Lady Gaga Grammy kazandığı için eleştirilen Cardi B’ye destek verdi.

Ünlü rapçi Cardi B, bu yılki Grammy töreninde ‘En İyi Rap Albümü’ ödülünü kazanmıştı. Ancak pek çok müziksever, bu ödüle aday olan diğer albümlere haksızlık edildiğini öne sürmüştü. Bu ödülü kazanan ilk kadın sanatçı olan Cardi B, gelen eleştirilerin ardından Instagram hesabını kapatmıştı.

Meslektaşına destek veren Lady Gaga, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

‘Bu sektörde kadın olmak çok zor. Cardi kazandığı ödülü hakketti. İnsanların verdiği savaşı takdir etmesi için mücadelesine devam etti.’

61. Grammy Ödülleri’nde ‘En iyi rap albümü’ ödülünü kazanan Cardi B, nefret mesajları sonrası zehir zemberek bir açıklama yaptıktan sonra tepki olarak Instagram hesabını kapatmıştı. Ünlü rapçi, öfkeli ve küfür içeren konuşmasında; ‘Kendimi üç ay stüdyoya kilitledim, uyumak için kendi yatağıma gitmedim. Bazen dört gün kesintisiz çalıştım, hem de hamileydim’ demişti.

Tabii, ABD’li rap şarkıcısı Cardi B’nin Instagram’dan uzak kalması çok uzun sürmedi.

2019 Grammy Ödülleri sonrası aldığı nefret mesajlarına tepki olarak Instagram hesabını askıya alan 26 yaşındaki şarkıcı, popüler sosyal medya platformuna birkaç gün sonra geri döndü.

Cardi B, yeniden açtığı Instagram hesabında, iki Grammy ödüllü Bruno Mars ile yeni bir şarkısının çıktığını duyurdu. Ünlü rapçi, ‘Tamam, aradan sonra Bruno Mars’la cuma günü yeni şarkımızın çıkacağını duyurmak için döndüm’ dedi.