Harry Styles’ın ‘Ever Since New York’ şarkısının, rock grubu Badfinger’dan çalıntı olduğu iddia edildi.

23 yaşındaki şarkıcının ilk albümü ‘Sign Of The Times’ çıktı ama oldukça düşük satış rakamları aldı. Bu yetmezmiş gibi; Harry’nin solo kariyeri, şimdi de çalıntı şarkı iddialarıyla yüz yüze… Şarkıcının ‘Ever Since New York’ adlı şarkısının, 1971 yılında yayınlanan ‘Baby Blue’ adlı parçadan çalındığı öne sürülüyor.

Sun gazetesine konuşan bir kaynak, şunları söyledi:

‘Bu iddialar, Harry’nin ihtiyacı olan son şey… Solo kariyerinin başlangıcı pek de istediği gibi gitmedi.’

‘İlk çalışmasıyla gurur duyuyor ama çalıntı iddiaları onu çok üzüyor.’

Harry’den önce One Direction üyelerinden Zayn Malik de solo kariyerine başlamış ve oldukça başarılı olmuştu. Zayn’ın gruptan aniden ayrılışını ilk zamanlarda eleştiren Harry, önceki gün verdiği röportajda ise, eski grup arkadaşına hak verdiğini söyledi ve ekledi:

‘İnsanların sevdikleri şeyi yapmaları karşısında şans dilemekten başka bir tavrım olmaz. Zayn da bunu yaptı ve ona bol şans diliyorum.’

‘Ever Since New York’

‘Baby Blue’

7 Nisan’da yayınlandı
One Direction’ın üyelerinden Harry, 25 Mart günü ITV’nin ‘The Voice’ programı sırasında bir teaser yayınladı. O klipte; genç yıldız, karanlık bir odada sislerin içinden yürürken görülüyordu. Ardından da ışığın geldiği yöne doğru gidip oradaki kapıyı açıyordu. Bu sırada fonda piyano müziği duyuluyordu. Reklamın sonunda, önce Harry’nin göz kısmına close-up yapılıyor, sonra da ‘april 7th’ (7 Nisan) yazısı ekrana geliyordu.

Bu reklamdan önce, iHeartRadio’dan DJ Elvis Duran, genç şarkıcının merakla beklenen yeni solo albümünün 7 Nisan günü yayınlanacağını duyurmuştu. O haber doğru çıktı.

Bu arada; Harry’nin yakın arkadaşı olan BBC Radio One’dan DJ Nick Grimshaw, genç şarkıcının yeni albümünün Jamaika’da kaydedildiğini bildirmiş, ardından da şakayı patlatmıştı:

‘Kendisinden harika bir reggae albüm bekliyorum.’

Bilindiği üzere Harry, One Direction grubu ortak çalışmalarına ara verdikten sonra müzikten önce sinema sektöründe çalışmaya başlamıştı. Yakışıklı şarkıcı, Christopher Nolan’ın 2. Dünya Savaşı’nı ele alan ‘Dunkirk’ adlı filmde rol almıştı.

Tom Hardy, Kenneth Branagh ve Mark Rylance’ın ardından, son olarak Fionn Whitehead de filmin kadrosuna katılmıştı. Son dönemlerde sürekli Hollywood’a adım atacağı yönünde haberler çıkan Harry de, kadroya dahil edilen son popüler isim oldu.

Film; II. Dünya Savaşı’nın yaşandığı dönemde, 1940’ta gerçekleşen Dynamo Operasyonu sırasında İngilizler tarafından Fransa’da bir limandan kurtarılan yaklaşık 340.000 askerin gerçek hikayesini anlatacak.

‘Dunkirk’ 21 Temmuz 2017’de vizyona girecek.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments