İlk solo şarkısında Ed Sheeran ile çalışan Liam Payne, şarkının teaser’ını paylaştı.

Solo kariyerine iddialı başlamak isteyen Liam Payne, multi-platin sahibi Ed Sheeran ile birlikte şarkı yaptı.

Haberlere göre; Ed’in, One Direction’ın 2014 yılında yayınlanan ‘Four’ albümüne verdiği ‘18’ adlı parçadan sonra, iki isim ilk kez birlikte şarkı yaptı.

Müzik dünyası, yıllardır arkadaş olan ikilinin ortak çalışmasından, bu yılın başlarında haberdar olmuştu. Liam Los Angeles’taydı ve Ed’in, kendisi için şarkı yazdığını duydu. Heyecanlanan Liam, Ed’in besteyi bitirmesine yardımcı olmak için apar topar İngiltere’ye döndü. Ardından da şarkının kısa bir teaser’ını paylaştı.

Şarkı, 19 Mayıs günü yayınlanacak.

Temmuz 2016’da; Liam’ın, solo kariyeri için yeni bir menajerlik şirketiyle el sıkıştığı iddia edilmişti. İlk olarak Capitol Records adlı müzik yapım şirketiyle anlaştığını duyurup kariyerine tek başına devam edeceğini onaylayan genç şarkıcı; daha sonra da, David Beckham’ın da menajerliğini yapan Doyen Global şirketi ile menajerlik anlaşması yapmıştı.

Yakışıklı şarkıcının hayranları, Twitter’da atılan bir tweet ile bu durumu öğrenmişti. Doyen Global şirketinin resmi Twitter hesabı, ‘Doyen Global’da yeni müzik departmanımızın açılışını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz & Ailemize hoş geldin Liam Payne’ notunu paylaşmıştı.

Bu olaya ilk tepki verense, One Direction grubunu bir araya getiren menajer Simon Cowell olmuştu. Cowell, şöhrete ulaştırdığı Liam’ın kendi şirketi yerine başka bir menajerlik şirketiyle anlaşmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını ifade etmişti.

Solo albüm haberlerini doğruladı
Grup olarak çalışmalarına ara veren One Direction grubunun yakışıklı üyesi Liam, 22 Temmuz günü Twitter hesabından attığı tweet’ler ile hayranlarına şöyle bilgi verdi:

‘One Direction her zaman benim evim ve ailem olarak kalacak ama hayatımın geri kalanında yaşayacağım şeyler için çok heyecanlıyım.’

‘Capitol UK ile anlaşma imzalamış olmaktan dolayı çok mutluyum. Onların müzik açısından inanılmaz bir geçmişi var. Umarım onların çizdiği yoldan gidebilir ve izlerini takip edebilirim.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments