Kevin Hart bir kere daha eşcinsellerden özür diledi.

Oscar ödülleri töreninde büyük ihtimalle sunuculuk yapmayacak olan Kevin Hart, geçmiş yıllarda söylediği homofobik sözler nedeniyle LGBTQ toplumuna seslendi. Bir radyo programında konuşan komedyen, ‘Eskiden sözlerimizin bir önemi yoktu şimdiyse var ve insanları kırabilirim. Yeniden ve yeniden özür diliyorum’ dedi.

Oscar Akademisi, bu yılki töreni sunması için Kevin Hart’a teklif götürmüştü. Önce bu teklifi kabul eden ünlü komedyen, geçmişteki homofobik söylemleri nedeniyle eşcinsel çevrelerin sert eleştirilerine maruz kalmıştı. Bunun üzerine Twitter hesabından açıklama yapan Kevin Hart, homofobi tartışmalarıyla sinemaseverlerin dikkatini dağıtmak istemediğini, bu yüzden de Oscar törenini sunmaktan vazgeçtiğini duyurmuştu. Ünlü oyuncu, sarf ettiği duyarsız sözler için de LGBTQ topluluğundan özür dilemişti. Kevin Hart, bir gün bir yerde Oscar Akademisi ile beraber çalışmayı ümit ettiğini de sözlerine eklemişti.
ABD’li aktör, 2010 yılındaki bir şovunda ‘En büyük korkularımdan biri oğlumun büyüdüğünde eşcinsel olması. Ben homofobik değilim. Eşcinsellere karşı da değilim. Mutlu olun, ne isterseniz yapın. Fakat ben heteroseksüel bir erkek olarak eğer oğlumun eşcinsel olması engelleyebilirsem, yaparım’ demişti.