‘İçerde’ dizisinin ekibi İstanbul’un göbeğinde terör estirdi.

Önceki gün çocuklarıyla birlikte İstanbul’daki Maçka Parkı’na gidenlerin yaptığı keyif, bir anda korkuya dönüştü. Bunun sebebi ise başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli’nin yer aldığı, Show TV’de yayınlanan ‘İçerde’ dizisinin aksiyon dolu çekimleriydi.

İstanbulluların dinlendiği ve nefes aldığı en önemli lokasyonlardan birisi olan Maçka Parkı’ndaki dizi çekimleri dolayısıyla bir anda silahlar patlayınca vatandaşlar dehşete düştü. Silahların patlamasının, Ay Yapım prodüksiyonu olan ‘İçerde’ dizisinin çekimleri nedeniyle olduğunu bilmeyen ebeveynler, bunun bir terör saldırısı ya da çatışma olduğunu sanıp kendilerini çocuklarının üzerine siper ettiler. Bazı minikler ise korkudan gözyaşlarına boğuldu.

Çok sayıda anne ve baba, çocuklarının korktuğunu söyleyerek set ekibine isyan etti. Ulusoy’un rol gereği eline silah alıp sağa sola ateş ettiği çekimlerden sonra bir kadın muhabirlere şu açıklamayı yaptı:

‘Burada çocuklarımız oyun oynuyor. Parkta silah mı patlatılır? Sizi içeri attıralım da görün.’

Vatandaşların kadına destek vermesiyle birlikte çekimler durduruldu. Parktakilerin şikayeti üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çekim için izin alındığını söyledi. Buna rağmen, set ekibinin parktan gitmesini isteyen vatandaşların tepkisi gergin bir ortama neden oldu. Hızlı bir şekilde sahneleri çeken dizi ekibi, apar topar parktan ayrıldı. İstanbulluların hayatı da normale döndü.

‘Ezel’in yanından bile geçemez!
Çağatay Ulusoy’un dizisi ‘İçerde’, mahallelerde oynanan kovboyculuk oyununa benzetildi!

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu, Kasım 2016’daki yazısında, Ay Yapım prodüksiyonu ‘İçerde’ dizisine sert eleştirilerde bulundu. ‘Show TV’nin ‘İçerde’ dizisi gün birincisi. Hem de öyle böyle değil. Dizi, yüzde 11 gibi bu devirde hayal edilmesi zor bir izlenme oranına sahip’ diyerek takdir hakkını kullanan yazarın bundan sonraki satırları ise dizinin hayranlarını üzecek cinsten:

‘O saat diliminde televizyonu açık her yüz kişiden 20’si ‘İçerde’yi izliyor. ‘Seyredenin bir bildiği vardır’ diyerek ev ahalisi de inatla izliyor. Sonra, ‘Eskiden kovboyculuk oynanırdı mahallede, bu dizi ona benziyor’ diye söyleniyorlar. Sürekli 10 kişinin birbirini kovaladığı ‘Sobe’ der gibi ‘İçerde’. ‘Kahramanlar sokakta, İçerde kim?’ oynuyor. Sarp (Çağatay Ulusoy) ve Mert’in (Aras Bulut İynemli) hayranları toz kondurmazlar, bu anlaşılır bir durumdur. Dizinin giderek kendi ‘ciddi rollerinin’ karikatür haline döndüğü bir hali var. ‘Ezel’ benzetmeleri yapıldı. Sanırım bundan vazgeçilmiştir.’

Bomba gibi transfer haberi geldi
Yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy, Show TV ekranlarında yayınlanan ‘İçerde’ dizisinin başrolünde yer alıyor. Dizinin kadrosunda Ulusoy’un yanı sıra Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Damla Colbay, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş gibi birbirinden değerli isimler yer alıyor. Uluç Bayraktar’ın yönetmenliğini üstlendiği ve Ertan Kurtulan’ın senaryosunu kaleme aldığı dizi, yayınlandığı ilk günden beri reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Pazartesi günlerinin reyting rekortmeni olan dizi, aynı gün Twitter sayfasında hem Türkiye hem dünya çapında uzun saatler adından bahsettiren dizi oldu. Hal böyle olunca da dizi, dünya televizyonlarının da dikkatini çekti.

Fransa’nın Cannes şehrinde devam eden MIPCOM’dan Ekim ortalarında gelen habere göre Şili’deki televizyon kanallarından Mega, Ay Yapım’ın dört yapımının yayın hakkını satın almış. Ay Yapım’ın yeni dizilerinin dağıtımı için anlaştığı Ecco Rights ile anlaşma imzalayan Mega’nın yayın hakkını aldığı yapımlardan ilki fenomen dizi ‘İçerde’ olmuş. ‘İçerde’ dizisini Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde olduğu ‘Cesur ve Güzel’ dizisi takip ediyor. Kerem Bursin ile Gürkan Uygun’un başrollerinde olduğu ‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’ dizisi ve Akilah Azra Kohen’in yazdığı ‘Fi Pi Çi’ üçlemesinin hakları da anlaşmaya dahil olmuş.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments