Avustralyalı oyuncu Hugh Jackman Guinness Rekorlar Kitabı’na dahil edildi.

16 yıl boyunca X-Men filmlerinde Wolverine’i canlandıran Hugh Jackman, ‘bir süper kahramanı en uzun süre oynayan aktör’ olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. 50 yaşındaki ünlü aktör, ödül töreninde yaptığı konuşmada, rekorlar kitabına girmenin çocukluğundan beri en büyük hayallerinden biri olduğunu söyledi.

Avustralyalı usta oyuncu, altı X-Men filminde, Marvel’ın kurgusal karakteri Wolverine’e hayat vermişti. 2000’de X-Men serisinin ilk filminde rol alan Hugh Jackman, 2017’de gösterime giren Logan filminde de rol almıştı. Aktör, rekoru, filmde Profesör Charles Xavier’i canlandıran usta oyuncu Patrick Stewart ile paylaştı.

Bir röportajında, ilk X-Men üçlemesinin yapımları sırasında James Bond için teklifi aldığını belirten Hugh Jackman, ‘X-Men 2’nin çekimlerine başlamak üzereydik. Menajerim beni arayıp rolle ilgilenip ilgilenmediğimi sordu. O dönemde James Bond senaryolarının giderek gerçeklikten uzaklaştığını hissediyordum. Daha gerçekçi ve karanlık bir hikaye denemeleri gerektiğini düşünüyordum. Senaryoyu okuduğumda, inanılmaz ve çılgınca buldum ve bazı değişiklikler istedim. Ancak benim senaryoya karışmamın mümkün olmadığını, sadece rolü oynayacağımı söylediler. Aynı anda hem X-Men’i hem de Bond’u oynamaya vaktim olmayacağını düşündüğüm için teklifi reddettim’ demişti.