Hakan Kuyucu haftalık burç yorumlarını yazdı.

KOÇ
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte; yüksek eğitim, ticaret, yurtdışı seyahatler ve ortak yatırım konuları ön plana çıkıyor. İş ve para alanlarındaki yoğun trafik zaman zaman sizi yorsa da, yakın zamanda prestij ve finansal güç anlamında elde edeceğiniz pozitif sonuçları düşünerek işlerinize ve ticari ilişkilerinize, sabırla ve inançla odaklanmaya çalışmalısınız. Özel alanda ise, geçmişte yaşanmış ve sizde iz bırakmış meseleler yeniden karşınıza çıkabilir. Eski bir sevgili ansızın kapınızı çalabilir, bitmiş bir ilişkiden geride kalan parasal ya da paylaşımla ilgili meseleleri çözmek için vakit ve enerji harcamanız gerekebilir. Duygusal olarak miadını doldurmuş ilişkileri yeniden canlandırmak gibi boş bir çabaya girişmediğiniz sürece, geçmişten gelen kişi ve durumlarla yüzleşmekten sakınmanıza gerek yok.

BOĞA
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay; finansal borç, yatırım, iş ortaklığı, kredi, miras ve hukukla ilgili işlerinizi sağlama almanız gerektiği noktasına vurgu yapıyor. Bu doğrultuda; atacağınız adımlar için bir aile büyüğünden ya da bir bilenden görüş almanız büyük önem taşıyor. Bu Dolunay ayrıca, ilişki ve arkadaşlık konularında insanlarla ilişkilerinize dikkat etmeniz gerektiğine de dikkat çekiyor. Yaşanan sorunlar karşısında aşırı tepki vermemeniz ve empati kurmaya çalışmanız çok önemli… Kontrolsüz öfkenin ve inatlaşmanın, sevdiğiniz insanları sizden uzaklaştırmaya sebep olacağını aklınızdan çıkarmayın.

İKİZLER
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay döneminde; finansal konulardan ortaklıklardaki anlaşmazlıklara, hayatınızdaki kişinin mali durumundan hukuki meselelere kadar pek çok detayla ilgilenmeniz gerekebilir. Tüm bu konularda inisiyatifi alan ve çözüm bulmaya çalışan taraf olacaksınız. Bu Dolunay’da, hayatın güzel yanlarını yaşayabilmek için mali güvencenin önemi büyük. Çocuklarınız varsa, onların geleceğini düşünmek zorundasınız. Arzu ettiğiniz gibi yaşamak için, daha dikkatli yatırımlarda bulunmanız ve harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Görünmez kazalara dikkat!

YENGEÇ
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ilişkilerdeki sorumlulukları ve ciddiyeti vurguluyor. Mesafeli ve soğuk tavırların hakim olduğu veya bir tarafın diğerine baskıda bulunduğu bir beraberlikte mutluluğu yakalamanın imkansız olduğunu – adeta – anlamak zorunda kalacaksınız! Özel bir ilişkide; empati, şefkat ve sevgi gibi olguların önemi büyük. Birliktebir yaşam sürdürmek ve mutlu olmak için kişisel hırslarınızla ve egonuzla savaşmalı, hayatın paylaştıkça çoğaldığı felsefesini yaşamınıza geçirmelisiniz. Evlenmeyi düşünüyorsanız; bu Dolunay’da kuracağınız birlikteliğin temellerini ortaklaşa hareket ederek ve birbirinizin düşüncelerine saygı göstererek oluşturursanız, mutluluğa doğru ilk adımı atmış olursunuz. O halde; egonuzdan derhal kurtulun ve hayatın müşterek olduğu felsefesine uygun davranmaya başlayın. Hem de hemen! İşyerindeki yoğun tempo sizi yorgun düşürebilir. Bu da, pek çok hastalığa davetiye çıkarabilir, dikkat!

ASLAN
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay’ın etkisiyle; disiplinli hareket etmeye, işlerinize odaklanmaya ve mali gelirlerinizi arttıracak çözümler aramaya özel bir önem vereceksiniz. Bu Dolunay’da ayrıca, sağlığınıza her zamankinden daha çok özen göstermek isteyeceksiniz. Bir başka deyişle; bu Dolunay ile birlikte ne kadar değerli olduğunuzun bir kere daha bilincine varacak ve ona göre davranacaksınız. Yalnız bu dönemde; cömertliğinizin sınırlarını iyi belirlemeniz gerek. Zira, kötü niyetli bazı kişiler, sizin iyi niyetinizden faydalanmaya çalışabilirler. Bu dönemde ayrıca; kişisel bakımınızla ve imajınızla ilgili değişiklikler de yapmak isteyebilirsiniz. Estetik operasyon, epilasyon, saç stili gibi konularda adım atmanız halinde, sonuçlarından gayet memnun kalacaksınız.

BAŞAK
9 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunay nedeniyle; aşk hayatınızda bir sınavdan geçmeye başlayacaksınız. Partneriniz çok önemsiz konuları bahane ederek sorunlar çıkarabilir. Üçüncü kişilerin aktarımları nedeniyle hayatınızdaki kişiyle aranıza soğukluk girebilir. Yalnız olanlar, hoşlandıkları ama henüz ulaşamadıkları kişinin kendilerinden uzaklaştığını hissedebilirler. İşyerinde de konumunuz ve performansınız sogulanıyor olabilir. Tüm bunların bir test olduğunu düşünün. Sorunlara sabırla yaklaşın. Karşınızdaki kişiyle, suçlayan değil, anlamaya ve iletişim kurmaya çalışan bir dil kullanın. Ancak böylece, bu zorlu süreci hasarsız atlatabilirsiniz.

TERAZİ
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay’ın yöneticisi Satürn, Yay burcunda ilerlediği için yolculuk, eğitim, iş veya yatırım alanlarında bazı engellemelerle karşı karşıya kalmanız söz konusu… Eğer bu alanlardan herhangi birisinde sorunlar varsa, panik yapmamalı ve sakin bir ruh haliyle çözüm aramaya çalışmalısınız. Çözüm yolunda bir aile büyüğünden ya da partnerinizden destek almanız, sıkıntının üstesinden gelmenizde olumlu katkı yapacaktır. Ayrıca, evham yapmamanız sağlığınız için kesinlikle gerekli. En küçük bir ağrıda, sızıda en kötü hastalık senaryoları yazmayın. Gerekiyorsa bir doktora görünün ama asla, internete ya da bilgisiz kişilerin yorumlarına bakarak kendi kendinize teşhis koymaya çalışmayın.

AKREP
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay sayesinde, aşkta romantizm duygunuz bir hayli yüksek olacak. Özel hayatınızda ufak tefek bazı sıkıntılarınız olabilir ama bunları geride bırakacak pozitif enerjiye de duygusal güce de sahipsiniz. Tek yapmanız gereken; sevdiğiniz kişiye ne kadar değer verdiğinizi açıkça göstermeniz, bu doğrultuda ortak tatil ya da sosyal aktivite gibi organizasyonlar yapmanız ve küçük farklılıkların üzerinde durmadan kalbinize kulak vermeniz. Eğitim veya iş konularında güvenli ve maddi açıdan rahatlık vaat eden yolları tercih etmeniz faydalı olacaktır, bu yüzden risk almamaya dikkat!

YAY
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay ile birlikte; yatırım yapmak ve daha dikkatli şekilde harcamalarda bulunmak yönünde eğilimleriniz öne çıkıyor. Ev sahibi olmak, taşınmak, yeni bir yere yerleşmek veya ev içinde huzurlu bir ortam oluşturmak gibi hedefler gündeme gelebilir ve siz, bu alanlardan birinde amaçlarınızı gerçeğe dönüştürmek için harekete geçebilirsiniz. Bu Dolunay ayrıca; cinsel yaşamınıza, bedeninize ve duygu dünyanıza da önem vermeniz gerektiğini de işaret ediyor. Bu alanlarda her şey yolunda mı, bir gözden geçirmenizde fayda var.

OĞLAK
9 Temmuz günü burcunuzda oluşacak Dolunay döneminde; özellikle ilişki mevzularının ön planda olması söz konusu… Kimi Oğlaklar artık yeni bir yaşam kurmayı, evlenmeyi, bir yuva sahibi olmayı, böylece biraz olsun yüklerinden kurtulmayı düşünebilirler. Gönül işleri söz konusuyken evren sizden yana olduğu için, bu dönemde özel alanda atılacak adımların doğru karar olması kuvvetle muhtemel… Problemli bir evliliği olanların, birbirlerinin hassasiyetlerine önem vermesinde yarar var. Bu sayede, sorunları geride bırakmanız için gereken hassas ve saygılı ortam oluşacaktır. Birlikte çalıştığınız ya da ortak olduğunuz kişiyle aranızda, yerleşim yeri ya da görev dağılımı konusunda bazı anlaşmazlıklar baş gösterebilir. Bu farkı gidermek adına empati kurmalısınız. Gerginlikten uzak durun. Fiziksel hastalıkların çoğunun kaynağının stres olduğunu unutmayın.

KOVA
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, özellikle iş projelerinizle ilgili olarak bir tamamlanma sürecine işaret ediyor. Bir süredir çalıştığınız bir projeyi artık teslim edebilir ya da son dönemlerde iş hayatınızla ilgili planladığınız önemli bir değişikliği uygulamaya dökebilirsiniz. Ancak bu Dolunay, Şubat ayında doğan Kovalar için biraz zorlayıcı olabilir. İş ve finans durumunuza karşı güvensizlik, ne yöne gideceğini bilmemek ya da yaşadığınız yerle alakalı bir belirsizlik durumu ortaya çıkabilir. Böylesi bir tabloyla karşılaşırsanız; kesinlikle paniğe kapılmamalı, yaşadığınız sorunu soğukkanlı ve bilinçli şekilde çözmeye çalışmalısınız. Panikle atılacak yanlış adımlar, daha sonra başınıza büyük dertler açabilirler. Bu yüzden dikkat! Hayatınızdaki kişinin bazı isteklerini karşılamakta zorlanabilirsiniz. Gerekirse ‘hayır’ yanıtı vermekten çekinmeyin ama bu ‘hayır’ın sert tonda olmamasına özen gösterin. Öğle saatlerinde güneşe çıkmamaya dikkat edin zira Dolunay, cildinizle ilgili zayıflığa işaret ediyor.

BALIK
9 Temmuz günü Oğlak burcunda oluşacak Dolunay nedeniyle, kendinizi tam özgür bir birey gibi hissetme duygunuzu yitireceksiniz. Uymanız gereken kurallar ve sınırlar, durmaksızın varlıklarını hatırlatıyor olacaklar. Bu durum da, sizi biraz yorabilir. Özellikle aile içerisinde kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Sizden bazı beklentiler içine girilmesi ve bu beklentilerin sıklıkla dile getirilmesi, sinirlerinizi bozabilir. Öfke patlaması yaşamamak için hemen ev ortamından uzaklaşıp bir tatil yapmanızı tavsiye ederim. Dolunay’ın bu baskıcı etkisini atlattıktan sonra, zaten her şey yoluna girecektir. İşyerinde sizin aleyhinize yapılan gizli hesapları ortaya çıkarmanız mümkün ama fevri tepki göstermemeniz büyük önem taşıyor. Durumu, sakince üstlerinize aktarın; bırakın onlar çözsün.

Bu içeriğe yorum yapın.