Halit Ergenç ve Bergüzar Korel Yunanistan vatandaşı oluyor.

Magazin dünyasının gözde isimlerinden Bergüzar Korel’le eşi Halit Ergenç geçtiğimiz 9 ay boyunca paraya para demedi. Eşiyle birlikte Kanal D’de ekrana gelen ‘Vatanım Sensin’ dizisinde oynayan Ergenç, bölüm başı 140 bin TL kazanırken Korel de 80 bin TL’yi cebine koydu. Karı-koca bir sezon boyunca biriktirdikleri yaklaşık 8 milyon TL’yi değerlendirmek için ise kolları sıvadı. Daha önce de kazancını gayrimenkule yatıran Ergenç, bu kez de aynı yolu seçti.

2013’te Yunanistan’ın Yanya şehrinde bir arazi alıp turistik tesis inşa etmeye niyetlenen ünlü oyuncu, bireysel yatırımı için de yine Komşu’da karar kıldı. Takvim gazetesinin iddiasına göre; İzmirli eşi Korel nedeniyle Ege aşığı olan başarılı oyuncu, Yunanistan’da ev arayışına girdi. Her yaz tatilinde Çeşme’ye giden ünlü çift, Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan ev almak için emlakçıların kapısını bir bir çalmaya başladı.

Bilindiği üzere; Yunanistan’da 250 bin euro ve üstü değerde bir konut satın aldığınızda beş yıllık oturum izni sağlanıyor. Bu beş yılın sonunda da vatandaşlık şansı veriliyor. Bu imkan yüzünden parası olan pek çok Türk vatandaşı, Yunanistan’da ve adalarda ev alma yarışı içinde… Ergenç ve Korel’in de Yunanistan’da ev almaya karar vermesi, iki ünlü oyuncunun, geleceklerini Komşu’da düşündükleri iddialarına yol açtı.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments