Kerimcan Durmaz, Türkiye’de bu kadar çocuk tacizcisi varken kendisine tepki gösterilmesine anlam veremediğini söyledi.

Ünlü DJ, dün akşam saatlerinde sosyal medyadan Samsun Hayal Kahvesi’nde uğradığı saldırı ve sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı. ‘Herkese merhabalar! Uzun zamandır sizinle buluşamıyordum, kendimi iyi hissetmiyordum ama şimdi gayet iyiyim. Kötü bir olay yaşadım biliyorsunuz ama artık bu olayla ilgili pek fazla konuşmak istemiyorum açıkçası’ diyerek söze başlayan Kerimcan, psikolojik açıdan rahatlamak için Milano’ya gittiğini bildirdi:

‘Hakkımda çok fazla şey söylendi ama şu anda gayet iyiyim. Sadece psikolojik açıdan biraz rahatsızım. Biraz kafamı dağıtmak için Milano’ya geldim, arkadaşlarımın yanına. Bir süre uzak durmak istedim etrafımdaki her şeyden… Psikolojim biraz düzelsin diye. Ama iyiyim, milyarlarca mesaj aldım geçmiş olsun, iyi misin diye… Çok teşekkür ediyorum bütün iyi dilekleriniz için.’

Homofobik bir saldırıya kurban olan Kerimcan, ülkede çocuk tacizi gibi bir sorun varken kendisinin hedef alınmış olmasına ise şöyle tepki gösterdi:

‘Bu konuyla alakalı sadece şöyle bir şey söyleyebilirim. Etrafımızda bu kadar cinsel istismar yapan, çocuk tecavüzcüsü pislik insan varken; benim gibi kimseye zararı olmayan bir insanın saldırıya uğraması çok saçma geliyor bana. Bu arada adli sürecimiz de başlatıldı. Ülkemizdeki adalete de güveniyorum ve bu iğrenç saldırıyı yapan insanları da Allah’a havale ediyorum.’

Gerçek ortaya çıktı
Samsun’daki saldırının nedeninin Kerimcan Durmaz’ın cinsel kimliği olduğu iddia edildi.

30 Kasım Çarşamba akşamı Samsun Hayal Kahvesi’nde sahne alan Kerimcan Durmaz’a saldırı gerçekleştiği iddiası sosyal medyayı salladı. İlk gelen bilgilerde ve bazı görgü tanıklarının ifadelerine göre açık eşcinsel sosyal medya fenomeni Durmaz’ın hedeflendiği ve ona yapılan homofobik bir saldırı olduğu yönündeki iddiaları Durmaz yalanladı ve çıkan arbedenin kendisiyle alakalı olmadığını iddia etti.

GZone adlı internet sitesinin haberine göre; Kanal D’de yayınlanan ‘Renkli Sayfalar’ programına telefonla bağlanan Kerimcan Durmaz yaşadıklarını şöyle anlattı:

‘Ben sahnedeyken birileri beni hemen tutup dışarı çıkardı. Hızla dışarı çıkarken ayağım burkuldu. Ama ben silah sesi duymadım. Çıkan kavganın benimle bir ilgisi yok. Şu anda sağlığım iyi ve İstanbul’dayım.’

Star TV’nin ‘Duymayan Kalmasın’ programında ise olay anı görüntülerine ve görgü tanıklarının farklı iddialarına yer verildi. Programda, sahneye dans ederek çıkan bir erkeğin Durmaz’a yumruk attığı, sonrasında seyircilerin arasına kaçan Kerimcan’a, izleyicilerin de vurduğu iddia edildi. Bu sırada saldırganların homofobik küfürler ettikleri öne sürüldü. Olayın hemen akabinde ise Durmaz’ın korumalarıyla dışarıya kaçırıldığı iddia edildi.

Durmaz’ın sık sık kullandığı Snapchat üzerinden, olay sonrasında hiç görüntülü paylaşım yapmaması da ‘Yaralandığı için yüzünü mü gizliyor?’ şeklinde soru işaretlerine neden oldu.

Bu arada, zor günler geçiren ülkede Durmaz’a yapılan saldırının bu kadar gündeme gelmesi Twitter kullanıcılarının tepkisini çekti. Kerimcan Durmaz, top trend oldu. Twit’lerin çoğuysa, Durmaz’ın cinsel kimliğine yapılan ağır saldırılardan oluştu.

Askerlik dedikodularına son noktayı koydu
Kasım ortalarında Kanal D’de yayınlanan ‘Renkli Sayfalar’ programına konuk olan Instagram ve Snapchat fenomeni Kerimcan, sosyal medyada gündem olan ‘askerlik celbi’ne ilişkin açıklama yaptı. Twitter’da dolaşan ve askere gidiş tarihini gösteren fotoğraf için ‘isim benzerliği’ yorumunu yapan Durmaz, iş yoğunluğundan dolayı 2018 yılına kadar askere gitmeyeceğini söyledi.

22 yaşındaki ünlü isim, ‘Tecil işlemlerimi gerçekleştirdim. 2018’e kadar tecilim var. İleride ne olur bilmiyorum. İş yoğunluğum fırsat tanırsa gidebilirim’ ifadelerini kullandı.

Popülaritesinin sırrını ‘İnsanlar beni doğal olduğum için sevdi’ diyerek açıklayan Kerimcan, yoğun iş programının altından nasıl kalktığını ise şöyle açıkladı:

‘Dün akşam yurtdışından geldim ama yorulmuyorum. Enerjim çok yüksek. Sürekli çalışıyorum.’

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedinFacebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments