Hakan Kuyucu haftalık burç yorumlarını yazdı.

KOÇ
10 Eylül gününden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Bu, hedeflediğiniz şeylere ulaşma konusundaki planlarınızın aksadığı ve evdeki hesabın çarşıya uymadığı bir dönemdesiniz anlamına geliyor. İş konularında yoğun bir döneme girmeye hazırlananlar ya da bir sonbahar tatiline çıkmak isteyenler bazı kısıtlamalarla yüzleşebilirler. Beklenmedik sağlık sorunları çıkabilir, parasal açıdan tatsız bir daralma yaşayabilirsiniz ve bu gibi durumlar, planlarınızı hayata geçirmenizi zorlaştırabilir. Yapmanız gereken; önce karşınıza çıkan sorunu halletmek olmalı. Ancak o takdirde, isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BOĞA
10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Söz konusu aşk olunca; her ayrıntının dikkate alındığı, partnere ya da sevgili adayına karşı çok özenli davranıldığı bir dönem başlıyor. Aklınızın ve kalbinizin sadece romantik konularla ilgilendiği bu dönemin tadını çıkarın. Birlikte tatile gidin, hediyeler alın, sürprizler yapın ve her anı doyasıya yaşayın. Tabii hayatta iş, aile ve sağlık gibi başka konular olduğunu da unutmadan… Dinlenmenize ve beslenmenize dikkat edin ki, bu hareketli dönemi sıkıntı yaşamadan atlatasınız.

İKİZLER
10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcundaki seyrine başlayacak. Yatırım yapma, kiralama, satın alma, satma gibi eylemler sırasında hesabınızı iyi yapmanız gerekiyor. Yeni bir işe başlamayı ya da kendi işini kurmayı düşünenlerin ince eleyip sık dokuması büyük önem arz ediyor. Siz İkizler tez canlısınızdır, işleri ve durumları hemen halledip bir sonraki aşamaya geçmek istersiniz. Ancak Merkür’ün Başak burcundaki bu seyri, size daha temkinli olmayı ve radikal değişimleri ağırdan almayı tavsiye ediyor. Bu, ortada olumsuz bir durum olduğu anlamına gelmiyor; aksine gökyüzü yanınızda ama size, sadece akılcı ve tedbirli olmanız gerektiğini söylüyor. Girdiğiniz ortamlarda gözler üzerinizde olacak ve belki de, hayatınızın aşkı bu sırada ortaya çıkacak. Bu nedenle, olabildiğince sosyalleşmenizi tavsiye ederim.

YENGEÇ
10 Eylül günü Başak burcunda ilerlemeye başlayacak Merkür döneminde, parasal konulara daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Harcamalarınız kontrolden çıkma eğilimi gösterebilir, birileri sizden yüksek miktarda borç isteyebilir ya da bir yakınınız, maddi destek olmanızı gerektirecek bir sorunla karşı karşıya kalabilir. Sonuç itibariyle, elinizden yüksek miktarda para çıkabilecek durumlarla yüzleşebilirsiniz. İşte bu nedenle, finansal açıdan kararlar alırken ince eleyip sık dokumalısınız çünkü aşırı miktardaki para çıkışları yakın gelecekte sizi zor durumda bırakabilir, dikkat! Eski bir sevgili ansızın kapınızı çalabilir ve size dönmek istediğini söyleyebilir. Eğer hala o kişiye karşı duygularınızı varsa, neden olmasın!

ASLAN
10 Eylül tarihinden itibaren Başak burcunda ilerleyecek Merkür, size hesaplı olmanızı ve harcamalarınıza dikkat etmenizi salık veriyor. Aslanlar cömerttir ve çoğunlukla da sevdiği bir şeye, önem verdikleri kişilere harcama yaparken hesap kitap tutmazlar. Ancak bu dönemde, cömertliği fazla abartmamanız gerekiyor. Aksi halde, kısa bir zaman dilimi içinde finansal darboğaza girmeniz işten bile değil. Bu tasarruf tedbirleri kapsamına, bilhassa hayatınızdaki kişinin ya da güçlü bir sevgili adayının da girdiğini hatırlatmak isterim. Ağız ve diş sağlığınız S.O.S. veriyor. Bir uzmana görünmeniz gerekiyor.

BAŞAK
10 Eylül tarihinden itibaren yöneticiniz Merkür, burcunuzda seyahatine başlıyor. Bu dönemde, kelimenin tam anlamıyla yıldızınız parlayacak. Sizler, bu geçişin en etkin kişileri olarak, etrafınızdaki kişilere örnek olacaksınız. İnsanlar çözemedikleri konularda size danışabilirler ya da yaptığınız bir işi beğenerek bunu nasıl düşündüğünüzü sorabilirler. Ailenizdeki sorunların çözüm adresi siz olabilirsiniz. İşyerinde herkesin fikir sorduğu kişi haline gelebilirsiniz. Kısacası, kendinizi dünyanın merkezi gibi hissedebilirsiniz. Hümanist bir Başak insanı için insanlara yardım etmekten daha keyif verici ne olabilir ki?

TERAZİ
10 Eylül tarihinden itibaren Başak burcunda ilerleyecek Merkür süresince, aşırı kaygılı bir ruh haline bürünmeniz söz konusu olabilir. Her küçük engel, gözünüzde dağ gibi büyüyüp motivasyonunuzu düşürebilir. Peki, ne yapmalısınız? Hayatınızın hangi alanında bir aksaklık olursa olsun; bunu çözebilmek için, ne kendinize ne de başkalarına karşı aşırı agresif ve eleştirel davranmamalısınız. Hayatı biraz da gidişatına bırakabilmelisiniz. Manen ve bedenen sizi iyi hissettirecek ve başarılı olmanızı sağlayacak tek yaklaşım, budur. Görünmez kazalara dikkat!

AKREP
10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, genel olarak sosyal hayatta ve kariyer hedeflerinde etkilidir. İş arkadaşlıkları, proje amaçlı bir araya gelişler, belli bir projeyi hayata geçirmek için ekibin kurulması gibi konular vaktinizi ve enerjinizi alabilir. Sosyal hayat bu dönemde, eğlenceden ziyade, iş amaçlı bir hal alabilir. Bu üretken süreci, iş ve para amaçlı sosyalleşmeyle geçirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Bunun semeresini ise ileriki zamanlarda alacaksınız. Bu dönemde sağlık açısından dikkat etmeniz gereken tek bir nokta var, o da kendinizi fazla yormamak…

YAY
10 Eylül tarihinden itibaren Başak burcunda ilerleyecek Merkür ile birlikte, aşk hayatınızla ilgili gelişmeler ön plana çıkacak. Özellikle bekar olanlar için sürpriz tanışmalar gündeme gelebilir. Bu yüzden bol bol sosyalleşmeli, hiçbir daveti kaçırmamalısınız. Ruh ikiziniz, o ortamlardan birinde ansızın karşınıza çıkabilir. Bu dönem, sindirim sistemiyle ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Beslenmenize dikkat etmeniz, muhtemelen bu problemlerin geçiştirilmesini sağlayacaktır.

OĞLAK
10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. Eğitimden iş ve aşk hayatına kadar her alanda gerçekçi bir analizde bulunma vakti… Aldığınız eğitimden, işinizden ve ilişkinizden memnun musunuz, yoksa sizi rahatsız eden bir şeyler mi var; bu noktaları sorgulamalısınız. Bu sorgulama sürecinde tek başınıza kalmamaya ve çok güvendiğiniz bir aile büyüğüne ya da dostunuza danışmanızda da büyük fayda var. Dışarıdan bir bakış, yanlış kararlar vermenize ve fevri davranışlar sergilemenize engel olacaktır. O halde, mutlaka candan bir yardım almanızı tavsiye ederim. Bu dönemde beslenmenize dikkat etmelisiniz zira, kilo alma riskiniz var.

KOVA
10 Eylül gününden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Hayatınızın gidişatıyla ilgili kritik bir karar arifesine gelmeniz kuvvetle muhtemel. Mevcut durumda devam etmek ya da karşınıza çıkan yeni seçenekleri tercih etmek arasında arafta kalabilirsiniz. Hangisini seçmeniz gerektiği konusunda size yol gösterebilecek olan tek kişi, yine kendinizsiniz. Tavsiyelere ve yönlendirme çabalarına kulaklarınızı kapatmalı, sadece ve sadece kendi aklınıza ve kalbinize göre bir seçim yapmalısınız. Sindirim sisteminizle ilgili bazı rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Size neyin iyi gelip neyin kötü geldiğini iyice araştırmalı ve ona göre beslenmelisiniz. Geçmişte kaldığını düşündüğünüz eski bir sevgili ansızın çıkıp gelebilir ve yeniden hayatınıza girmek isteyebilir. Bu kişinin size yaşattıklarını unutmayın ve aynı senaryoyu iki kez yaşamayın.

BALIK
10 Eylül tarihinden itibaren Merkür, Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber ilişkide iletişimin önemi ön plana çıkıyor. Sizden farklı düşünen bir partnerle veya karşınıza çıkacak yeni bir kişiyle anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Eğer bu durumun ciddi bir soruna dönüşmesini istemiyorsanız, sakin bir biçimde ve empati kurarak karşınızdaki kişiyle konuşmaya çalışmalısınız. Kendi durduğunuz noktada diretmeniz hiçbir işe yaramayacaktır. İşyerinde gözler üzerinizde… Bu dönemde göstereceğiniz yüksek performans, istediğiniz konuma gelmenizi sağlayabilir. Stresten uzak durun.

Bu içeriğe yorum yapın.