Hakan Kuyucu haftalık burç yorumlarını yazdı.

KOÇ
4 Haziran tarihinden itibaren Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, finansal konularda önemli gelişmelere gebe… Ortaklık, kredi, miras, mal ve mülk ile ilgili konulara odaklanmanız gerekecek. Bu alanlardaki bazı belirsizlikler, lehinize ya da aleyhinize bir sonuca varabilir. Eğer gelişmeler istediğiniz yönde değilse, paniğe kapılmamanız çok önemli… Hala bir çözüm yolu olabilir. Eğer ilişkinizde bazı problemler varsa ve halen çözülmemişse, bu durum sıkıntılar yaratabilir. Karşı tarafla inatlaşma yoluna girmemelisiniz. Partnerinizle konuşun ve ortak bir akıl geliştirin. Huzura kavuşmanızın tek yolu bu…

BOĞA
4 Haziran gününden itibaren Yengeç burcunda ilerleyecek Mars ile birlikte, etrafınızdakileri yönetme ve onlara kendi isteklerinizi kabullendirme eğilimine gireceksiniz. Ancak yakın çevrenizdeki kişiler bu tavrınızı uygulamaya dökmenize pek izin vermeyebilirler. Bu nedenle; partneriniz, aile büyükleriniz, kardeşleriniz veya arkadaşlarınızla karşı karşıya gelebilir, ciddi tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bunun sonucunda da, bir anda yapayalnız kalabilirsiniz. Hayatın sadece sizin etrafınızda dönmediğini anlamanız gerek. İşyerinde aşırı hırslarınıza yenilmeyin. İçinde bulunduğunuz ekiple uyum içinde olmaya bakın. Aksi durumda, iş arkadaşlarınızla aranızda sorun çıkabilir ve durum, üstlerinize yansıyabilir. Bu dönemde, stres ve sinir sistemi sorunları yaşayabilirsiniz. Ruhunuzu rahatlatıcı aktiviteler yapmalı ve sebze – meyve ağırlıklı beslenmelisiniz.

İKİZLER
4 Haziran gününden itibaren Mars, Yengeç burcunda ilerlemeye başlayacak. Bu dönemde; para konularına odaklanabilir ve tüm gücünüzle, gelirinizi arttırmak yönünde girişimlerde bulunmayı düşünebilirsiniz. Harcamalarınızı kısmak isteyebilirsiniz. Hem kendinizin hem de sevdiklerinizin geleceklerini garanti almak fikri, önceliğiniz haline gelebilir. Bu yaklaşımı benimsemenizde, kuşkusuz, yanlış bir şey yok. Ancak paraya bu kadar odaklanmanız, zaman zaman yakın çevrenizdeki insanlara itici gelebilir. Özellikle; hayatınızdaki kişi, kendisine vakit ayırmamanızdan ve materyalist bir kimliğe bürünmenizden yakınabilir. Bu nedenle; para için harcadığınız enerji ve zamanla, hayatın diğer alanları arasında denge gözetmeniz çok mühim… Sağlıklı bir süreçtesiniz ama siz, yine de öğlen saatlerinde güneşe çıkmamaya dikkat edin.

YENGEÇ
4 Haziran tarihinden başlayarak Mars, burcunuz üzerinde ilerleyecek. Bu süreçte, enerjiniz yüksek olacak. Bu durum; iş temposu, aktiviteler ve sağlık anlamında olumlu etkilere sahip olurken; zaman zaman bir terslik karşısında, çabucak öfkelenmenize de neden olabilir. Bu ruh halini, özel ve sosyal ilişkilerinizde yansıttığınızda, insanlar, sizin son günlerde çok değiştiğinizi ve güzel kişilik özelliklerinizi kaybettiğinizi söyleyebilirler. Aşkta, aile içinde ve arkadaş ortamınızda hayatı paylaştığınız kişiler sizden uzaklaşmak isteyebilirler. Bu nedenle; öfke kontrolünü sağlamanız çok önemli… Spor, meditasyon ve ibadet gibi yöntemlerle, ruhunuzu dinginleştirebilirsiniz.

ASLAN
4 Haziran tarihinden başlayarak Yengeç burcunda ilerleyecek Mars, kısmen kaotik bir enerjiyi hayatınıza taşıyor. Bu nedenle; odaklanmakta zorlanabilir, net planlar yapamayabilir ve aşırı derecede unutkan olabilirsiniz. Bu tablonun iş, aşk ya da aile hayatınızı alt-üst etmemesi için bir süreliğine elinizi ayağınızı ortalıktan çekmenizde fayda var. En azından 4 Haziran’ı takip eden birkaç gün boyunca fazla sorumluluk almamaya, önemli kararlar vermemeye ve başkalarıyla plan yapmamaya dikkat edin, yeter. Sonrasında her şey yoluna girecektir. Sağlığınız iyi ama siz, yine de stresten uzak durun.

BAŞAK
4 Haziran gününden başlayarak Mars, Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönemde; özel hayatınızı ve arkadaşlıklarınızı gözden geçirmek isteyeceksiniz. Bu ilişkilerde iyi niyeti suiistimal edilen taraf olduğunuz hissine kapılmanız mümkün… Elbette hep veren taraf olmamalısınız ama bu değerlendirmeleri yaparken, benmerkezci ve tek taraflı düşünüp düşünmediğinizden emin olmanız gerekiyor. Bu nedenle de, madalyonun öbür yüzüne, bizzat karşı tarafı dinleyerek bir bakmanız çok önemli… Dünyanın sizin etrafınızda dönmediğini aklınızdan çıkarmayın. Zaman zaman sinirli bir ruh haline bürünebilirsiniz. Maneviyatınızı rahatlatmanın yollarını araştırmalısınız.

TERAZİ
4 Haziran gününden başlayarak Yengeç burcunda ilerleyecek Mars ile birlikte aşırı bir hassasiyet hissedeceğiniz bir süreç başlıyor. Bu dönemde; alınganlık, öfke ve tepkisellik gibi olumsuz duygulardan uzak durmalısınız. Bu tür duygular, enerjinizi boş yere tüketir. Sonucunda da, hayatınızın tüm alanları negatif biçimde etkilenir. İşyerinde performansınız düşer, ilişkinizde tartışmalar çıkar ve sağlığınız olumsuz sinyaeller vermeye başlar. Eğer her şeyin alt-üst olduğu kara bir tablonun tam ortasına düşmek istemiyorsanız, maneviyatınızı güçlendirerek her türlü olumsuz duygudan arınmanın yollarını bulmaya çalışmalısınız.

AKREP
4 Haziran gününden başlayarak Yengeç burcunda ilerleyecek Mars ile birlikte, odak noktanız iş hayatınız olacak. Mars, çalışma evinizin de yöneticisi olduğu için, bu dönemde, mesleki alanda kendinizi geliştirme, eksiklerinizi tespit etme ve geleceğe yönelik planlarınızı yapma yönünde adımlar atmanız büyük önem taşıyor. Bir işyerinde çalışıyorsanız, sadece size verilen görevleri yerine getirmekle yetinmemeli, daha talepkâr ve girgin olmalısınız. Böylece üstlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Kendi işini yapanlarsa, bu süreçte düzenli olarak piyasa şartlarını gözetmeli ve müşteri sayılarını arttırmaya çalışmalılar. Özellikle yurt dışıyla çalışanlar, başka ülkelere yapılacak müşteri ziyaretlerini ajandalarına not etmeliler. Partneriniz, kendisini ihmal ettiğinizden yakınabilir. Şikayetlerine kayıtsız kalmayın ve içinde bulunduğunuz şartları ikna edici bir dille açıklayın. Bu hareketli dönemde, vücut direncinizin ayakta kalması çok önemli… İyi beslenin ve kaliteli dinlenin.

YAY
4 Haziran tarihinden başlayarak Mars, Yengeç burcunda seyre geçecek. Bu seyir, parasal konularda bazı riskler getirmeye aday… İhtiyaçlarınız ya da yatırımlarınız için kredi veya borç almaktan kaçınmalısınız. Taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışmanız, ileride ciddi mali riskler altına girmenize yol açabilir. İş ortağınızla yaptığınız ya da yapacağınız parasal anlaşmalarda da, gizli tuzaklar olmamasına dikkat edin. Ayrıca geleceği düşünerek ek gelir kaynakları bulmaya çalışmanız ve birikim yapma yoluna gitmeniz de, bu dönemde sergileyeceğiniz en akıllıca yaklaşım olacaktır. Bu dönemde, en büyük destekçiniz hayat arkadaşınız olacak. Onun size verdiği moralin de katkısıyla, bu zor günleri aşacaksınız. Yalnızlar kime mi sığınacak? Aile ve gerçek dostlar da kara günler içindir, onlara açın iç dünyanızı… Malum yaz geldi ve güneş yakıyor. Öğle saatlerinde güneşe çıkmamaya dikkat edin.

OĞLAK
4 Haziran gününden itibaren Mars, Yengeç burcunda ilerlemeye başlıyor. Karşıt burcunuzda ilerleyen Mars, özellikle aşk hayatınızla ilgili olarak önünüze bazı engeller çıkarmaya aday… Hayatınızdaki kişi, önceden anlaştığınız bazı kararlarla ilgili olarak fikrini değiştirebilir. Bu da sizi sinirlendirebilir. Eğer yalnızsanız, yakın zamanda tanıştığınız ve özel bir şeyler düşündüğünüz kişiyle ilgili araya birileri girebilir ve sizin hakkınızda bazı olumsuz bildirimlerde bulunabilir. Her iki durumda da yapmanız gereken; sakin kalmak ve karşınızdaki kişiye kendinizi net biçimde ifade ederek kararı ona bırakmak… Olumsuz bir durumda da, bu defteri kapatıp yolunuza devam etmek… Mars’ın karşıt burcunuzda ilerlemesi nedeniyle, sağlığınıza biraz daha fazla özen göstermeniz lazım. Ne sorun yaşarsanız, yaşayın; stresten uzak durmalısınız.

KOVA
4 Haziran tarihinden itibaren Mars, Yengeç burcunda ilerlemeye başlayacak. Bu dönemde; hayata ve koşullarınıza ne kadar gerçekçi bakabilirseniz, o kadar başarılı ve mutlu olursunuz. Hayallere kapılmanız, gereksiz maceralara girişmeniz ve özgüveninizi abartmanız, tökezlemenize ve hatta mevcut yaşam standartlarınızı kaybetmenize dahi yol açabilir. Bu nedenle; iş değişikliği, taşınma ya da ilişkiye başlama ve ayrılma konularında temkinli davranmalısınız. Eğer sağlıkla ilgili şikayetleriniz varsa, bunları ihmal etmeyin ve bir uzmana danışın. Zararlı alışkanlıklardan uzak durun.

BALIK
4 Haziran tarihinden itibaren Mars, Yengeç burcunda ilerlemeye başlıyor. Odak noktanız aşk olacak. Bu süreçte; sevilmeye ve korunmaya ihtiyaç duyacaksınız. Eğer yalnızsanız, gözünüz etrafta olacak. Çünkü aşka, kendinizi hazır hissedeceksiniz. İlişkisi olup da problemler yaşayanlar varsa, bunları çözme konusunda akılcı davranmalılar. Çözüm yönteminiz; gerginlik, öfke veya baskı kurmak şeklinde olmamalı. Partnerinizle konuşmalı ama onun üstüne çok gitmemelisiniz. Söz konusu aşk olunca; bazen kelimeler yeterli olmayabilir. İşyerinde yoğun bir tempo var. Bu dönemde göstereceğiniz performans, kariyer hedeflerinize ulaşma anlamında, ileride olumlu katkılar yapabilir. Sağlığınız iyi ama kendinizi fazla yormamaya dikkat edin. Her işin başının sağlık olduğunu unutmayın.

Bu içeriğe yorum yapın.