Samsun’da saldırıya uğrayan Kerimcan Durmaz’ın yakın arkadaşı Caner Çalışır isyan etti.

Geçtiğimiz günlerde Samsun’daki Hayal Kahvesi’nde sahne aldığı sırada çıkan arbedede ağır yaralanan sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz, magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Saldırının ardından her yerden dışlanan Durmaz, son olarak TV8’deki ‘İşte Benim Stilim’ yarışmasının jüri üyeliğinden de çıkarılınca inzivaya çekildi.

Geçtiğimiz aylarda çoklu organ yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılan ve kısa süre içerisinde sağlığı yerine gelen Caner Çalışır, sosyal medyada paylaştığı yazısıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Yakın arkadaşı Durmaz’a destek olan ve adeta isyan eden Çalışır, Instagram sayfasında şu sözlere yer verdi:

‘Kabullenmek zor çünkü bizim bile kendimizi kabullenmemiz içimizdeki şeyle başa çıkabilmemiz zaman aldı, daha da alacak. Lakin neden izin verilmez insanın içinden geleni yaşamasına. Biz işimizi yapıyoruz sadece. Sizden gelen karşılıksız sevginin desteğin karşısında dik durmaya çalışıyoruz. Birilerine saldırmak, belki dövmek, küfür etmek. Anlık dürtülerinizin kimlerin ruhuna ne derece zarar verdiğini bilemezsiniz. Kaldı ki, böyle şeyleri bilmek yetmez. Sizin gibi olamayanlara yaşam hakkı vermeniz gerek. Toplumun çoğunun sevip sahiplendiği insanlara nefret kusmak ancak o toplumun huzurunu, bir de kendi sınavıyla mücadele eden insanların psikolojisini bozabilir. Kabullenmek bu kadar zor olmamalı.’