FETÖ suçlamasından aklanan ‘Kurtlar Vadisi’ dizisi filmle geri dönüyor.

Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat haklarında başlatılan ‘FETÖ’ soruşturmasında takipsizlik kararı verildi. Bu karar ile birlikte ‘Kurtlar Vadisi Pusu’nun yeni sezon başlangıç tarihi büyük merak konusu oldu. Peki, efsane dizi FETÖ soruşturmasının tamamlanmasının ardından yeni sezonu ne zaman başlayacak? Ya da başlayacak mı?

İşte tüm detaylar…

15 Ocak 2003 tarihinde Show TV’de yayın hayatına başlayan ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinin gerçekten neden başlamadığı ortaya çıktı. Yayınlandığı günden bu yana ilgiyle takip edilen efsane dizi, bu sezon sadece film olarak seyirci karşısına çıkacak.

360 TV’de yayınlanan ‘Aramazdan Kalmasın’ programının yorumcusu Tayyar Işıksaçan; yaptığı açıklamada, ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinin bu sezon yayınlanmayacağını söyledi:

‘Dün akşam Mehmet Canbolat ile görüştüm ülkenin içinde bulunan durumu ve sinema filmi hazırlığından dolayı Kurtlar Vadisi’ni bu sezon yapmayacaklar. Önümüzdeki ay ya da bir sonraki ay film çekimleri için setleri hazır. Önce filmi çekecekler sonra yeni sezonun çekimlerine başlayacaklar. Bu sezonu bekleyenlere sadece diziyle ilgili üzücü haber verebilirim. Ama film hazırlıkları bitti, yakında kamera karşısına geçecekler.’

Pana Film adına Ali Çavuşoğlu, 24 Mayıs 2016’da TPE’ye başvurarak ‘Kurtlar Vadisi Darbe’ ibaresini markalaştırmak talebinde bulunmuştu. Başvuru incelendiği sırada FETÖ’nün 15 Temmuz günü darbe girişiminde bulunması üzerine başvuruyu reddeden TPE de savcılığa bir dilekçe göndermişti.

Dilekçede, ‘Ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü tarafından demokratik anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırma girişiminde bulunulmuştur. ‘Kurtlar Vadisi Darbe’ ibareli marka başvurusu anılan darbe teşebbüsünden önce gerçekleşmiş olduğundan konunun suç oluşturabileceği şüphesi ile bildirilmesi uygun görülmüştür’ denilmişti. Başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments