Kerem Bürsin’in yeni dizisi yayın hayatına zirvede başladı.

ATV’nin bu seneki iddialı yeni yapımı ‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’ ilk bölümüyle izleyicilerine merhaba dedi. Kerem Bürsin hayranlarının merakla beklediği dizi, daha ilk bölümünde zirveye oturdu.

Dizi, AB grubunda 6.59 izlenme oranı ve 15.29 izlenme payı alarak 100 program arasında reytinglerde birinci oldu. Total’de ise Fox TV’de yayınlanan ‘No 309’ adlı dizi ve Show Ana Haber’in hemen ardından üçüncü sıraya oturdu.

Dizi sosyal medyada da gündem yarattı. ‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’ bölüm etiketi #buşehir, bölüm başladıktan kısa süre sonra, Twitter Türkiye Trending Topics listesinin de zirvesine oturdu!

Yapımcılığını Kerem Çatay’ın üstlendiği dizinin başrollerini Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu ve Gürkan Uygun paylaşıyor. Senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı, yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı’nın üstlendiği dizide; Şili’den hareket eden yük gemisi Ali’yi (Kerem Bürsin) yıllar sonra İstanbul’a geri getirdi. Ali, uzak durduğu bu şehre ayak bastığı ilk gün, hayatının aşkı Derin (Leyla Lidya Tuğutlu) ve geçmişinin sırlarıyla tanıştı.

Bölümün en çok konuşulan sahnelerinden biri de Gürkan Uygun’un canlandırdığı eski boks şampiyonu Şahin Vargı karakterinin Ali’nin öz oğlu olduğunu öğrendiği sahneydi. Çocuk yaşta öldü sandığı oğlunun yaşadığını öğrenen Şahin’in sevinç gözyaşları ekran başındakilere duygusal anlar yaşattı.

Ünlü yazardan soru işaretleri
‘Güneşi Beklerken’ dizisinin ilk bölümlerinden hemen sonra 2013’ün Temmuz ayında ‘Kerem Bürsin, bence önü açık, genç kuşak oyunculardan biri. Daha parlak günleri olacak’ diye yazan Milliyet yazarı Sina Koloğlu; genç aktörün yeni dizisiyle ilgili yayınlanmadan bir gün önce şunları yazmıştı:

‘Şimdi boksör. Rolüne çok iyi hazırlandığı, boks dersleri aldığı söyleniyor. Vücudu ‘Evet, buna hazırım’ diyor.’

Koloğlu, dizinin esas kızı Leyla Lydia Tuğutlu hakkında ise daha şüpheciydi:

‘Tuğutlu için ‘Tatlı İntikam’daki rolüyle ilgili olarak; ‘Kartviziti, çok izlenen kanalda bir diziyi alıp götürecek tecrübe için yeterli mi?’ diye sormuşum. Şimdi cevabı gelecek. Bu dizide dansçı üstelik. Bir ay ders almış, göreceğiz.’

Yazar, dizinin diğer başrol oyuncusu Gürkan Uygun içinse şu yorumda bulunmuştu:

‘Gürkan Uygun, ‘Kaçak’ta formdaydı ama ‘Kehribar’da tadı yoktu. Bakışı ve duruşuyla yine kendi bildiği, çitlerle çevrili karakterinin dışına çıkmıyor.’

‘Dizinin yönetmeni Çağrı Vila Lostuvalı’yı en son ‘Poyraz Karayel’deki çalışmalarıyla hatırlıyoruz. Başarılı bir çalışmaydı. Dizide aksiyon bol. En zayıf halka bu sahnelerdi. Ece Yörenç, Ay Yapım’ın dur durak bilmeyen senaristi. Yeri geliyor, iki dizi birden yazıyor. Bu yoğunluk acaba senaristi fazlasıyla yorar mı, onu da göreceğiz’ diye soran Koloğlu; ortaya ilginç bir de iddia atmıştı:

‘ATV, Ay Yapım’dan Kenan İmirzalıoğlu dizisi istemişti bildiğim. ‘Ondan yok, bunu verelim’ dediler. Bu handikap mı yoksa ‘İyi ki bu dizi olmuş’ mu dedirtecek onu da görmüş olacağız.’Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments