Burçların her daim birbiri ile farklı karakteristik özellikleri bulunduğunu ve bu özelliklere göre, bazılarının iyi bazılarının kötü uyum sağladıkları gözlemlenir. Bizler de sizler için hangi burç hangi burçla evlenebilir, hangilerinin ilişkileri iyi gider, hangileri tamamen uyumsuzdur gibi soruların cevabını araştırdık.

İşte yanıtlar…

KOÇ:

KOÇ-KOÇ: Oldukça heyecan verici evlilik hayatları olacaktır. Koçların rutin bir evlilik hayatı olması beklenemez; heyecan ve sürprizlerle dolu ev yaşamları olacaktır. Ancak her ikisi de kendisini beğenen, gururlu, kıskanç ve duygusal tiplerse, bir tarafın mutlaka daha ılımlı olması gerekiyor; aksi taktirde evlilikleri uzun sürmeyecektir.

KOÇ-BOĞA: Boğa kişisi sizin değerinizi çok iyi bilecektir. Sizin sayenizde de Boğa kişisi canlanacak, neşelenecektir. Fakat Boğa, sizin hareketlerinizi kısıtlamamalı. Kısıtlandığınız zaman, çok sevseniz bile uzak kalmak isteyebilirsiniz.

KOÇ-İKİZLER: İkizler insanı kıskançlığa gelemez, Koç bu noktada biraz dikkatli olmalı. İkizlerin entelektüelliği Koç burcuna çok çekici gelir. Evlilik hayatları heyecan verici olur. Koç, İkizlerin özgürlüğünü kısıtlamadığı takdirde; uzun soluklu bir evlilik yaşarlar.

KOÇ-YENGEÇ: Ani öfkeniz ve iniş çıkışlarınız Yengeç kişisini küstürebilir. Yengeç kişisi sürekli sizi yanında ister, hatta zaman zaman sizi duygusuz olmakla suçlayabilir. Eğer Yengeç kişisine duygularınızı gösterebilirseniz, sizi çok mutlu eder. Yengeç tipik evlilik burcudur, eşine değer verir.

KOÇ-ASLAN: Muhteşem bir evlilik hayatları olacaktır. Her iki burç da eğlenceyi ve yenilikleri sevdiği için keyifli bir evlilik yaşamları olacaktır. Kafa dengi Aslan, sizi bir ömür boyu mutlu edebilir.

KOÇ-BAŞAK: Bu iki tipin düşünceleri ve amaçları farklıdır. Koç kişisi, atılgan ve hareketli yapısıyla, ayrıntılar üzerinde duran Başak kişisine ters düşer. Böylesi bir evlilik iyi sonuç vermez.

KOÇ-TERAZİ: Bu zıt iki burç çok iyi anlaşırlar. Terazi kişisinde aradığınız pek çok şeyi bulabilirsiniz. Bu evlilik, Koç burcunun yaptığı sürprizlerle ve Terazi burcunun inceliği, zarifliği ve tertipliliğiyle çok mükemmel ve uyumlu olacaktır.

KOÇ-AKREP: Akrep burcunun cazibesi sizi çok etkileyecektir. Bu iki burç arasında, dinamiği oldukça yüksek bir evlilik yaşantısı olur. Her iki burcun da nerede, ne zaman öfkelenip patlayacağı belli olmaz. Bu yüzden de sürekli tartışma olur ama ardından da ateşli bir aşk gelir.

KOÇ-YAY: Sizin için uygun bir eştir. Sizin ruh eşiniz Yay burcu insanıdır. O da sizin gibi ateşli, hevesli ve heyecanlıdır. Çok mutlu evlilik yaşamları olur. Ahenk içinde geçireceğiniz uzun yıllar sizi bekliyor.

KOÇ-OĞLAK: İçine kapanık, durgun, inatçı Oğlak kişisiyle sizin yapınız ters düşüyor. Hele ki bu Oğlak; kuşkucu, kuruntulu ve kinciyse, asla evlilik olmaz, olsa bile uzun sürmez.

KOÇ-KOVA: Kova insanının bilime merak duyması ve sürekli öğrenmeye açık kişiler olması sizin ilginizi oldukça çeker. Eğer bu kişiyle uzun süre evlilik hayatınızın devam etmesini istiyorsanız; onun özgürlüğünü kısıtlamayın ve kıskançlığa kapılmayın. Bu iki durumda Kova kişisini hayatınızda zor tutarsınız.

KOÇ-BALIK: Kararsız, çabuk alınan ve çabuk kırılan balıklar sizin öfkelenmenize ve sinirlenmenize neden olabilir. Ancak balık kişisinin hayalperestliği sizi zaman zaman bulutların üzerine çıkaracaktır. Ama bazen de bu durum size oldukça sıkıcı gelebilir!

BOĞA:

BOĞA-KOÇ: Koç insanının ateşi ve hareketliliği sizin çok hoşunuza gidecektir. Koçlar sizin gibi sabırlı tipler değildirler; onun için bu kişiyle evliliğinizde biraz daha hızlı olmayı öğrenmek durumundasınız. Sizin ağır hareketleriniz Koç burcunu sıkabilir. Eğer biraz hızlanır ve kıskançlığınızı dizginlerseniz, Koç burcuyla güzel bir evlilik hayatınız olur.

BOĞA-BOĞA: Eşinizle tam bir uyum ve birleşim sağlayacaksınız. Her bakımdan sizi anlayacak eştir. Evliliğiniz çok uzun yıllar, mutlu ve dingin sürecektir.

BOĞA-İKİZLER: Sizin sabit yapınız İkizler insanını zorlar. Eğer sürekli hareket halinde olmayı öğrenirseniz, İkizlerle mutlu bir evlilik hayatı kurabilirsiniz. Yeni dostlar edinmeli, yeni konularla ilgilenmelisiniz. Aksi halde İkizler kişisinin hareketliliği sizi yorabilir ve evliliğiniz uzun soluklu olmaz.

BOĞA-YENGEÇ: Yengeç insanı sizin gibi yuvasına düşkün biridir. Her derdinize, sorununuza ortak olup sizinle birlikte çözüm arar ve sizi mutlu etmek için özveride bulunmaktan asla kaçınmaz. Yengeç kişisiyle ev hayatınızda sevgi dolu ve aşk dolu yıllar sizi bekliyor, diyebiliriz.

BOĞA-ASLAN: Aslan biriyle evlilik hayatınız boyunca eğlenceye doyamayacaksınız. Eğlenmeyi seven Aslan kişisinin mertliği ve cömertliği, sizi ayrıca etkileyecektir. Neşeli ve güleryüzlü Aslanla mutlu bir evliliğe hazır mısınız?

BOĞA-BAŞAK: Bu burçta birisiyle evlilik düşünüyorsanız, bir daha düşünün. Başak kişisi sizin kadar duygusal değildir. Ayrıca ayrıntılara düşkün Başak, sizi zaman geçtikçe yormaya başlar. Yuvasına bağlıdır fakat yaşamında yenilikler olmalıdır. Buna uyum sağlayabilirseniz. Başakın tertipliliği ve organizasyonuyla keyifli bir evlilik hayatınız olabilir.

BOĞA-TERAZİ: Terazi kişisiyle çok iyi anlaşacağınızı düşünebilirsiniz başlarda… Ama zaman geçtikçe sevgiye çok önem veren bu kişi, sizden çok daha fazlasını bekleyecektir. Eğer ömrünüzün sonuna kadar sevgili rolü yaparsanız, bu kişi sizi çok mutlu edebilir. Terazi, sevginizi yeterince alamadığını hissettiği anda rolleri değiştirecektir.

BOĞA-AKREP: Akrep kişisi de sizin gibi sabırlı ve ateşlidir. Severse tam anlamıyla bağlanır ve asla vazgeçmez. Fakat Akrep burcunun kıskançlığı sizi biraz üzebilir. Uzun yıllar cazibenin en doruk noktasında olacak bir evlilik hayatına hazır olun.

BOĞA-YAY: Yay kişisi kısıtlanmaya ve kıskançlığa gelemez. Eğer bu durumu dengeleyebilirseniz, Yay kişisiyle keyifli evlilik hayatınız olabilir. Yine de iyi düşünün!

BOĞA-OĞLAK: Oğlak kişisi sizi çok iyi anlayacaktır. Ne istediğinizi ve nelerden keyif aldığınızı çok iyi bilecektir ve ona göre davranacaktır. Ömrünüz boyunca sizi sevecek ve size bağlı kalacaktır. Mutlu bir evlilik!

BOĞA-KOVA: Kova kişisi, sizi zorlayan kişi olur. Oldukça değişik bir yapıya sahip olan Kovalar, sizi şaşırtır ve sinirlendirebilir. İlk başlarda çok iyi giden evlilik hayatınız, ileriki zamanlarda hüsranla sonuçlanabilir. Kova’nın sorumluluk almaktan kaçan yapısı size ters düşecektir.

BOĞA-BALIK: Seven ve sevilmeyi seven Balık sizin için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Yeter ki Balık kişisine sevginizi gösterin. Çok duygusal olan Balıkları kırmazsanız – ki çok kırılgan yapıları vardır – sizi bir ömür boyu mutlu edecektir.

İKİZLER:

İKİZLER-KOÇ: Koç burcunun renkliliği, şen şakraklığı, neşesi, hareketliliği ve maceracı ruhu size oldukça cazip gelecektir. Onunla yapacağınız her işten müthiş zevk alacaksınız. Fakat Koç burcu zaman geçtikçe sizi kıskanmaya başlayabilir ve siz de kısıtlanmaya ve kıskançlığa gelemezsiniz! Ama eğer Koç burcu kıskançlığını dengelerse, keyifli ve heyecanlı bir evlilik hayatınız olabilir.

İKİZLER-BOĞA: Boğa burcunun inadı, duygusallığı ve istiktarlı yapısı sizin gibi değişimi seven bir ruh için zor olabilir. Eğer biraz sabitlik ruhunuzu daraltmazsa, mutlu bir ilişkiniz olabilir.

İKİZLER-İKİZLER: İşte ruh ikiziniz! Bir ömür bir elmanın yarısı gibi birbirinizi tamamlarsınız. Mutlu mesut yaşar gidersiniz.

İKİZLER-YENGEÇ: Yengeçle bir ilişki kurmak için fedakarlık yapmanız gerekebilir. Yengeç domestik bir ruhtur; yani evine bağlıdır, biraz kuşkucudur, kıskançta olabilir yani sizin tam tersiniz. Sizse bağımsızlığınızı her daim ilan etmiş, yeniliklere açık, sınırlardan hiç hoşlanmayan biri için bu zor bir ilişki veya evlilik olabilir.

İKİZLER-ASLAN: Bu ilişki hem heyecan dolu hem de hareket dolu bir ilişki olur. Aynı zamanda Aslan hükmetmeye çalışırken, İkizlerin kıvrak zekası sayesinde bu ilişki dengelenebilir. Bu iki burç birbiri için çok çekicidir.

İKİZLER-BAŞAK: Başak burcu ısrarcı bir burçtur ve bu ısrarcılık İkizleri bunaltır. Oysa ki ikisi de aynı frekanstadır. İkizler, Başakla zıtlaşmazsa ve Başak da İkizlerin suyuna giderse; bu ilişki huzur içinde ve sağlam bir dostluk zemini üzerinde ilerleyebilir.

İKİZLER-TERAZİ: Terazi, sevgi dolu bir burçtur. Teraziye sevgi verirseniz, sizi baş tacı eder. Birbirinizi tamamlarsınız. Evliliğiniz ahenk dolu olabilir.

İKİZLER-AKREP: Kıskanç ve kuşkucu Akrep burcuyla uzun bir evliliği hayal etmeyiniz. Hayatınızı limitleyen bir eş olacağı için eninde sonunda gitmeye karar verirsiniz. Bu evlilik sizin için kabus olabilir.

İKİZLER-YAY: Yay sizin gibi konuşkan, ifade problemi olmayan, yenilikleri seven, sosyal bir kişiliktir. Bu evlilik her daim yeniliklere açık ve keyifli geçecek bir evilik olur.

İKİZLER-OĞLAK: Oğlak muhafazakardır, yenilikten çok hoşlanmaz ve hemen adapte olamaz. Oğlak, eskiye bağlıdır. İkizler ve Oğlak arasında zaman içerisinde tartışmalar başlar ve büyüyebilir. Bu kişiyle evlilik hayatı sizin için zor olur.

İKİZLER-KOVA: Evliliğiniz bu burçla mükemmel olur. İkiniz de entellektüel seviyede bilgiye doyamayan kişiler olduğunuz için kültürel açlığınız birbirinizi tamamlar. Fakat Kova bu konuda sizi geçebilir. Eğer ömür boyu aynı iletişim düzeyinde kalmak istiyorsanız, Kovaya yetişmek için çalışmalısınız.

İKİZLER-BALIK: Balık bağlılık sever, teminat ve söz ister. Sizse özgürlüğünüze çok düşkünsünüz. İşte bu tablo sizi çok zorlayabilir. Balık aynı zamanda kuşkucu ve duygusaldır, bu evlilik hayatınızda huzurunuzu kaçırabilir.

YENGEÇ:

YENGEÇ-KOÇ: Koç bağımsız bir ruhtur, aileye ve yuvaya bağlı değildir. Zaman içerisinde sizin aile bağlarına bu kadar bağlı olmanız koçu bunaltabilir. Eğer Koçla uzun bir hayat yolculuğuna çıkmak istiyorsanız; onun gibi renkli, bağımsız, sürekli değişikliklere adapte olabilen biri olmanız gerekiyor. Bu adaptasyonu gerçekleştiremezseniz, çileden çıkabilirsiniz.

YENGEÇ-BOĞA: Boğayla sakin, güzel ve uyumlu bir evlilik hayatı yaşarsınız. O da sizin gibi yuvasına bağlı, sevgisini her fırsatta söyleyen bir kişidir ve sizin sevgi ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir husus varsa, o da Boğayla inatlaşmama konusudur. İş inada binerse, Boğa çok ağır konuşabilir.

YENGEÇ-İKİZLER: Yengeç duygu insanıdır, İkizlerse akıl! İlişkinin başında İkizler sizin duygusallığınızdan etkilenir ama zamanla, bu haliniz onu sıkmaya başlar. İkizlerle evliliği düşünüyorsanız, onun üzerine gitmemeyi bilmelisiniz. Israrcı davranışlarınız İkizleri sizden uzaklaştırır.

YENGEÇ-YENGEÇ: Ayın hareketlerinin verdiği karamsarlık ve neşe duygunuzu çok iyi anlar çünkü kendisi de bu eş zamanlı duyguları yaşar. Bu yüzdendir ki iki Yengecin evlenmesi hayırlıdır. Yalnız dikkat etmeniz gereken tek nokta, inat etmemektir. İkiniz de inatlaşırsanız günlük yaşamınız çekilmez olur.

YENGEÇ-ASLAN: Aslan kişisiyle evliliğiniz çok renkli olacaktır. Aslan; üzerine düşülmesini, sürekli ilgi gösterilmesini çok sever. Onu sınırlamadığınız sürece ev yaşamınız keyifli geçecektir.

YENGEÇ-BAŞAK: Duygusal açıdan Başak sizi zor tatmin eder. Başak konuşur, dinlemeye çok meyilli değildir. Bu yüzden isteklerinizin ve sorunlarınızın pek farkına varamaz. Diğer yandan da sizin gibi ev ortamını seven Başak yalnız kalmaya da dayanamaz. Sürekli size ihtiyacı olacaktır.

YENGEÇ-TERAZİ: Sosyal yaşamda ve aynı zamanda ev hayatınızda da Teraziyle çok mutlu olursunuz. Yalnız Terazinin sosyal hayatı yoğun ve kalabalıktır ve sadece size ait olmayacaktır. Bu durum sizin için problem yaratmaz ise mutlu bir evliliğiniz olabilir.

YENGEÇ-AKREP: Ruh eşinizdir! Muhteşem uyumlu bir evlilik hayatınız olur. Tutkulu, sevgi dolu ve uzun soluklu bir ilişki olur. Ama sakın Akreple inatlaşmayın, onu kıskandırmayın ve bir de sakın köşeye sıkıştırmayın.

YENGEÇ-YAY: Yay insanını eve bağlamak zordur. Özgürlükçü ruha sahip olan Yay burcunun üstünde baskı kurmaya kalkıştığınız an bir anda hayatınızdan çıkıp gidebilir. Bu kişiyle evlenmeyi düşünüyorsanız, bu düşüncesinizi tekrar gözden geçirin. Sizin gibi duygusal ve anaç ruhlu biri, Yay burcunun özgürlükçü hareketlerine karşı pek tahammülü olamaz.

YENGEÇ-OĞLAK: Yengeçle Oğlak zıt kutuplardır ve her zaman olduğu gibi zıt kutuplar birbirini çeker. Aslında iyi anlaşabilirsiniz ama zıt kutuplar olduğunuz için hayata aynı pencereden bakamazsınız. Bu yüzden de bir çok konuda anlaşmak zor gelebilir evlilik yaşamınızda…

YENGEÇ-KOVA: Bağımsızlığına düşkün Kova; siteme, imaya ve iğneleme gibi şeylere asla dayanamaz. Ayrıca bir Kova için akıl ve zeka çok önemlidir. Kovayla uzun yıllar evli kalmak istiyorsanız, ya çok zeki olmalısınız ya da kendinizi yetiştirmelisiniz.

YENGEÇ-BALIK: Balık sevgi böceğidir, onunla sevgi dolu bir evliliğiniz olur. Yengeç de duygulara ve aşka önem verdiği için bu konuda iyi anlaşırsınız. Balık yanınızda pasif kalabilir, onu aktif olma yönünde yönlendirecek kişi de sizsiniz.

ASLAN:

ASLAN-KOÇ: İkiniz de enerjiksiniz, ikiniz de lidersiniz, ikiniz de renklisiniz. Ama Aslan yöneten olmayı sever. Talimatlarının yerine getirilmesini ister. İşin kötüsü siz de böyle birisisiniz. Birbirinizi tolere edemezseniz, bir taraf alttan almazsa; bu evlilik zor yürür veya yürür de sizi epey bir yorar.

ASLAN-BOĞA: Bu iki burcun ikisi de sabit insanlardır. Bir şeye taktılar mı takarlar, yani bir fikirden çok zor vazgeçerler. Bu evlilikte tartışma eksik olmaz.

ASLAN-İKİZLER: Aslan tutucu, İkizlerse yeniliklere açıktır. İkizlere ayak uydurabilirseniz çok zevkli ve ilgi çekici bir evlilik hayatınız olur. İkizlerin üstün zekasıyla sizin yetenekleriniz birleşince ortaya harikalar çıkar.

ASLAN-YENGEÇ: Eğer Yengeç sizi az kıskanmayı başarabilirse, sizi çok mutlu eder. Çünkü Yengeç, hemen etki alanınıza girer ve yönetiminizde kalmayı kolaylıkla kabul eder.

ASLAN-ASLAN: İşte iki kudretli, güçlü, lider, kral burç bir arada… Birbirinizi daha iyi anlayacak bir burç olamaz ama unutmayın, güçler çarpışmaya başlarsa; bu ilişki zor ya da birbirini destekleyen bir ilişki olabilir. Bu evlilik dengeye oturursa heyecanlı, aktif ve dinamik gider.

ASLAN-BAŞAK: Aslan aşırı cömerttir ve bu Başağı rahatsız eder. Başak çok tutumlu olduğu için sizin cömertliğiniz onu panik haline sokar. Başak, hayatı size rutin hale getirebilir ki bu da sizi boğabilir. Veya hafif pasif bir Başaksa anlaşabilirsiniz.

ASLAN-TERAZİ: Partnerinizin övünç kaynağı olmasını istiyorsanız, Terazi tam size göre. Onun zerafeti, nezaketi, saygısı, anlayışı ve sevgisi, size çok mutlu bir evlilik hayatı yaşatacaktır.

ASLAN-AKREP: Bu evlilik ya mükemmel gider ya da üstünden kasırga geçmiş gibi olur. Eğer alttan almazlarsa birbirlerinin canlarını çok yakarlar. Yok eğer olgunlukla ilişkilerine yaklaşırlarsa, bu evlilik yürüyebilir hatta heyecanlı bile olabilir.

ASLAN-YAY: Aslanla Yayın zevkleri ve amaçları aynıdır. Eğer Yayın bağımsızlığını tolere edebilirseniz, o da sizi evlilik hayatınızda mutlu edecek ve keyifli anlar geçirttirecektir.

ASLAN-OĞLAK: Siz neşeli, dışa dönük, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven, bazen sonuçları düşünmeden hareket edebilen maceracı bir ruha sahipsiniz. Oğlak ise sizin kadar renkli olmayabilir. Maceracı değildir, her şeyin başını sonunu hesaplar ve çok disiplinlidir. Bu evlilik ikinize de pek uymayabilir.

ASLAN-KOVA: Ruh ikiziniz, diğer yarınız! Birbirinizin eksiklerini tamamlarsınız. Birbirinizi oyalayacak çok şey bulabilirsiniz. Mükemmel ve mutlu bir evlilik yaşamınız olacaktır.

ASLAN-BALIK: Balık burcu sizin kadar güçlü değildir. Hemen karamsarlığa kapılan Balık sizi çok bunaltır. Zaman geçtikçe size çekici gelen bu pasiflik zaman içerisinde sizi onu üzmekten zevk alan bir sadiste dönüştürebilir. Bir Balıkla zor mutlu olursunuz.

BAŞAK:

BAŞAK-KOÇ: Bu kişiler için söylenecek tek şey, evliliklerinin uygun olmadığıdır. Koç kişisi sabırsız, ayrıntılara önem vermeyen, çabuk bıkan ve sıkılan yapıdadır. İlk başta Koçun enerjisinin etkisi altında kalabilirsiniz ama geçen zaman içerisinde Koç kişisi size göre olmadığını anlayacaksınız.

BAŞAK-BOĞA: Boğa ile ortak yönünüz, maddeyi sevmeniz ve akılcı olmanız… Size göre ideal evlilik, partnerinizle ilk önce iyi arkadaş olmanız; ama bu alanda Boğa sizi biraz kısıtlayabilir. Ayrıca Boğa sahiplenicidir ki bu da sizi çok sınırlar. Kendinizi bu ilişkide kurban gibi hissedebilirsiniz.

BAŞAK-İKİZLER: Adı üstünde: İkizler… İkizlerin çok çekici ve çok yönlü olması, kafasında bir sürü zararsız tilkinin kuyruklarının birbirine değmeden dolaşması size ölümcül derecede çekici gelirken; ani ruh değişimleri ise sizi bezdirebilir. Başlangıçta mutlu giden evliliğiniz, bu değişimlere adapte olamayıp kopabilir.

BAŞAK-YENGEÇ: Başak mantıkçıdır, Yengeç ise duygusal. Eğer Başak, Yengecin duygularına değer verir ise; o zaman Yengeç de mantığınızla hareket etmenize ses çıkarmaz ve ona göre hareket eder. Çok doğurgan bir evlilik olur.

BAŞAK-ASLAN: Aslan cömerttir, duygularıyla hareket eder; dolayısı ile bazen ‘kükrer!’ Duygusal hareketler ve aşırı cömertlikse size ters düşer. Aslanla evlenmeden önce uzun süre arkadaşlık etmeniz ve kararınızı gözden geçirmeniz iyi olabilir.

BAŞAK-BAŞAK: Bu ikili hem aşık hem de dost olurlar evliliklerinde… İkisi de aynı frekansta olduğu için keyifli bir yaşam sürerler.

BAŞAK-TERAZİ: Terazi aşka aşık bir insandır. Sizi aşkı anlamamakla suçlayabilir. Eğer bu kişiyle evlilik yapmayı planlıyorsanız; sonu gelmez romantik akşam yemeklerine, flört formatına ve sevgi patlamasına hazır olun! Aksi takdirde evliliğiniz yürümez.

BAŞAK-AKREP: Akrep kişisiyle pek çok konuda anlaşabilirsiniz. Eğer Akrebi seviyorsanız ve biraz özveride bulunursanız, evliliğinizde mutluluğu bulursunuz. Akrep evlilikte sabırlıdır. Bu kişinin sizi kolay kolay bırakmayacağını bilmelisiniz.

BAŞAK-YAY: Yayla evlilik yaşamı zordur. Yay kişisiyle evliliğinizin devam etmesi için sürekli kendinizi yenilemelisiniz. Eğer Yay sizi tamamen çözmüşse, artık sizden alacağı bir şey kalmayacağı için sizden sıkılabilir. Eğer zor çözüleni oynarsanız, Yay sizden büyük keyif alacak ve sizi mutlu edecektir.

BAŞAK-OĞLAK: Ruh eşinizi buldunuz! Sizin gibi ayrıntılardan başını kaldıramayan Oğlakla fevkalade mutlu bir evliliğiniz olabilir. Mesela, bir ev dekore etmeye kalksanız; o ev detaylara inmekten asırlarca bitmeyebilir. Sizin neşeli cümleleriniz onu kabuğundan çıkaracak ve sizinle çok mutlu olacaktır.

BAŞAK-KOVA: Kovayla evlilik sizin için zor olabilir. Evliliğinizde hep Kovanın istediği gibi hareket etmelisiniz. Kova her daim söylediklerinin dinlenmesini ve size saçma da gelse anlamanızı ister. Bunları yapabilirseniz bir ömür beraber yaşarsınız.

BAŞAK-BALIK: Zıt burçlar birbirini çeker ama uzun vadede anlaşabilir misiniz, bunu iyi tartmalısınız evlenmeden önce. Hayalperest Balık, sizin rasyonel hayatınızla çakışacaktır. Çabuk alınganlık yapan ve hemen karamsarlaşan, duyguları ön planda olan Balık, sizin gibi mantıklı birini zorlayabilir.

TERAZİ:

TERAZİ-KOÇ: İşte bu büyük bir aşk hikayesi olabilir! Koçun enerjisi ve tutkusu, sizin romantikliğiniz ile birleşince hayatınız her daim sürprizlerle dolu olabilir! Aranızdaki aşk sürekli canlı kalacaktır.

TERAZİ-BOĞA: Boğa kıskançlığını kontrol edebilirse mutlu bir evlilik yaşayabilirsiniz. Boğa, çevrenizin size olan hayranlığını ve beğenisini kıskanıp sizi kısıtlamaya kalkar. Öte yandan güzellik ve lüks anlayışınıza Boğa tam anlamıyla hitap edecektir, o sizi bu konularda nasıl mutlu edeceğini bilir.

TERAZİ-İKİZLER: İkizler ilgisini çeken partnerlerle uzun süreli ilişkiler yaşayabilirler. İkizlerin hareketliliğinden, renkli yaşamından ve değişikliğinden oldukça memnun kalacaksınız. Evliliğiniz süresince onun ilgisini daima çekmeyi başarabilirseniz, uzun soluklu evlilik yaşamınız olur.

TERAZİ-YENGEÇ: Yengeç insanı duygusal, romantik ve sevgi insanıdır. Çok iyi anlaşırsınız çünkü sizin istediğiniz sevgiyi size fazlasıyla ve cömertçe sunacaktır. Ama sizi yanından hiç ayırmak istemeyecektir. Mesela, bir yere yalnız gitmenizi istemeyebilir. Bu durumu aranızda halledebilirseniz, evliliğiniz sağlam temeller üzerine kurulu olur.

TERAZİ-ASLAN: İdeal eşiniz Aslandır. Siz jestlerle, eğlence anlayışı ile, cömertliğiyle, toplum hayatından zevk alan Aslan ile bir ömür boyu mutlu olursunuz. Bu evlilikten hiç sıkılmayacaksınız.

TERAZİ-BAŞAK: Sevgiye önem vermeyen Başakla evliliğinizin uzun sürmesi beklenemez. Parasal anlamda iyi anlaşabilirsiniz ama evlilik yaşamınız yıpratıcı ve zorlayıcı olacaktır.

TERAZİ-TERAZİ: Eğer huzurlu ve rahat bir hayat istiyorsanız, Terazi sizin ideal eşinizdir. O sizin dilinizden anlar. İkiniz de güzelliklere, sevgiye ve dengeye önem veren kişilersiniz. Evliliğiniz mutlu geçecektir.

TERAZİ-AKREP: Eğer Terazi Akrebin güvenini kazanabilirse, mutlu bir evlilik olabilir. Çok tutkulu ve derin duygulara sahip olan Akrep sizi sevgi ve tutku anlamında çok mutlu edebilir. Yalnızca bu kişinin kıskanç olduğunu unutmamakta fayda var. Onu kıskandırarak yangına körükle gitmeyin.

TERAZİ-YAY: Yayla uzun bir evlilik zor olabilir. Onun sürekli değişime açık yapısı ve yalnızlığı bazen de olsa sevmesi sizi zorlayabilir. Bu, adapte olması zor bir ilişkidir. İyisi mi siz bir daha düşünün!

TERAZİ-OĞLAK: Oğlağın duygusallığı ilk başta hoşunuza gitse de onun görüş yapısı çok farklıdır. Oğlak, maddeye çok düşkündür ve onun materyalistliği bir süre sonra sinirlerinizi bozabilir. Bu insanla evlilik zor olabilir.

TERAZİ-KOVA: Ruh eşiniz kovadır, çok uyumlu bir evlilik hayatı geçirebilirsiniz. Kovanın entelektüel yapısı sizi tamamlayacaktır. Kova burçlarının çok sosyal, bilgili yapıları sayesinde çok renkli bir evlilik hayatınız olacaktır.

TERAZİ-BALIK: Balık burcunun renkli ve duygusal kişiliği sizi çok çekecek ve tutkulu bir aşk yaşayacaksınız. Balık, evliliği boyunca sizi hep mutlu etmeye çalışacaktır.

AKREP:

AKREP-KOÇ: Adrenalini çok yüksek bir evlilik sizi bekliyor! İkinizin de benzer yanları olmasına rağmen, hiçbir şeyi önceden kestiremeyeceksiniz. İlişkiniz boyunca tartışma ve barışmalar çok sık yaşanabilir, dinamiği ve heyecanı olan bir evlilik olacak.

AKREP-BOĞA: Ayaklarınızın yerden kesileceği bir evlilik hayatına hazır olun. Boğa burcu sizi mutlu etmek için hem güzel yemekler yapacak hem de cinsel yeteneklerini konuşturcaktır. Muhteşem bir evlilik olacak.

AKREP-İKİZLER: İkizler burcunun çok sosyal ve çekici olması sizi çok etkileyecek ama sizin de sürekli yenilikçi olmanızı isteyecektir. Eğer siz kendinizi yenilemezseniz sizden sıkılabilir. Buna bağlı olarak İkizlerin çok yönlü olması sizin tarafınızda güven sarsıcı da olabilir; bu durumda ikizlere karşı sürekli kuşku duymaya başlayabilirsiniz. Anlaşmazlıkların sık yaşanacağı bir evlilik hayatı sizi bekliyor.

AKREP-YENGEÇ: İki burcun su grubunda olmasından dolayı her iki burçta da sezgiler çok güçlüdür, bu sebeple, Yengeç duygularınızı hissedip ona göre hareket edecek. Birlikteliğiniz boyunca sizi mutlu etmek için istediğinizden fazlasını sunacaktır.

AKREP-ASLAN: Aslan burcunun güçlü karakteri sizi etkisi altına alacak ve siz bundan rahatsızlık hissetmeyeceksiniz. Bu güçlü karakterin etrafında beğenilmesi sizin tarafınızda kıskançlık yaratabilir ve kuşkucu yanınızı ortaya çıkarabilir.

AKREP-BAŞAK: Başak burcunun evine ve size bağlı olması sizi çok mutlu edecek. Adeta sizi mutlu etmek için kendini size adayacaktır ama sosyal ilişkileri kuvvetli olan bu burcun arkadaşlarıyla ilişkileri konusunda kısıtlayıcı olursanız anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP-TERAZİ: Terazi burcu, arkadaşlarına ve sosyal çevresine değer veren bir burçtur. Onun bu özelliği sizde kıskançlık yaratabilir. Onu kısıtlamadığınız ve özgür bıraktığınız takdirde mutlu bir birlikte olabilir.

AKREP-AKREP: İki kuşkulu ve kıskanç burcun ilişkisinde hiçbir şey önceden kestirilemez ve ilişki boyunca tartışma kaçınılmaz olur. Bu özelliğinizi törpülediğiniz an, mutluluk sizi bekliyor.

AKREP-YAY: Yay burcunun özgürlüğüne düşkün olması nedeniyle, kısıtlamalarınız karşısında asla zora gelmeyecektir ve her istediğini yapmaya devam edecektir. Yay burcunun bu özelliğini kabul ederek evlilik gerçekleştirebilirsiniz.

AKREP-OĞLAK: Oğlak burcu, Akrebin neşeli ve mutlu halinden çok etkilenecektir ama aslında her iki burcun da altında kuşku ve kıskançlık yatmaktadır. Her iki burcun da bu özelliği baskın çıkınca anlaşmazlıklar çıkacaktır.

AKREP-KOVA: Kova burcunun özgürlüğüne çok düşkün olması sizin tarafınızda kıskançlığa ve mutsuzluğa yol açacaktır. Çıkan huzursuzluklar ve anlaşmazlıklar Kova burcunu sizden uzaklaştıracaktır.

AKREP-BALIK: Balık burcunun hassas, narin ve romantik yapısı sevdiği Akrep burcuna tutkulu bir aşk yaşatacaktır. Onunla ilgilenmeniz halinde size hayal bile edemeyeceğiniz mutluluğu sunacaktır.

YAY:

YAY-KOÇ: İşte iki uyumlu burç bir arada… Koç burcu ile yaşamaktan, birlikte zaman geçirmekten çok mutlu olacaksınız. Adrenalini yüklü bir evlilik hayatı sizi bekliyor.

YAY-BOĞA: Boğa burcu kıskançlığını kontrol altına alabilirse, mutlu bir evlilik hayatınız olabilir ama bunu yapamadığı takdirde, sahiplenme özelliği de eklenince sizin için bunaltıcı bir birliktelik olmaktan başka bir şey olamaz. Bu durum da, sizin ondan uzaklaşmanıza sebep olabilir.

YAY-İKİZLER: Yay ve İkizler burcu birbirine çok benzemektedir; ikisi de aynı şeylerden zevk alır ve durağanlığı sevmez. Her an her şeyi yapabilen bu iki burç, adrenalini yüksek bir evlilik hayatı yürütebilirler.

YAY-YENGEÇ: Sevgili Yay, sizin gibi özgürlükçü bir burcun, duygusal ve anaç ruhlu Yengeç burcu ile geçinmesi biraz zor. Mutlu bir birliktelik için bağımsızlıktan ödün vermek gerekebilir.

YAY-ASLAN: İşte, size her istediğini verebilecek burç: Aslan… İki burcun da sosyal hayattan zevk alması ve çok yönlü olması evlilik hayatında uyumlu ve ideal bir çift olacağınızı göstermektedir.

YAY-BAŞAK: İlk zamanlarda Başak burcunun konuşmalarının etkisi altında kalabilirsiniz ama sizin özgürlükçü yapınız onun tarafında asla kabul görmeyecektir. Zamanla onun sizi eleştiren yapısı sizde mutsuzluk yaratacaktır.

YAY-TERAZİ: Terazi tam bir aşk burcudur. Halbuki sizin hayatınızda aşktan daha değerli şeyler de var. Siz bir Terazi ile aynı yöne asla bakamazsınız, birliktelik ve evlilik durumunda anlaşmazlıklar çıkabilir.

YAY-AKREP: Sizi en iyi anlayacak burçlardan biri Akreptir ancak Akrebin kıskanç yapısı sizi bunaltabilir. Özellikle sosyal çevrenizle olan ilişkileriniz Akrep burcunda kıskançlık yaratabilir. Bu durumda, o da sosyal hayatınızı engellemeye çalışabilir.

YAY-YAY: Hayattaki amaç ve istekleriniz aynı… Bu sayede güzel zaman geçirip aynı şeylerden zevk alabilirsiniz ancak birbirinizden çok sıkılmamak ve mutlu bir birliktelik kurmak için ayrı uğraşlarınızın ve özel hayatınızın olması şart.

YAY-OĞLAK: Yenilikleri, değişiklikleri seven Yay, Oğlak burcunun eskiye bağlı olması ve soğuk yapısı nedeniyle sizi geriye götürebilir ve mutsuzlaştırabilir. Bu durumda anlaşmazlık çıkabilir.

YAY-KOVA: Kovanın müthiş zekası ve entelektüel yapısı sizi çok etkileyecek ve mutlu bir birliktelik yaşatacak. Heyecanlı ve tutkulu bir evlilik kapınızda.

YAY-BALIK: Sevgili Yay, duygusal anlamda ömür boyu ilgini esirgemeyeceğin burç Balıktır. İlgilendiğin takdirde, o da seni düşünemediğin kadar mutlu edecektir ve seninle ilgilenecektir. İlgi dolu bir evliliğe hazır olun.

OĞLAK:

OĞLAK-KOÇ: Sevgili sebatkar, yetinmeyi bilen Oğlak, Koç burcu ile anlaşman biraz zor. Koç burcunun hareketli enerjik yapısı senin kıskanç yapın karşısında kapana girmiş gibi olacaktır. Bu şekilde anlaşmazlıkların olduğu bir evlilik gündeme gelebilir.

OĞLAK-BOĞA: Aradığın her şeyi Boğa burcunda bulacaksın. Sevgi bağlarınız çok kuvvetli olduğu takdirde ikinizin de kıskanç yapısı hiçbir sorun çıkarmayacaktır. Tutkulu bir evliliğe hazır mısınız?

OĞLAK-İKİZLER: Hareketli, özgürlüğüne düşkün İkizler burcu seni çok etkileyebilir ama onun, senin gibi ciddi ve duygusal olmasını bekleme. Hayal kırıklığına uğrarsın. Senin sahiplenici ve kıskanç yapın İkizleri bunaltabilir. Böyle bir evlilikte sadece sen mutlu olabilirsin.

OĞLAK-YENGEÇ: Özenli ve hassas davrandığın takdirde Yengeç burcu ile romantik bir evlilik hayatınız olabilir. Yengeç burcu seni mutlu etmek için tüm ilgisini sana verecektir. Mutlu bir evlilik sizi bekliyor.

OĞLAK-ASLAN: Sevgili Oğlak, Aslanı ele geçirmek kolay değil; o yönetilmeyi ve himaye altına girmeyi asla kabul edemez. Böyle bir durumda kıskançlığın artabilir ve anlaşmazlıklar çıkabilir, zor bir evlilik sizi bekliyor.

OĞLAK-BAŞAK: Başak burcu ile yaşam amaçlarınız aynı yönde ise mutlu bir evlilik olabilir, aksi takdirde senin sözlerin Başak burcuna ağır gelebilir. Seninle baş edemeyeceğini anladığı an uzaklaşmayı tercih edecektir.

OĞLAK-TERAZİ: Sevgili Oğlak, Terazi burcu güzelliği simgeler; narin ve duygusal yapıdadır. Sevgiye çok önem verir, eğer Terazi burcu ile evleneceksen çok nazik davranman gerekecektir. O da sana bu şekilde bağlı kalacaktır. Her zaman hassas davranmalısın.

OĞLAK-AKREP: Akrep ile mutlu bir beraberliğin olabilir ama onu asla yönetmeyin. Kesinlikle himayene girmeyecektir. Asla hükmetmeyin, kabul etmeyecektir. Seni severse düşünemediğin kadar mutlu edecektir.

OĞLAK-YAY: Eğer bir Oğlak burcu isen, mutlu bir evlilik için Yay burcu gibi değişimlere açık olmalısın ve yenilikleri sevmelisin. Gelenekçi olduğun takdirde Yay burcunu elde tutman zor olabilir.

OĞLAK-OĞLAK: En iyi anlaşabilecek iki burçtur. Partneriniz sizinle her zaman aynı fikirdedir ve aynı şeyi düşünmektedir. Tek eksi yanı, ikinizin de aynı anda yardıma ihtiyacı olabilir.

OĞLAK-KOVA: Kova burcunun özgürlükçü yapısından dolayı bağlanması zordur ama zekası ve sosyal olması seni çok etkileyecektir. Senin de disiplinli olman ve kariyer başarın, Kovayı çok etkileyecektir. Bu durum size bağlanmasını sağlayacaktır. Sadece kıskanç davranmayın ve onu rahat bırakın, tutkulu bir evliliğiniz olabilir.

OĞLAK-BALIK: Balık burcu sana uygun bir eş olabilir. Balığın duygusal yapısı sana karşı sığınma, güven duyma isteğini artırabilir. Sen de onu çok iyi koruma altına alabilirsin. Mutlu bir evlilik sizi bekliyor.

KOVA:

KOVA-KOÇ: Koç burcunun hareketli yapısı seni etkileyecektir ancak Koçun sahiplenme duygusu bunaltabilir. Eğer denge kurulabilirse heyecanlı ve keyifli bir evlilik olabilir.

KOVA-BOĞA: Boğa burcunun yetinmeyi bilen ve istikrarlı yapısı, seni özgürlükçü yapın ile birleşince çok uyumlu olacağını söyleyemeyiz. Eğer onun sevgisine ve yapısına karşılık verirsen, uyum gösterirsen; mutlu bir evlilik olabilir.

KOVA-İKİZLER: İkizler senin mutluluk reçeten olabilir. Meraklıdır, araştırır, öğrenir, her şeyinle ilgilenir. İkizlerle evlilik hayatı çok renkli olacaktır. Entelektüellik bu evlilikte doyum noktasına ulaşacak.

KOVA-YENGEÇ: Özgürlüğünü kısıtlamanın karşılığında Yengeç, sana rahat bir yuva sunar. Sürekli kısıtlanmak sinirlerini ve dengeni bozabilir. Belki de evlenmeden önce tekrar düşünmelisin.

KOVA-ASLAN: Aslan sende hayranlık uyandıracaktır. Onunla her şeyden zevk alacak ve beraber hareket edeceksin. Yalnız Aslan bir ilişkide haklarının eşit olmasını ister, bunu unutmayın. Evliliğiniz hareketli, enerjik ve yeniliklerle dolu olacak.

KOVA-BAŞAK: Başak seni evlilikte zorlar. Belki de dost kalmalısınız. Onu üzersen seni sürekli kınar, idealist değildir, ruhun daralabilir.

KOVA-TERAZİ: Bu gayet keyifli bir evlilik olabilir. İlgin olan konularla o da ilgilenir, seni destekler. Onu seversen ve bunu bilirse, sevdiğin seni çok mutlu eder.

KOVA-AKREP: Aşırı kıskanç olan Akrep sana göz açtırmayabilir. Seni kontrol altına almaya çalışır. Yanından ayrılmanı asla istemeyecek, seni çanta gibi yanında taşıyacaktır. Bu evlilik seni oldukça zorlayabilir.

KOVA-YAY: Yayla evliliğiniz ömür boyu sürer. İkiniz de bağımsızlığınıza düşkünsünüz. İkiniz de yeniliklere açıksınız, ikiniz de meraklı ve araştırmacısınız. Eviniz huzurlu ve keyifli olacak.

KOVA-OĞLAK: Oğlağın yeniliklere açık olmayan tarafı seni biraz zorlayabilir. Ama sen onu neşelendirip, dış dünyaya açabilirsin. Eğer ortak yönleriniz fazlaysa çok iyi sonuç verebilir bu evlilik… Oğlak karamsarlığını sende yenebilir, duygularını paylaşabilir.

KOVA-KOVA: İki Kova ya birbirlerini öldürürler ya da muhteşem bir ikili olurlar! Birlikte aynı yöne gider, aynı amaca hizmet ederseniz, aynı değerleri paylaşabilirseniz; çok uyumlu evliliğiniz olacaktır.

KOVA-BALIK: Sen mantık ve akıl insanısın. Balık ise duygu! O her şeyi duygu açısından yorumlayacaktır, sen ise akıl… Zaman içerisinde bu kişiyi aşağı görmeye başlayabilirsin. O da seni duygusuzlukla suçlayacaktır. Zor!

BALIK:

BALIK-KOÇ: Koç sana göre hızlı kalır. Yaşantısı hızlıdır; aslında duygusaldır ama duygularını çok göstermemeyi tercih eder. Bazen ilişkide, ilk başta sende hoşuna giden duygusallık sonradan ona bir hastalıkmış gibi gelir. Aşırı gururludur, zordur. Bu ilişki sizi yorar.

BALIK-BOĞA: Boğa sana bağlanır ve dizinin dibinden ayrılmaz. Balıkın aradığı duygusallığı Boğa ona verebilir. Bu evlilik gayet güzel geçebilir. Balıka dürüst olursan –k i yalandan nefret eder – onunla her şeyini paylaşırsan, seni baş tacı eder.

BALIK-İKİZLER: İkizler insanına duygusallığın bir uzaylı kadar ilginç gelecek ve seni inceleyecektir. Yanından ayrılmayacak, çok sadık bir sevgili gibi duracaktır. Ama bu durum seni yanıltmasın. Çünkü İkizler olay yerinde keşfini bitirdikten sonra sıkılıp kaçar. İkizler senin için uygun değil.

BALIK-YENGEÇ: Siz ikiniz birbirinizin ruh ikizisiniz, diyebiliriz. Sevgiyi tüketmezseniz ömür boyu mutlu bir beraberlik sürebilirsiniz. Yengeç senin derin duygusallığını çok iyi anlayacaktır. Belki de tek dikkat etmen gereken husus, onunla birlikteyken müsriflik yapmaman… Çünkü maddiyat önemlidir onun için.

BALIK-ASLAN: Aslan liderdir, her ortamda kral muamelesi görmek ister. Renkli, hareketli, dikkat çekmeyi seven ve duraklamaktan hiç hoşlanmayan kişidir. Duygularının seni sürükleyeceği endişeler, panik durumları Aslanı bezdirebilir. Daralırsa kalbini kırıp gidebilir. Bu kişiyle evlenmeyi düşünmeden önce biraz onu tanı.

BALIK-BAŞAK: Başak, duygusal bir burç değildir genelde. Ama tabii ki sevebilir ve eğer kendine göre şiddetli severse, sana tamamıyla konsantre de olabilir. Her ne kadar duygusal olmasa da hayatta dayanacak birini arar o da. Sana ihtiyacı olduğu anlarda ona destek olabilirsen evliliğiniz huzurlu geçebilir.

BALIK-TERAZİ: Terazi, çok yönlüdür; güzel görünen şeyleri sever. Onu oyalayacak şeyleri sever. O, güzellik ve kültürü bir arada ister. Sevgiye önem verir ama ölçüleri vardır. Kendine güvenmiyorsan bu kişiyle evlenmeyi düşünme. Aynı lisanı konuşursanız mutlu bir evliliğiniz olabilir.

BALIK-AKREP: Akrebin çok duygusal bir yönü de vardır. Evliliğiniz istediğiniz gibi gidebilir, mutlu olabilirsiniz.

BALIK-YAY: Yay bağımsızlığına çok düşkündür, ona tasma takmaya çalışmayın. Bırak kendi isterse, yanı başında ve sadık olsun. Yayla hem eş hem de dost olursan güzel bir evliliğiniz olur.

BALIK-OĞLAK: Bu evlilikte ikiniz de özveride bulunmak durumundasınız. Oğlak duygusallığını anlayamayabilir ama istediğin desteği ve güveni sana verir. O senin duygusallığından, sen de onun yanında mantığından yararlanırsan; bu dengeli, mutlu ve akıllıca sürdürülen bir evlilik olur.

BALIK-KOVA: Balık duygu, kKva ise akıl mantık insanıdır. Kova, aynı zamanda bağımsızlığına düşkündür. Bu evlilik her iki taraf için de zor olur.

BALIK-BALIK: İyi kalpli, kırılgan, nazik, şefkatli, alıngan, gururlu, neşeli, hayatın tüm renklerine aşık ve yaşama sıkı sıkıya bağlı iki Balığın evliliği, sağlam bir zeminde gerçek bir zümrüt gibi parlayabilir. Veya sahte bir taş gibi aniden sönebilir. İki Balık dengeyi çok iyi bulurlar. Her olayı yoğun duygusallıkları ile ele almaz ve biraz da hayatın gerçekçiliğinde yoğururlarsa, bu ilişki uzun ömürlü olabilir.