Kesha, Sony Müzik’le sözleşme iptali davasını kaybettikten sonraki ilk albümünü çıkardı.

Ünlü şarkıcı, DJ Zedd’in şarkısı ‘True Colors’un remake versiyonunun yer aldığı bir single albüm çıkardı. Bu single, Kesha’nın üç yıl sonra çıkardığı ilk albüm olma özelliğini taşıyor.

Sony Müzik ve Dr. Luke ile olan hukuk savaşıyla aylardır gündemi işgal eden ünlü şarkıcı, albümün çıkışını Twitter hesabından duyurdu:

‘#truecolors bana derinden dokundu, bu sayede kişisel olarak güçlendiğimi dünyaya duyurabildim.’

‘bu, bir şarkıdan daha fazlası… benim samimiyetimin deklarasyonu #truecolors (sic)’

Tecavüz iddiasıyla prodüktörüne dava açan Kesha, mahkemede haksız bulunmuştu. İddiaları kabul etmeyen Dr. Luke’un mahkemeye sunduğu delil, suçlamaları düşürmüştü. Kesha’nın prodüktöre öpücük kondurup yolladığı karta yazdığı ‘En çekici yapımcıya, seni seviyorum’ notu mahkemenin sonucunu belirlemişti.

Sony ile altı albüm anlaşması daha bulunan şarkıcının, Dr. Luke’la çalışmaya devam etmesine karar verilmişti.

Bu arada DJ Zedd yaptığı bir açıklamada, Kesha ile çıkardığı single için Dr. Luke’tan izin aldığını bildirdi.

Her şey Coachella etkinliğinde başladı
Zedd’in Coachella performansı sırasında izleyicilere sürpriz yaparak sahneye çıkan Kesha, ünlü DJ’in hit şarkısı ‘True Colors’ı söylemişti. Kesha’nın sesini ve enerjisini özlemiş olan müzikseverler bu performansla birlikte yeni Kesha materyali için heyecanlı bir beklentiye girmişti.

Neyse ki bekleyiş çok uzun sürmedi ve Kesha, Zedd ile stüdyoya girerek ‘True Colors’ı kaydetti.

Şarkının Kesha versiyonuna Instagram paylaşımlarıyla işaret eden ikili, daha sonra remix’in kapak fotoğrafını ve çıkış tarihini paylaştı.

Zedd iki gün önce Instagram’da; arkası dönük halde, yanında rengarenk saçlı ve şapkalı bir kadınla çekilmiş fotoğrafını paylaşmış; hayranlar bu kişinin Kesha olduğunu kısa sürede fark etmişti.

önceki gün ise Kesha, stüdyoda şarkı söylerken çekilmiş fotoğrafını ‘Birinin sırf altın kalpli, güzel bir insan olduğu için size sesinizi yeniden bulma şansı vermesi bir mucize’ notu, Zedd etiketi ve #truecolors hashtag’iyle paylaştı.

Dün gece Zedd’in Twitter’dan paylaştığı fotoğrafla artık her şey resmileşti. ‘True Colors’ın Kesha remix’ine ait kapak resmini paylaşan 26 yaşındaki DJ, şarkının 29 Nisan’da çıkacağını da duyurdu.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments