de yaratıcı yollar arayacaksınız. Yeteneklerinizi ve sosyal çekiciliğinizi kullanmanın tam zamanı… Bu Dolunay’ın yöneticisi Venüs, Terazi burcunda ilerliyor. Bu nedenle, kişisel gelişiminize ve mistik yönünüze özel bir önem vereceksiniz. Vermelisiniz de, çünkü gökyüzü bu açıdan çok olumlu etkilere sahip. Ayrıca sağlığınızla ilgili genel kontroller ve estetik operasyonlar açısından da adımlar atabilirsiniz. Sağlıkla ve güzellikle ilgili olarak şansınız bu kadar açıkken, bu süreci iyi değerlendirmenizde fayda var. 18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte aşk hayatınızda sürprizlere her an hazır olmanız gereken bir döneme giriyorsunuz. Yalnız Balıklar; bu süreçte sık sık sosyalleşmeli, kendilerine gelen tüm davetleri değerlendirmeliler. O ortamlardan birinde, ihtiraslı ve heyecan verici flörtüz bir ilişki yaşayabileceğiniz özel birileriyle tanışabilirsiniz. Birlikteliği olanlara tavsiyem, bu dönemde sevdikleri kişiyle birlikte özel bir program yapmaları… Kısa bir tatil, baş başa romantik bir akşam yemeği veya keyifli bir sinema ya da konser akşamı, ilişkinizdeki sıcaklığı ve heyecanı arttırıcı bir etki yapacaktır. Bu dönemde ayrıca, ailenizden ya da arkadaş çevrenizden birisi size ihtiyaç duyabilir. Sorumluluktan kaçmayın. İhtiyacın niteliği ne olursa olsun, orada olun ve gerekeni yapın. Şefkatli bir Balık burcuna da bu yakışır zaten…

Bu içeriğe yorum yapın.