Hakan Kuyucu haftalık burç yorumlarını yazdı.

KOÇ
Bu hafta, yolunda gitmeyen ilişkinizi dikkatli ve derin bir şekilde gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Çözüm bulmak için elinizden çabayı gösterin ama bu konuda partnerinizden yardım alamıyorsanız, tek başınıza Don Kişot’u oynamayın. Böyle bir durumda, noktayı koymaktan asla çekinmeyin. İşyerinde, önünüze bazı engeller çıkabilir. Ancak o engelleri kendinize gerilim aracı değil, başarılı olmak adına itici bir güç olarak kabul edin. Böylece hayatınızı başarılı bir şekilde yönlendirirsiniz. Bel ve sırt bölgenizle ilgili bazı sorunlar gündeme gelebilir. Bir doktora görünmenizde fayda var.

BOĞA
İşyerinde aşırı yoğun günler sizi bekliyor. Bitmesi gereken bir iş yüzünden sık sık mesaiye kalmanız gündeme gelebilir. Sağlığınızı bozacak noktaya gelmemeye dikkat edin. Bu hafta, özel alanda bir yenilenme ve değişme sürecinin içinde bulacaksınız kendinizi… Yaşadığınız ortam, görüştüğünüz insanlar ve özel hayatınızla ilgili bir iç muhasebe içine girebilirsiniz. Bunun sonucunda bazılarını değiştirme kararı alabilirsiniz. İstediğiniz yaşam biçimiyle sahip olduklarınızı dengelemeyi ve sezgilerinizi daha objektif biçimde kullanmayı başararak daha güçlü birisi olacaksınız. Bedensel açıdan zayıf bir dönemdesiniz.

İKİZLER
Bu hafta, günlük hayatınızı güzelleştirici, canlandırıcı ve ferahlatıcı yenilikler yapmak, sevdiklerinizi minik sürprizlerle mutlu etmek veya işten güçten bir süre uzaklaşıp kısa bir tatile çıkmak gibi mutlu edici şeyler yapmak isteyeceksiniz. Yapın da! Çünkü enerjiniz bir hayli yüksek. Bu yüksek enerjinin verdiği güçle, yapacağınız her şeyden müthiş keyif alacaksınız. Evlilik kararı veya daha yüksek gelirli bir işe girişmeniz gibi durumlar da söz konusu olabilir. Ama konuların önemi göz önüne alındığında, adım atmadan önce en az iki kere düşünmelisiniz. Enerjiniz olumlu… Ama buna güvenip kendinizi fazla yorarsanız, yeni yıla hasta yatağında girebilirsiniz!

YENGEÇ
Bu hafta, kariyer ve finans alanlarında gergin bir süreçtesiniz. Geleceğinizi garanti altına alma ve hayatınızı düzenleme isteğiniz zirve yapacak. Bu en doğal hakkınız… Ancak bu sonuçları elde etmek için akılcı davranmanız ve sonu belirsiz maceralara atılmamanız gerektiğini göz ardı etmeyin. Aşkta sürprizlere hazır olun. Eğer bekarsanız, bu hafta şansınız epey açık olacak. Hayatınızda birisi varsa, keyifli paylaşımlar sizi bekliyor. Tadını çıkarın. Enerjiniz oldukça yüksek ama kendinizi de fazla yormasanız iyi olur. Malum; kış henüz geçmedi…

ASLAN
Bu hafta, hayatınızda yenilikler yapmak veya önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. Ancak bu değişim sürecinde, sizi kısıtlayan bazı engeller söz konusu olabilir. O halde ne yapmalısınız? Eğer bu tür sıkıntılar varsa, acele etmeyin ve bir sonraki dönemde amacınıza ulaşmaya çalışın. Böylesi daha olumlu sonuçlar verecektir. İşyerinde başınızı kaşıyacak vaktiniz olmayacak. Bu tempoyu kaldırabilmek için elinizden geleni elbette yapın ama bedeninize taşıyabileceğinden fazla yük yüklemeyin. Bu hafta sağlığınızla ilgili önemli bir karar almak zorunda kalabilirsiniz. Bu karar sürecinde ve sonrasında, sevdiğiniz kişiden ya da bir yakınınızdan destek almanız çok önemli…

BAŞAK
Bu hafta para konularında alarm sinyalleri gelebilir. Gökyüzü; gelir – gider meselelerinin ve başkalarıyla olan her türlü finansal ilişkilerin dengeye kavuşturulması gerektiğini işaret ediyor. Paranızı nasıl kullanacağınız veya değerlendireceğiniz, kimlerle işbirliğinde bulunacağınız, projelerinizi nasıl finanse edeceğiniz gibi konular önemli hale geliyor. Bu dönemde, parasal konularda verilecek kararların mutlaka artı ve eksileriyle ele alınmasında yarar var. Bu süreçte, iyi tanıdığınız bazı insanlardan maddi ve manevi destek alabilirsiniz. Bu destek, hayatınızdaki kişiden ya da yakın çevrenizden birinden gelebilir. Kabul edin ve dayanışmanın doğuracağı sonuçların tadını çıkarın. Sağlığınız olumlu… Bir spor salonuna yazılmak için ideal bir zaman…

TERAZİ
Bu haftanın başından itibaren sizin için bir iletişim ve keşif dönemi başlıyor. Değişiklik ihtiyacı bir hayli yoğun görünüyor ve çevre değişimi için adım atma isteğiniz gayet yüksek. Şanslı bir zamandasınız. İş hayatınızdan sosyal yaşamınıza kadar bir çok alanda yapacağınız değişiklikler ve yeni tanışmalar, yaşamınıza pozitif etkilerde bulunacak. Enerjiniz çok olumlu… Bu sayede fiziksel direnciniz de yüksek olacak. Haftanın riskli tek alanıysa, aşk hayatınız. Bu hafta partnerinizle tartışmaktan kaçının. Küçücük bir anlaşmazlık öyle boyutlara ulaşabilir ki, bir anda kendinizi artık bekar biri olarak bulabilirsiniz. Biraz empati kurmayı denemeye ne dersiniz?

AKREP
Bu haftanın ilk günlerinden başlayarak gökyüzü, hayatınıza önemli değişiklikler getiriyor. Kariyer alanında ve toplumsal yaşantınızda denge sağlamanız, güçlü kişilerle ilişki kurmanız, sanatsal veya tecrübeli olduğunuz alanlarda gelişmeniz, kendinizi ifade etmeniz ve dışarıdan destek görmeniz gibi artıları da getiriyor. Bu baş döndürücü gelişmelerin tadını çıkarın. İş açısından çok hareketli olan bu süreçte, aşk yaşamınızla ilgili bazı risklerin gündeme gelebileceğini öngörmeli ve sinirlerinize hakim olmalısınız. Partnerinizin birlikte vakit geçirme talebine sırtınızı dönmemelisiniz. Durumunuzu uygun bir şekilde açıklayıp, aşka da zaman ayırmaya çabaladığınızı somut olarak göstermelisiniz. Uzun saatler boyunca ara vermeksizin çalışmanız nedeniyle halsiz düşebilirsiniz, dikkat! Enerjinizi arttıracak gıdalara ağırlık vermelisiniz.

YAY
Bu hafta, adeta bir kabuk değiştirme sürecine gireceksiniz. İş değiştirebilir, kendi işinizi kurabilir, taşınabilir ya da sosyal alanda yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Her durumda hayatınız, büyük oranda eskisinden farklı olacak. Ve bu farkların hepsi de olumlu yönde gerçekleşecek. Aşkta da tam anlamıyla bir bahar havası yaşıyorsunuz. Eğer varsa, partnerinizle daha rahat iletişim kurduğunuzu göreceksiniz. Yalnız olanlar için ise, yeni bir ilişkiye başlamak için en uygun bir hafta… Sağlık açısından tek kelimeyle zirvede olacaksınız.

OĞLAK
Bu hafta yoğun biçimde değişimi ve yeniliği arzulayacaksınız. Neler sizi memnun etmiyorsa onları değiştirmek, hangi konuda bilginizi geliştirmek istiyorsanız o alana yönelmek, bilgi ve tecrübe sahibi olmak için kararlarınızı gözden geçirmek adına bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. Faydasız olanı terk etmek ve verimli olana yönelmek için gayret göstermelisiniz. Parasal güvence arayışıyla, iş hayatında ve günlük yaşamda sağlıklı ve güçlü olmak isteğiniz de ön plana çıkıyor. Eğer bilinçli olursanız ve kendi yolunuzdan emin bir şekilde ilerlerseniz, arzularınıza ulaşmamanız için hiçbir neden yok. Bu dönemde, partnerinizin ikili ilişkinizde özgürce kendi kararlarını verme yönündeki isteğiyle yüz yüze gelebilirsiniz. İlişkinizde sorun çıkmaması için her iki tarafın da beraberlik kavramını eşit haklar çerçevesinde ele alması lazım. Birbirinizi dinlemeye özen gösterin. Enerjiniz de sağlığınız da son derece olumlu…

KOVA
Bu hafta, özel hayatınızda gergin gelişmelere hazır olun. Bir konuda partnerinizle fikir ayrılığına düşüp şiddetli biçimde tartışabilirsiniz. Eğer taraflardan birisi alttan almazsa, her ikinizin de üzüleceği bir tablo ortaya çıkabilir. Sakin kalan taraf olmaya ne dersiniz? Bu dönemde; bilgi sahibi olmak için uzaklara gitmek, yeni atılımlarda bulunmak veya yeni tercihlerde bulunmak gibi daha önce denemediğiniz ve hayatınıza eskisinden çok farklı bir açılım getirecek girişimlerde bulunmanız da olası… İçinizdeki asi çocuğun uyandığını, mevcut düzeninizden sıkıldığınızı ve özgürlüğünüzün peşinden koşacağınızı yaşayıp görmek için kendinizi gökyüzünün ellerine teslim etmeniz yeterli… Elbette, adımlarınızı akılcı bir şekilde atmayı unutmamak kaydıyla… Bu dönemde dikkat etmeniz gereken konuysa sağlık… Kendinizi fazla yorarsanız ve iyi dinlenip beslenmezseniz, yatağa düşebilirsiniz; dikkat!

BALIK
Bu haftanın ilk günleriyle birlikte, finans konularında riskli bir sürece gireceksiniz. Uzun süredir beklediğiniz bir paranın size ulaşmasıyla ilgili bazı engeller çıkabilir. Bir yakınınız size destek çıkma niyetindeyken son anda vazgeçebilir. Hatta paranızı çaldırmanız ya da hackerlar tarafından dijital ortamda soyulmanız dahi gündeme gelebilir. Biliyorum, tam bir kıyamet senaryosu gibi ama bu hafta, paranızda gözü olanlar çok ve siz, bu konuda dikkatli olmalısınız. Bu hafta ayrıca, birtakım eşyaları atmaya ya da mobilyalarınızı yeniden düzenlemeye karar verebilirsiniz. Bu da hem size daha fazla alan açacaktır hem de evde sevdiklerinizle geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli bir hale getirecektir. Hafta boyunca boyun ve sırt ağrılarından yakınabilirsiniz. İhmali bırakıp bir doktora danışmanız gerek.