ABD’deki başkanlık yarışını kaybeden Hillary Clinton’ın ateşli savunucusu Lady Gaga, New York’taki Trump Tower’ın önünde ilginç bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

Çarşamba sabahı erken saatlerde, seçimleri Donald Trump’ın kazandığının ortaya çıkmasıyla birlikte Gaga, soluğu bir sağlık hizmeti kamyonunun önünde aldı. Hemen arkasında da Trump Tower’ın saati vardı. Gaga, elinde bir pankart taşıyordu. O pankartta Trump’a gönderme yaparak ‘Love trumps hate’ yani ‘Sevgi nefrete üstün gelir’ yazıyordu.

MSNBC’nin haberine göre ünlü şarkıcı, Clinton’ın seçim gecesi düzenlediği etkinlikte gözyaşlarına boğulmuş halde görüldü. Gaga; Trump’ın ipi göğüslediği kesin biçimde belli olduktan hemen sonra, Twitter’dan şu paylaşımı yaptı:

‘Umutla dolu bir odadayız. Er geç sesimizi duyuracağız. Nezaket, eşitlik ve sevgi için ayağa kalk. Hiçbir şey bizi durduramaz. Amerika için dua edin.’

Gaga, seçim kampanyası boyunca Clinton’ı ateşli bir şekilde savunmuş; Demokratların adayının onlarca yıla varan bir deneyime sahip olduğu için başkanlığa layık olduğu tezini savunmuştu. Ancak ünlü yıldız, seçim sonuçlarıyla hayal kırıklığına uğradı.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments