Lady Gaga, uzun zamandır arasının iyi olmadığı Madonna’ya bu kez övgüler yağdırdı.

Geçtiğimiz gün New York’ta gerçekleşen Billboard Kadın Müzik Ödüllerinde cinsiyetçilik ve tecavüz üzerine konuşma yapan, kendisinin de tacize uğradığını anlatan Madonna’ya, yıllardır kavgalı olduğu Lady Gaga’dan destek geldi. Gaga, sosyal medyadan paylaştığı yazıda, ‘Billboard Ödüllerinde yaptığın konuşma, ilham vericiydi. Sen çok güçlü ve cesursun. İhtiyacımız olan kızlarımıza rol modeli olduğun için teşekkürler’ diyerek popun kraliçesini övdü.

Billboard’un geçen hafta gerçekleşen Müzikte Kadın Buluşması 2016 öğle yemeğinde Yılın Kadını Ödülünü alan Madonna, karşılaştığı zorlukları ayrıntılarıyla anlatarak şunları söylemişti:

‘Ben bunca zamana rağmen halen önünüzde duruyorum. Ama, bayan bir şovmen olarak… Açıkça cinsiyetçiliğe, nefrete ve sürekli zorbalığa maruz kaldım. Ama bu acımasız istismar karşısında, 34 yıldır kariyerime devam etmeyi başardım. Bunun için öncelikle size teşekkür ederim.’

Madonna; erkek egemen Hollywood’ta oyunculuğun bir kadın için çok zor olduğunu, erkeklerin cinsiyetçi bakış açısının ve karşıt cinsi seksüel obje olarak görmesinin, kadınları çok zor bir duruma soktuğunu da şu sözlerle vurgulamıştı:

‘Erkekler tarafından objeleştirildiğiniz için bu sektörde asla kendinize güvenemezsiniz. İnsanlar ne derse desin, siz istediğinizi yapın ve istediğiniz gibi yaşayın. Ama özel hayatınızı kesinlikle dış dünyayla paylaşmayın.’

Lady Gaga polemiklere yeniden start verdi
Madonna ile Gaga arasındaki tartışma; 2012 yılında dünya turnesine çıkan Madonna’nın, İsrail’in başkenti Tel Aviv’de verdiği konserde seslendirdiği ‘Express Yourself’ şarkısını, Gaga’nın ‘Born This Way’ şarkısıyla karıştırarak söylemesiyle başlamıştı. Popun divası bu hareketiyle, Gaga’nın şarkıyı kendisinden çaldığını ima etmişti.

Uzun süredir birbirlerine bulaşmayan iki ismin polemikleri, Gaga’nın Beats 1 radyosunda DJ Zane Lowe’a söylediği sözlerle yeniden alevlendi:

‘Madonna ve ben çok farklıyız. Sadece söylüyorum. Aramızda bir kıyaslama yapmaktan bile imtina ederim. Madonna’ya saygısızlık etmek istemem, o iyi bir kadın… Olağanüstü bir kariyeri var ve tüm zamanların en büyük pop starı…’

‘Buraya kadar ne var, olumlu şeyler söylemiş’ diyeceksiniz? O halde Gaga’nın, Madonna ile benzetilmesinin nedenleriyle ilgili soruya verdiği cevabı okuyun:

‘Ben pek çok müzik aleti çalıyorum. Kendi müziğimi yazıyorum. Stüdyoda çok zaman geçiriyorum. Yapımcıyım. Şarkı sözü yazarıyım. Besteciyim. Bu benim farkım. İşimde spontanelik var. Başarısızlıktan ve ara vermekten korkmuyorum. Kusurlarımın görünmesine izin veriyorum. Bunu saygısızlık için söylemiyorum ama kimseyle kıyaslanmamam lazım. Ben kimsem oyum.’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments