Hakan Kuyucu haftalık burç yorumlarını yazdı.

KOÇ
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, maceracı ve tutkulu bir ruh haline bürüneceksiniz. Özel yaşamınızda cinsellik ve anlık hazlar ön plana çıkabilir. Eğer bekarsanız, tutkulu ama flörtüz ve geçici maceraların peşinden koşmanız olası… Eğer içinizde, bir süredir hayatlarının rutine dönüştüğünü ve bu durumun kendilerini mutsuz ettiğini düşünenler varsa; bu zinciri kırma isteği içine girebilirler. İş hayatlarında beklentilerinin karşılanmadığını düşünenler, iş değiştirmeye ya da kendi girişimlerini başlatmaya kadar gidebilecek değişimlerin arayışında olabilirler. Yaşadıkları ev veya şehirle alakalı mutsuzlukları olanlar, ev hatta kent değiştirme yoluna gidebilirler. Sosyal çevrelerinde tatmin olmayanlar, yeni arkadaşlık ortamları arayışı içine girebilirler. Uzun lafın kısası; bu Yeniay ile birlikte hayatınızda büyük değişimler sizi bekliyor, hazır olun. Hafta genelinde sağlığınız olumlu ama son dönemde fazla yorulmamaya dikkat edin, vücut direnciniz düşebilir.

BOĞA
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, iş bağlantılarınızı, ortaklıklarınızı veya diğer insanlarla olan her türlü bağınızı gözden geçireceğiniz bir sürece işaret ediyor. Bu bağları ve paylaşımları, duygusal değil; aklınızla ve çıkarlarınızın farkında olarak incelemeniz gerekiyor. Bu yaklaşım, genel anlamda aranızın pek de iyi olmadığı çılgın değişimlerin önüne geçecek tek anahtar… Bu Yeniay’ı yöneten güç olan Mars, Terazi burcunda ilerlediği için sosyal ilişkilerde hassas bir dönemden geçiyor olacaksınız. Özellikle kökleri geçmişe dayanan dostlarınıza karşı nazik davranmalısınız. Onlardan da aynı nezaket talebinde bulunmalısınız elbette… Ne demiş atalarımız; tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Bu dönemde de, tatlı dillilik, güzel sözler ve jestler sosyal ortamdaki mutluluğunuzun anahtarı olacak. Aynı yaklaşımların, aşk hayatınız için de geçerli olduğunu söylemek mümkün. Hele yeni bir ilişkinin ya da evliliğin eşiğinde olanlar için gerilimlerden uzak olmak, laf sokmalardan ve aşırı eleştirel tavırlardan sakınmak, beraberliklerinin geleceği açısından olmazsa olmaz şart… Sindirim sisteminiz S.O.S. veriyor, dikkat! Özellikle beslenmenize özen göstermeniz gerektiğini bilin ve ona göre davranın.

İKİZLER
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, iş ve para konularında kendinizi son derece çalışkan, üretken ve cesur hissedeceksiniz. Çıkarlarınızı korumayı, geleceğinizi garanti altına almayı ve sizi tatmin edecek üretimler ortaya koymayı hedefleyeceksiniz. Harcamalarınızı kısacak, girişim ve yatırım alanlarında enine boyuna değerlendirilmemiş maceralara atılmak istemeyeceksiniz. Bir başka deyişle; belki çok uzun bir süre önce göstermeniz gereken bir yaklaşımı nihayet benimseyeceksiniz. İş ve finans konularında ayaklarınız bu kadar yere basarken; bu Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerlediği için aşk hayatınız açısından da iyi haberlerin geleceğini söylemek mümkün. Özellikle son zamanlarında ilişkilerinde sorunlar yaşayan İkizler burçları için mızrakların toprağa gömüleceği barışçıl ve nezaket dolu bir yeni dönemden bahsedebiliriz. Güzelliğinize, fiziksel sağlığınıza ve manevi doyumunuza düşkün bir tavrınız olacak. Uzun lafın kısası; büyüyecek, olgunlaşacak ve hayatın nasıl da özel bir hediye olduğunun ayırdına varacaksınız. Güzel günler sizi bekliyor!

YENGEÇ
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatınızdan kariyerinize kadar her alanda tutkuların öne çıkışına işaret ediyor. Sevenler yol arkadaşlarını sıkı sıkıya tutup sahiplenirken, yalnız olanlarsa, işlerine ve gelecek hedeflerine sarılacaklar. Yine aileye ya da çocuklara olan bağlılığınız da iyiden iyiye yoğunlaşacak. Bu Akrep tutkusu elbette ki olağanüstü bir şey ama bu duyguları, bir sabit fikirlilik şeklinde yaşamamanız gerekiyor. Hayatınızdaki insanları coşkuyla sevmeniz ve sahiplenmeniz ya da hedeflerinizin peşinden kararlı ve azimli bir şekilde gitmeniz ne kadar güzelse; bu dünyada hiçbir şeyin vazgeçilmez olmadığını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Her şeyi ve herkesi kontrol edemezsiniz; kontrol edemediğiniz şeylerle ya da kişilerle alakalı pürüzlerden de siz sorumlu değilsiniz. O halde, hayatı biraz akışına bırakmakta fayda var. Bu Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerliyor. Bu nedenle, sağlığınıza, iç ve dış güzelliğinize özen göstereceğiniz bir dönem… Ki, bu açılardan oldukça olumlu enerjiler altındasınız.

ASLAN
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte; özel hayatınızda, iş veya yaşam alanı gibi konularda bazı ani ve radikal kararlar almanız gündeme gelebilir. Bir ilişkiye başlamak ya da sorunların olduğu bir beraberliğe son vermek, çocuk sahibi olmaya karar vermek, uzun süredir devam eden miras konularında adım atmak, ev satın almak ya da kiralamak gibi girişimlerde bulunabilirsiniz. Hangisi olursa olsun, bu adımların hepsi de hayatınızın gidişatını ciddi biçimde etkileyecek kararlar… O nedenle, anlık tutkulara ya da enerjilere kapılmadan sakin bir biçimde adım atmanız hayati önem taşıyor. Bu Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerlediği için dış görünümünüzde bazı değişiklikler yapma konusunda şanslı olacaksınız. Hatta estetik müdahaleler konusunda bile gökyüzü sizden yana… İnsanın doğasıyla oynaması ne kadar doğru bir tercihtir tartışılır ama bu dönemde, güzelliğinize ve formunuza dair atacağınız her adımda, gökyüzünün sizi desteklediğini bilmelisiniz.

BAŞAK
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, bir enerji patlaması sizi bekliyor olacak. Gerek hedefleriniz gerekse özel hayatınız söz konusu olduğunda, kendinizi inanılmaz derecede ihtiraslı ve kararlı bir noktada hissedeceksiniz. Bu, elbette başarıya ulaşma ve istediğiniz kişi ya da durumları elde etme anlamında oldukça pozitif bir enerji… Ancak bu yoğun motivasyon, kontrolsüz biçimde hırslanma ve ihtiraslarınızın kölesi olma riskini de beraberinde getiriyor. Bu nedenle, bir Başak burcu olarak akılcı, planlı ve sakin tavrınızı devreye sokmayı unutmamanız çok önemli… Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerliyor. Bu da, sağlığınıza ve dış görünümünüze odaklanmanız anlamına geliyor. Bu dönemde; yakın çevrenizde, aniden spora ya da lazer epilasyon seanslarına başlayan bir dolu Başak burcu mensubu görmeniz içten bile değil.

TERAZİ
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte iç aleminizde bir değişim – dönüşüm enerjisi hakim olacak. Bu değişim enerjisi; yaşam tarzı, yaşadığınız ev ya da şehir, boş zamanlarınızı değerlendirme yöntemleriniz gibi konularda sizi etkisi altına alabilir. Daha iyi yerlerde, daha kaliteli bir hayat yaşama ve sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılma suretiyle ruhunuzu zenginleştirdiğiniz, keyif aldığınız ve sevdiklerinizle gururla paylaştığınız bir yaşam tarzına sahip olmak isteyebilirsiniz. Kim istemez ki böyle bir hayatı? Peki, bunları sağlamak için ne kadar çaba harcıyorsunuz? Geliriniz yeterli mi? Öncelikle bu soruların yanıtlarını vermelisiniz. Ayrıca, aşırı eğlenceye ve lüks tüketime olan düşkünlüğünüz de önünüzde bir engel… Düzensiz bir hayatın sağlığınızı olumsuz etkileyeceğini de göz ardı etmeyin. İyi dinlenin ve kaliteli beslenin.

AKREP
18 Kasım tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay ile birlikte, iş hayatınız ve kazancınız konusunda bazı değişimler söz konusu olabilir. Geleceğinizi garanti altına almak, yaşam koşullarınızı iyileştirmek ve daha üst düzey maddi imkanlara sahip olmak yönündeki istekleriniz ön plana çıkacak. Bu arzularınızı hayata geçirmek adına tutkulu ve kararlı bir biçimde harekete geçebilirsiniz. Tabii bu noktada dikkat etmeniz gereken bir husus var: Elbette hayattan daha çok pay istemeyi bilmelisiniz ama bu durum, bir ihtiras haline gelmemeli. Talepkârlığınız, gözünüzü hırs bürümesine yol açmamalı. Amaçlarınıza ulaşmaya çalışırken daha akılcı ve itidalli bir yol izlemelisiniz. Aksi halde, varolan koşullarınızı dahi kaybetme riski gündeme gelebilir; dikkat! Bu hafta, karın bölgeniz ve üriner sisteminizle alakalı birtakım şikayetleriniz olabilir. Fazla beklemeden gerekli kontrolleri yaptırmanız gerek. Yoksa, henüz çok küçükken kolaylıkla çözülebilecek bir sağlık sorunu, sonraki zamanlarda başınızı çok ağrıtacak bir noktaya varabilir.

YAY
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile beraber, özel hayatınızda tutkuların ve maceracı yaklaşımların öne çıkacağını söyleyebilirim. Yalnız olanlar, bu anlamda özel duyguları, bağlılık ihtiyacı olmadan yaşama eğiliminde olacaklar. Halihazırda birlikteliği olanlar ise, yaşadıkları ilişkiden ya da evlilikten ne kadar mutlu olduklarını sorgulayacaklar. Mevcut sorunları nasıl aşacaklarını, ilişkilerine hangi yollarla tutku ve heyecan getireceklerini araştıracaklar. Bu arayış sürecinde, elbette ki hayatınızdaki kişinin de katılımını sağlamanız çok önemli… Ancak bu takdirde başarıya ulaşabilir ve hem mutlu hem de tutkulu bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. Bu Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerliyor. Bu dönemde, iş ve yatırım alanlarında yepyeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Çevrenizdeki insanlar yaptığınız işten, ortaya koyduklarınızdan ya da giriştiğiniz akılcı yatırımlardan bir hayli etkilenebilirler. Hatta sizin yolunuzu takip etmek isteyerek söz konusu alanlarda tavsiyenizi ve yardımınızı isteyebilirler. Bu yeni öncü rolünüze hazır mısınız? Çünkü pek kaçamayacağınız kadar büyük bir ilgi ve takdir çemberinin tam ortasında olacaksınız!

OĞLAK
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte, kariyer konuları ön plana çıkıyor. Bu dönemde; çalıştığınız sektördeki güçlü ve deneyimli insanlarla işbirliğine açık olmalısınız. Onlardan her türlü desteği ve görüşü alma konusunda kompleksiz ve faydacı bir yaklaşım sergilemelisiniz. İş ve para alanlarındaki başarınızın anahtarı, bu tavırdır. Bu Yeniay’da Oğlaklar, hayatlarının tüm alanlarında değişime açık olmalılar. Kendilerine güvenmeli, yeni yollara ve yöntemlere açık olmalılar. Sırt ve boyun bölgenizle alakalı bazı rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Fizik tedavi gibi yöntemler uygulamanız ve biraz dinlenmeniz gerekebilir.

KOVA
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay’ın yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerliyor. Arkadaşlık ve aile ilişkilerinde uyumun ve keyif verici paylaşımların peşinde olacaksınız. Evinizde partiler vermeniz, çağrıldığınız eğlencelerin hiçbirini kaçırmamanız ya da kalabalık katılımlı kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerde boy göstermeniz, kuvvetle muhtemel. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan olumlu etkileşimleriniz, renkli ve eğlenceli tavırlarınız ile de dikkatleri üzerinizde toplayacağınızı söylemek mümkün. Bu olumlu enerjinin, özellikle yalnız Kova burçları için yeni bir aşk ya da flört açısından iyi fırsatlar yaratacağını da söylemek mümkün. Sağlığınız son derece olumlu…

BALIK
18 Kasım tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay ile birlikte aşk hayatınızda sürprizlere her an hazır olmanız gereken bir döneme giriyorsunuz. Yalnız Balıklar; bu süreçte sık sık sosyalleşmeli, kendilerine gelen tüm davetleri değerlendirmeliler. O ortamlardan birinde, ihtiraslı ve heyecan verici flörtüz bir ilişki yaşayabileceğiniz özel birileriyle tanışabilirsiniz. Birlikteliği olanlara tavsiyem, bu dönemde sevdikleri kişiyle birlikte özel bir program yapmaları… Kısa bir tatil, baş başa romantik bir akşam yemeği veya keyifli bir sinema ya da konser akşamı, ilişkinizdeki sıcaklığı ve heyecanı arttırıcı bir etki yapacaktır. Bu dönemde ayrıca, ailenizden ya da arkadaş çevrenizden birisi size ihtiyaç duyabilir. Sorumluluktan kaçmayın. İhtiyacın niteliği ne olursa olsun, orada olun ve gerekeni yapın. Şefkatli bir Balık burcuna da bu yakışır zaten… Ağız ve diş sağlığınıza dikkat!

Bu içeriğe yorum yapın.