Kanye West’in kendi online müzik servisini kurmaya çalıştığı bildirildi.

Bir dönem Jay Z’nin Tidal adlı online müzik servisinde ortak girişimci olarak görev alan ünlü rapçi, şimdi de kendi kanatlarıyla uçmaya hazırlanıyor. Kanye, Yeezy Sound adı altında bir dijital müzik uygulamasını faaliyete sokmaya çalışıyor. Uygulama, ‘müziğin, ses kaydının, videonun ve multimedya içeriklerinin internetteki adresi’ sloganıyla tanıtılmaya başlandı bile…

Söz konusu dijital servisle ilgili çalışmalar devam ederken; akıllarda, yanıtlanmayı bekleyen bir de soru var: Kanye bu platformu sadece kendi içerikleri için mi kullanacak yoksa Jay Z’nin uygulamasında olduğu gibi başka sanatçılarla da anlaşacak mı? Bu soru halen yanıt bekliyor.

Bu arada; Kanye West’in kavgalı olduğu Taylor Swift de, hayranları için yeni bir sosyal medya aplikasyonu yayınlamaya hazırlanıyor. 27 yaşındaki şarkıcı, Ekim ortalarında, The Swift Life adlı bir uygulamayı kullanıma sürmeyi planladığını açıkladı.

Bu aplikasyon sayesinde, Taylor’ın fanları, hem sanatçının özel fotoğraflarına ve videolarına ulaşma şansı yakalayacaklar hem de ortak noktaları olan kişilerle arkadaşlık kurma fırsatı bulacaklar. Kullanıcılar ayrıca, ‘Taymojis’ adı verilen ve sanatçıya özel tasarlanan emojilere de sahip olabilecekler.