J.K. Rowling, Harry Potter evreninde geçen üç hikayesini e-kitap olarak yayımlayacak.

Geçtiğimiz haftalarda ‘Harry Potter and the Cursed Child’; önce tiyatrolarda izleyiciyle buluşmuş, ardından kitap olarak piyasaya sürülmüştü.

‘Fantastic Beasts and Where To Find Them’ filminin de yeni fragmanı yayınlanmış, filmin 18 Kasım’da gösterime gireceği duyurulmuştu.

Bu kez de Rowling’in Harry Potter’la ilgili üç hikayesinin yayımlanacağı açıklandı.

‘Power, Politics And Pesky Poltergeists’ adındaki ilk kitap; Profesör Umbridge’in hayatı ve Tom Marvolo Riddle ile Horace Slughorn arasındaki dostluğun yanı sıra büyücülük dünyasının ‘karanlık tarafı’nı da ele alıyor.

‘Heroism, Hardship And Dangerous Hobbies’ adlı ikinci kitap; Remus Lupin, Minerva McGonagall, Sybill Trelawney ve Silanus Kettleburn karakterleri üzerine kurulu…

Üçüncü yapıt ‘Hogwarts: An Incomplete And Unreliable Guide’ ise, kitaplarda geçen büyücülük okulunun tarihini konu ediyor.

Üç hikaye de 6 Eylül tarihinde, e-kitap formatında yayımlanacak.

Artık Harry Potter kitabı yazmayacağını söyledi
Harry Potter’ın yaratıcısı ve yazarı J.K. Rowling, sevilen büyücünün hikayesinin artık sona geldiğini doğruladı ve son tiyatro oyunu ve kitabı olan ‘Harry Potter and the Cursed Child’ın serinin artık son halkası olabileceğini belirtti. Rowling, Ağustos başlarında tiyatro oyununun gösteriminde sorulan soruya ‘Evet, sanırım artık bitirdik’ şeklinde yanıt verdi.

‘Harry Potter and the Cursed Child’, son kitap olan ‘Ölüm Yadigarları’ndan tam 19 yıl sonrasını konu alıyor. Oyun, aynı zamanda kitap olarak da piyasadaki yerini aldı. Şimdilik sadece İngilizce olan kitabın yakın zamanda Türkçe olarak da çıkacağını belirtelim.

J.K. Rowling, daha sonra sorular üzerine; sadece Harry Potter’ın hikayesinin artık bu kitap ve oyunla tamamlandığını söyledi. Rowling, ‘Harry artık bitti’ diyerek genel anlamda hikayeyi bitirdiğini belirtti.

Harry Potter evreninde geçen son hikaye ‘Cursed Child’ olmayacak. İçinde Harry Potter bulunmasa da ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them’ filmi de bu yıl 18 Kasım’da vizyona girecek. Yeni teknoloji ile birlikte görsel anlamda çok iyi bir film bizi bekliyor.

Bu arada belirtelim; J.K. Rowling sadece ‘Harry’nin hikayesi bitti’ dedi. Görünüşe bakılırsa aynı evrende geçen farklı hikayeleri izlemeye devam edeceğiz. Çünkü ‘Fantastic Beasts an Where to Find Them’in devam filmleri olacak gibi gözüküyor.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments