2018, müzik dünyası için son derece hareketli bir yıl oldu. BANG Showbiz olarak resmi rakamlara göre İngiltere’de en çok satılan ilk 10 albümü sizler için derledik.

Listenin ilk sırasında bir sanatçı yok. Onun yerine ‘The Greatest Showman’ adlı filmin soundtrack’leri var. Listedeki tek film müzikleri albümünün bu olmadığını da vurgulayalım. Çünkü, dördüncü sırada ‘Mamma Mia! Here We Go Again’ adlı müzikalin soundtrack albümü yer alıyor.

Çok satanlar listesinde; George Ezra, ‘Staying at Tamara’s’ ile ikinci, Ed Sheeran ise ‘Divide’ ile üçüncü sırada kendisine yer buluyor.

Drake’in ‘Post Malone’ adlı çalışması, İngilizlerin en çok rağbet ettiği beşinci albüm… Onu Scorpion’un ‘Beerbongs & Bentleys’ çalışması izliyor.

Listenin yedinci basamağında Dua Lipa’yı görüyoruz. Güzel şarkıcının çıkış albümü, satış rakamlarında hiç bir dönemde zirveyi görmediği halde ilk 10’a giren tek çalışma… Dua Lipa’nın üç BRIT Ödülü kazandığını ve iki dalda Grammy’ye aday gösterildiğini de hatırlatalım. İngilizler, gelecek yıllarda Arnavut kökenli şarkıcıdan çok daha büyük başarılar bekliyor.

Çok satanlar listesinde yer alan diğer sanatçılar ise, sırasıyla Eminem, Arctic Monkeys ve Sam Smith..