Eylül ayında burcunuzu neler bekliyor? Hakan Kuyucu yazdı…

KOÇ
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay, sezgi gücünüzü yükseltiyor ve kişisel gelişim açısından önünüzde yeni pencereler açılmasına ön ayak oluyor. Bu da, hayatınızın her alanında bir değişim – dönüşüm sürecinin içine girmeniz demek. İş hayatınızdan finansal durumunuza, özel duygularınızdan sosyal hayatınıza kadar her alanda bir dönüşüm ve yenilenmeye hazır olun. Artık küçük şeylerin sizi üzmesine, karşınıza çıkan engellerin motivasyonunuzu düşürmesine ve kötü niyetli insanların hayatınıza girip size negatif enerji vermesine izin vermemelisiniz. Bir yandan siz var olduğunuz sürece hayatın var olduğu bilincine ulaşacak öte yandan da sevmenin ve paylaşmanın önemini kavrayacaksınız. Bu olağanüstü dönemi iyi değerlendirin. 10 Eylül gününden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Bu, hedeflediğiniz şeylere ulaşma konusundaki planlarınızın aksadığı ve evdeki hesabın çarşıya uymadığı bir dönemdesiniz anlamına geliyor. İş konularında yoğun bir döneme girmeye hazırlananlar ya da bir sonbahar tatiline çıkmak isteyenler bazı kısıtlamalarla yüzleşebilirler. Beklenmedik sağlık sorunları çıkabilir, parasal açıdan tatsız bir daralma yaşayabilirsiniz ve bu gibi durumlar, planlarınızı hayata geçirmenizi zorlaştırabilir. Yapmanız gereken; önce karşınıza çıkan sorunu halletmek olmalı. Ancak o takdirde, isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay, size bazı uyarılarla geliyor. Bu dönemde, karşılaştığınız insanlara ve durumlara mantık çerçevesinde bakmanız gerekiyor. Özellikle iş, yatırım ve ortaklıklar konularında duygusallığa kapılmamanız ve size vaat edilenler konusunda şüpheci bir tavır göstermeniz çok önemli. Bu yaklaşım, hem sizi olası başarısızlıklardan koruyacak hem de başarıya giden parıltılı bir yolu açacaktır. Bu Yeniay’da, ilişki meselelerine de önem vereceksiniz. Hayatınızdaki kişinin iş durumu, sağlığı ya da ailesiyle ilgili bazı sorunları çözmek için güçlü bir şekilde inisiyatif almanız gerekebilir.

BOĞA
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte bilinç düzeyinin arttığı, hayatınıza çekidüzen verdiğiniz ve maneviyata yöneldiğiniz ilginç bir süreç başlıyor. Bu Dolunay; sağlıklı olmanın, size pozitif enerji veren ilişkilere yönelmenin, kaliteli bir hayatın ne kadar önemli olduğunun anlaşılmasını sağlıyor. Yarının bugünden daha iyi olması yönünde güçlü bir istek duyacaksınız. Kendinizi finansal ve romantik konularda daha istikrarlı bir yola sokmak isteyecek, bunun için muhataplarınızla açık ve dürüst konuşmalar yapacaksınız. Bu adımları atmanız çok olumlu ama aceleci davranmamanız da büyük önem taşıyor; bu detayı unutmayın yeter. 10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Söz konusu aşk olunca; her ayrıntının dikkate alındığı, partnere ya da sevgili adayına karşı çok özenli davranıldığı bir dönem başlıyor. Aklınızın ve kalbinizin sadece romantik konularla ilgilendiği bu dönemin tadını çıkarın. Birlikte tatile gidin, hediyeler alın, sürprizler yapın ve her anı doyasıya yaşayın. Tabii hayatta iş, aile ve sağlık gibi başka konular olduğunu da unutmadan… 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay ile birlikte iş ve para konularında akılcı bir yaklaşımı benimseyeceksiniz. Her gelen teklife düşünmeden ‘evet’ demeyecek ve adımlarınızı daha sakin ve tutarlı bir biçimde atmaya gayret edeceksiniz. Karşınızdaki kişileri germeyecek düzeyde bir gerçekçilik, kuşkusuz doğru bir tavır ama siz, siz olun; yine de bu gerçekçiliği fazla abartmayın. Sağlığınız olumlu ama bir check-up hiç de fena olmazdı.

İKİZLER
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte duyguların ön planda olduğu bir döneme giriyorsunuz. Özel hayatınıza romantizmi getirmeye çalışacak; bu doğrultuda, partnerinizle özel programlar yapmak isteyeceksiniz. Kimi İkizler ise sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya ve ihtiyacı olanlara maddi ve manevi yardımcı olmaya çalışacak. Aile üyeleriyle ya da arkadaşlarıyla sorunları olanlar, gerektiğinde taviz vererek sorunları çözmeyi deneyecekler. Kalbinizin yumuşadığı bu dönemde, genelde olumlu duygular içinde olacaksınız ama siz, yine de fazla aşırı naif davranmayın. Yoksa kırılıp incinmeniz işten bile değil. 10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcundaki seyrine başlayacak. Yatırım yapma, kiralama, satın alma, satma gibi eylemler sırasında hesabınızı iyi yapmanız gerekiyor. Yeni bir işe başlamayı ya da kendi işini kurmayı düşünenlerin ince eleyip sık dokuması büyük önem arz ediyor. Siz İkizler tez canlısınızdır, işleri ve durumları hemen halledip bir sonraki aşamaya geçmek istersiniz. Ancak Merkür’ün Başak burcundaki bu seyri, size daha temkinli olmayı ve radikal değişimleri ağırdan almayı tavsiye ediyor. Bu, ortada olumsuz bir durum olduğu anlamına gelmiyor; aksine gökyüzü yanınızda ama size, sadece akılcı ve tedbirli olmanız gerektiğini söylüyor. 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, hayatınızın farklı alanlarındaki denge durumunu gözetmeniz gerekecek. Özellikle iş ve ev arasındaki zaman ve enerji dağılımının dengeli olacak şekilde ayarlanmasına dikkat etmelisiniz. Birini, diğeri için ihmal etmemelisiniz. Yeniay ayrıca, aşk hayatınızla ilgili konularda anlayışlı ve hassas davranmanız gerektiğini vurguluyor. İlişkisi olanlar, hep kendi isteklerini dayatmaktan ve durmadan kendilerini merkeze koymaktan vazgeçmeliler. Bu dönemde, sağlığınız gayet iyi… Dış görünüş ve imaj değişikliği yapmak isteyenler, bedensel olarak gayet iyi durumda oldukları bu süreçte harekete geçebilirler.

YENGEÇ
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay; ilişkinizden finansal konulara, eğitimden çalışma hayatınıza kadar tüm alanlarda genel bir değerlendirme sürecini işaret ediyor. Bu konularda gerçekten istediğiniz noktada mısınız, mevcut tablo sizi mutlu ediyor mu, kazancınız iyi mi, aşkta mutlu musunuz gibi birtakım soruların cevabını aramanın peşine düşebilirsiniz. Dolunay sayesinde, her şeye objektif ve dışarıdan bakma dürtünüz ön planda olacak. İşte bu dürtü de, doğru yanıtları bulma konusunda en büyük destekçiniz olacak. Sağlıklı bir yaşamın kıymetinin farkında olmanız gerekiyor. Stres veren durumlardan ve kişilerden uzak durmalısınız. Manevi huzurunuza özen göstermeli, fiziksel sorunlara dönüşebilecek gerilimlerden uzak durmalısınız. 10 Eylül günü Başak burcunda ilerlemeye başlayacak Merkür döneminde, parasal konulara daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Harcamalarınız kontrolden çıkma eğilimi gösterebilir, birileri sizden yüksek miktarda borç isteyebilir ya da bir yakınınız, maddi destek olmanızı gerektirecek bir sorunla karşı karşıya kalabilir. Sonuç itibariyle, elinizden yüksek miktarda para çıkabilecek durumlarla yüzleşebilirsiniz. İşte bu nedenle, finansal açıdan kararlar alırken ince eleyip sık dokumalısınız çünkü aşırı miktardaki para çıkışları yakın gelecekte sizi zor durumda bırakabilir, dikkat! Eski bir sevgili ansızın kapınızı çalabilir ve size dönmek istediğini söyleyebilir. Eğer hala o kişiye karşı duygularınızı varsa, neden olmasın! 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay ile birlikte; seyahat, ortaklaşa programlar ve görüşmelerin etkin olduğu hareketli bir döneme giriyorsunuz. Bu planlar hem iş hem de aşk konularında olabilir ve hayatınızın gidişatını değiştirebilir. Tatlı sürprizlere hazır olun. Mevsim değişikliği nedeniyle zaman zaman kendinizi halsiz hissedebilirsiniz; vücut direncinizi yüksek tutacak biçimde beslenmeniz ve yeterince dinlenmeniz gerek.

ASLAN
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte özel ve sosyal alanda oldukça hassas hissedeceğiniz bir döneme gireceksiniz. Bu dönemde, yaptığınız iyiliklerin karşılığını göremediğiniz hissine kapılabilir, sürekli olarak haksızlığa uğradığınızı düşünebilirsiniz. Bu da, kaygılı bir ruh haline yol açabilir. Oysaki, yapmanız gereken; insanlardan çok da fazla beklenti içine girmemeniz ve öncelikle kendinize inanmanızdır. Bu kadar hassas bir ruh halinin, önce psikolojik, sonra da bedensel rahatsızlıklara yol açabileceğini göz ardı etmeyin. 10 Eylül tarihinden itibaren Başak burcunda ilerleyecek Merkür, size hesaplı olmanızı ve harcamalarınıza dikkat etmenizi salık veriyor. Aslanlar cömerttir ve çoğunlukla da sevdiği bir şeye, önem verdikleri kişilere harcama yaparken hesap kitap tutmazlar. Ancak bu dönemde, cömertliği fazla abartmamanız gerekiyor. Aksi halde, kısa bir zaman dilimi içinde finansal darboğaza girmeniz işten bile değil. Bu tasarruf tedbirleri kapsamına, bilhassa hayatınızdaki kişinin ya da güçlü bir sevgili adayının da girdiğini hatırlatmak isterim. 20 Eylül tarihinde Başak burcunda doğacak Yeniay döneminde, hayatınızla ilgili bazı önemli kararlar verebilirsiniz. Sözgelimi bir yatırımda bulunmak, iş değiştirmek ya da taşınmak gibi eylemlerde bulunabilirsiniz. Böyle bir durumda mutlaka yarar – zarar hesabınızı iyi yapın. Görünenin cazibesine kapılıp kendinizi zor durumda bırakacak maceralara kalkışmayın. Eğer bir aile büyüğünden ya da para konularında yetenekli bir dostunuzdan yardım alırsanız, her şey yolunda gidecektir. Kendi başınıza iş yapmanın sonu ise felaketten başka bir şey olmayacaktır.

BAŞAK
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte, özel hayatınızda anlaşılmaz bazı durumların tam ortasında bulabilirsiniz kendinizi… Eğer evliyseniz ve eşinizde her zamankinden daha farklı bir tavır hissediyorsanız, bunu hemen size karşı bir hareket olarak algılamayın. Gizlediği bir sıkıntısı olabilir. Madem ki o kişi, hayatınızın diğer yarısı; o halde yargılayıcı bir tavır göstermek yerine empati kurmayı deneyin. Kimi Başaklar; aileleri, çocukları veya farklı bir nedenle, eşlerinden ayrılmayı isteyebilirler. Elbette gerekenin bu olduğundan eminseniz, noktayı koyun ama bu adımı atmadan önce adil davrandığınızdan emin olmayı göz ardı etmeyin. 10 Eylül tarihinden itibaren yöneticiniz Merkür, burcunuzda seyahatine başlıyor. Bu dönemde, kelimenin tam anlamıyla yıldızınız parlayacak. Sizler, bu geçişin en etkin kişileri olarak, etrafınızdaki kişilere örnek olacaksınız. İnsanlar çözemedikleri konularda size danışabilirler ya da yaptığınız bir işi beğenerek bunu nasıl düşündüğünüzü sorabilirler. Ailenizdeki sorunların çözüm adresi siz olabilirsiniz. İşyerinde herkesin fikir sorduğu kişi haline gelebilirsiniz. Kısacası, kendinizi dünyanın merkezi gibi hissedebilirsiniz. Hümanist bir Başak insanı için insanlara yardım etmekten daha keyif verici ne olabilir ki? 20 Eylül günü burcunuzda doğacak Yeniay, özellikle kariyer, para ve iş ortaklığı gibi hayati meselelerin gündeminizi kapsayacağına ve muhtemelen sizin adınıza harika gelişmelerin olacağına işaret ediyor. Beklenmedik bir anda beklenmedik bir yerden müthiş bir ortaklık ya da iş teklifi alabilirsiniz. Patronunuz, maaşınıza ekstra bir zam yaptığını açıklayabilir. Ya da bir yakınınız size para kaynağı sağlama ya da iş bulma konusunda yardımcı olabilir. Güzel gelişmelere hazır olun. Enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, sağlık açısından da zirvede olduğunuzu söylemek mümkün.

TERAZİ
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay döneminde, size ihtiyaç duyan kişiler olabilir. Hastalık, iş veya farklı sebeple onlara yardımcı olmanız gerekebilir. Elbette sizden yardım isteyen eli geri çevirmeyin ama şu noktanın da bilincinde olun: Bu Dolunay’da, sağlık açısından siz de bazı riskleri taşıyorsunuz. Kendinizi zora düşürmeden yapacağınız her fedakarlığa evet; ama aksi durumda dikkatli olmanızı öneririm. Bu Dolunayın etkili görünümü, Jüpiter – Kuzey düğümü arasında gerçekleşiyor. Bu düğüm size, iş alanında yeni hedefler ve fırsatlar getiriyor. Karşınıza ilginç projeler çıkabilir. Önemli işlere imza atabilirsiniz. Bu da size, hem finans hem de prestij açısından önemli artılar getirebilir. 10 Eylül tarihinden itibaren Başak burcunda ilerleyecek Merkür süresince, aşırı kaygılı bir ruh haline bürünmeniz söz konusu olabilir. Her küçük engel, gözünüzde dağ gibi büyüyüp motivasyonunuzu düşürebilir. Peki, ne yapmalısınız? Hayatınızın hangi alanında bir aksaklık olursa olsun; bunu çözebilmek için, ne kendinize ne de başkalarına karşı aşırı agresif ve eleştirel davranmamalısınız. Hayatı biraz da gidişatına bırakabilmelisiniz. Manen ve bedenen sizi iyi hissettirecek ve başarılı olmanızı sağlayacak tek yaklaşım, budur. 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, ilişkisi olanlar için bazı sorunlar gündeme gelebilir. Bu sorunun kaynağı, muhtemelen partneriniz olacaktır ama önemli olan, sizin nasıl tepki vereceğiniz… Agresif ve aşırı savunmacı bir tavır sergileyerek problemi olduğundan da daha büyük bir hale mi getireceksiniz; yoksa anlayışlı olarak ve empati kurarak bu süreci en ılımlı şekilde geçiştirmeye mi çalışacaksınız? Elbette ki, ikinci seçenek sizi mutluluğa götürecek olan… O halde tercih etmeniz gereken yol belli. Bu Yeniay’da, fiziksel ve psikolojik sağlığınıza önem vermeniz büyük önem taşıyor; unutmayın. Gergin durumlardan ve insanlardan uzak durun. Kendinize de iyi davranın.

AKREP
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte, geçmişinizdeki bir detay yeniden karşınıza çıkabilir. Uzun süredir görmediğiniz bir arkadaşınız ya da fırtınalı bir şekilde ayrıldığınız eski bir sevgiliniz ansızın karşınıza çıkabilir. Ve hatta o kişi, yeniden hayatınıza girme talebinde bulunabilir. Böylesi bir tablo, şuan hayatınızda kurmuş olduğunuz düzeni tehdit edebilir. Burada önemli olan; kalbinize kulak vermenizdir. Gerçekten bu kişi sizin için hala önemli mi, geçmişteki kopuşun sebepleri nelerdi ve mevcut hayatınızda mutlu musunuz, bu noktalara bakmalısınız. Siz ne istiyorsanız, o olmalı ve asla merhametin yakıcı cazibesine kapılıp istemediğiniz kararlar almayın. 10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, genel olarak sosyal hayatta ve kariyer hedeflerinde etkilidir. İş arkadaşlıkları, proje amaçlı bir araya gelişler, belli bir projeyi hayata geçirmek için ekibin kurulması gibi konular vaktinizi ve enerjinizi alabilir. Sosyal hayat bu dönemde, eğlenceden ziyade, iş amaçlı bir hal alabilir. Bu üretken süreci, iş ve para amaçlı sosyalleşmeyle geçirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Bunun semeresini ise ileriki zamanlarda alacaksınız. 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, iyi amaçların peşine düşeceksiniz. İnsanlara yardımcı olma isteğiniz ön plana çıkacak. Bu doğrultuda; yakınlarınızla ilgilenebilir, bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer alabilir ya da ihtiyacı olan birilerine maddi destek sağlayabilirsiniz. Bunlardan hangisi olursa olsun, aynı zamanda kendinizi de iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Bu sayede enerjiniz yükselecek, sağlığınız güçlenecektir.

YAY
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay, hayalleriniz ve idealleriniz için sorumluluk almanın önemini ortaya koyuyor. Kendi evinizi alabilir, iş kurabilir ya da madden ve manen sizi tatmin edecek bir işe geçiş yapabilirsiniz. Artık kendi düzeninizi kurmanız gerektiği gerçeğini nihayet kabullenebilirsiniz. Jüpiter ve Kuzey düğümü arasındaki olumlu enerji akışı; eğitim, iş hayatı, yeni projeler, teklifler ve fırsatlar yönünde umut verici gelişmelere gebe. Yeteneklerinizi değerlendirecek farklı yollar aramayı seçmeniz, sizi çok daha başarılı kılacak; emin olun. 10 Eylül tarihinden itibaren Başak burcunda ilerleyecek Merkür ile birlikte, aşk hayatınızla ilgili gelişmeler ön plana çıkacak. Özellikle bekar olanlar için sürpriz tanışmalar gündeme gelebilir. Bu yüzden bol bol sosyalleşmeli, hiçbir daveti kaçırmamalısınız. Ruh ikiziniz, o ortamlardan birinde ansızın karşınıza çıkabilir. Bu dönem, sindirim sistemiyle ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Beslenmenize dikkat etmeniz, muhtemelen bu problemlerin geçiştirilmesini sağlayacaktır. 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay, işyeriyle ev hayatı arasındaki dengenin akıllı ve idealleriniz doğrultusunda gözden geçirilmesi gerektiğini işaret ediyor. Zamanınızı işinize gücünüze verdiğiniz gibi, ailenize ya da partnerinize de vakit ayırmanız gerektiğini gözden kaçırmamalısınız. Denge iki taraftan birine doğru kayarsa, sizin için hoş olmayan sonuçları olabilir, dikkat! Bu dönemde, fırsat buldukça sosyal ortamlarda bulunmak da size yarar sağlayabilir. Kurulan ilişkiler sayesinde yeni projeler geliştirebilir ve iş bağlantıları kurabilirsiniz. Özetle, bu dönemde, her an her yerde olmanız, sizi daha ileriye götürecektir, unutmayın.

OĞLAK
6 Eylül günü Balık burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte, aile hayatınızı ve sosyal ilişkilerinizi sorgulamaya başlayacaksınız. Hayallerinizi gerçekçi şekilde gözden geçirip kendi yolunuzda ilerlemenizde yarar var. Bu konularda birileri size gerçekten yardımcı olacak, rehberlik edecek ve ön ayak olacaksa onlarla bir araya gelmekte, fikirleriniz ve projelerinizden söz etmekte bir sakınca yok. Ama sizin zamanınızı ve enerjinizi çalacaklarsa, – kim olursa olsun – bir süre o kişi ya da kişilerden uzak durmanızda fayda var. Bu dönemde kas ve eklem ağrılarına dikkat edin. Ağrılarınız dayanılmaz bir hal almışsa, vakit geçirmeden bir doktora görünün. 10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. Eğitimden iş ve aşk hayatına kadar her alanda gerçekçi bir analizde bulunma vakti… Aldığınız eğitimden, işinizden ve ilişkinizden memnun musunuz, yoksa sizi rahatsız eden bir şeyler mi var; bu noktaları sorgulamalısınız. Bu sorgulama sürecinde tek başınıza kalmamaya ve çok güvendiğiniz bir aile büyüğüne ya da dostunuza danışmanızda da büyük fayda var. Dışarıdan bir bakış, yanlış kararlar vermenize ve fevri davranışlar sergilemenize engel olacaktır. O halde, mutlaka candan bir yardım almanızı tavsiye ederim. 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay; uzun süredir devam eden bir hukuki ya da finansal sürecin lehinize sonuçlanacağının müjdecisi… Girift hale gelmiş bir miras davası ansızın sonuçlanabilir, bir süredir beklediğiniz kredi ya da hibe nihayetinde çıkabilir ya da bir süredir zarar ettiğiniz bir yatırımla ilgili olarak ibre sizden yana dönebilir. Bu müjdeli haberlerden hangisi olursa olsun, hayatınıza olumlu katkı yapacağına şüphe yok. Önemli olan; sizin bu gelişmeleri nasıl değerlendireceğiniz. Eğer elinize geçen parayı har vurup harman savurursanız, evrenin size bahşettiği bu lütuftan hiçbir fayda göremezsiniz, dikkat!

KOVA
6 Eylül tarihinde Balık burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda daha dikkatli olmanızı salık veriyor. Harcamalarınızı iyi kontrol etmeli, ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız. Kazancınızdaki anlık yükselişlerin kalıcı olup olmadığını görmeden elinizden büyük miktarda para çıkarmamalısınız. Bu Dolunay’da ayrıca, bağımlılık olgusu da dikkatleri çekiyor. Zararlı bir alışkanlığın, bir sevgili adayının ya da sizinle sürekli bir arada olmak isteyen bir arkadaşın tutsağı gibi hissedebilirsiniz kendinizi… Bu durum ya da kişi, gereğinden fazla enerji ya da vakit alabilir. Siz bir Kova’sınız, hiçbir şeyin ya da kişinin, sizin özgürlüğünüzü kısıtlamasına ve sizi esir almasına izin vermemelisiniz. 10 Eylül gününden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Hayatınızın gidişatıyla ilgili kritik bir karar arifesine gelmeniz kuvvetle muhtemel. Mevcut durumda devam etmek ya da karşınıza çıkan yeni seçenekleri tercih etmek arasında arafta kalabilirsiniz. Hangisini seçmeniz gerektiği konusunda size yol gösterebilecek olan tek kişi, yine kendinizsiniz. Tavsiyelere ve yönlendirme çabalarına kulaklarınızı kapatmalı, sadece ve sadece kendi aklınıza ve kalbinize göre bir seçim yapmalısınız. Sindirim sisteminizle ilgili bazı rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Size neyin iyi gelip neyin kötü geldiğini iyice araştırmalı ve ona göre beslenmelisiniz. 20 Eylül tarihinde Başak burcunda doğacak Yeniay ile birlikte; iş ve finans alanında tatlı sürprizler karşınıza çıkabilir. Güçlü pozisyondaki birisinden finans ve bilgi açısından destek görmeniz olası… Yine banka ve devlet destekleri alma yönünde şansınız oldukça yüksek. Özellikle kendi işini kurmak ya da büyütmek isteyenler için güzel haberler var, iyi değerlendirin. Yurtdışına ya da başka bir şehre taşınmayı düşünenler için de oldukça şanslı bir dönem… Gözünüz kapalı olarak bavullarınızı hazırlayıp yoluna gitmenizi tavsiye ederim.

BALIK
6 Eylül tarihinde burcunuzda oluşacak Dolunay, size, ihtiyatlı olmayı salık veriyor. Eğer iş ve ev değiştirmek gibi planlarınız varsa, biraz beklemekte yarar var. Anlık heyecanlarla geri dönüşü olmayan kararlar vermeyin ve Dolunay’ın etkisinin geçmesini bekleyin. Bu dönemde ayrıca, sağlıkla ilgili konularda da kendinize dikkat göstermeniz gerekiyor. İyi dinlenmeli, beslenmeli ve spor yapmalısınız. Düşük olan enerjinizi, kaliteli yaşayarak yükseltmeye çalışmalısınız. 10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber ilişkide iletişimin önemi ön plana çıkıyor. Sizden farklı düşünen bir partnerle veya karşınıza çıkacak yeni bir kişiyle anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Eğer bu durumun ciddi bir soruna dönüşmesini istemiyorsanız, sakin bir biçimde ve empati kurarak karşınızdaki kişiyle konuşmaya çalışmalısınız. Kendi durduğunuz noktada diretmeniz hiçbir işe yaramayacaktır. 20 Eylül günü Başak burcunda doğacak Yeniay, finansal konularda harcamalara dikkat etmeniz gerektiğine işaret ediyor. Pahalı eşyalar almadan önce iki kere düşünmeli ve ne kadar ihtiyacınız olduğunu sorgulamalısınız. Ayrıca, bir ilişkideki veya iş ortaklığındaki paylaşımların maddi anlamda adil ve hakça olmasına da önem vermelisiniz. Bugün üzerinize gereğinden fazla yük alırsanız, yarın büyük zarara uğrayabilirsiniz, dikkat!

Bu içeriğe yorum yapın.