Lady Gaga vücuduyla gurur duyuyor.

5 Şubat günü, Texas’ın Houston kentindeki Super Bowl devre arası şovunda sahne alan sanatçının fiziğine alaycı eleştiriler yöneltilmişti. Gaga bu sataşmalara yanıt verdi ve 13 dakika süren performansı sırasında vücudunu sergilemekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedin

Instagram hesabında şovdan bir kareyi paylaşan Gaga, yanına da şu notu düştü:

‘Duydum ki, benim vücudum mesele olmuş. Bu yüzden vurgulamak isterim ki, bedenimle gurur duyuyorum. Siz de kendi bedeninizle gurur duymalısınız. Kim olduğun ya da ne yaptığın önemli değil. Kimseye bir şey ispat etme ya da herhangi bir şeyi başarma gibi bir mecburiyetiniz olmadığına dair milyonlarca sebep verebilirim. Kendin ol, bıkıp usanmadan kendin ol. Bu, şampiyonların tarzıdır. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum millet… Xoxo, gaga (sic)’

Bu arada; her ne kadar fiziksel görünümü bazılarından eleştiri alsa da, Gaga’nın NRG Stadyumundaki performansına övgü düzen ünlü isimler de vardı. Caz ustası Tony Bennett ile pop yıldızı Katy Perry bunların başında gelen isimler oldular.

Şovuyla tam not aldı
Amerikan Futbol Ligi’nin (NFL) final müsabakası olan Super Bowl, 5 Şubat günü Houston’daki NRG Stadyumunda düzenlendi. Etkinlik, önceki yıllardan farklı olarak siyasi mesajların taşındığı bir platforma dönüştü.
Donald Trump’ın başkanlığının ardından gerçekleşen ilk uluslararası etkinlik olan NFL final müsabakası Super Bowl, şirketleri, ünlü yıldızları ve protestocuları bir araya getirdi. Etkinliğin yapıldığı stadyumun dışında, yaklaşık 500 eylemci Trump’ın politikalarına karşı yürüyüş yaptı.

Etkinlikte sahne alan ünlü pop yıldızı Lady Gaga, geceye damga vuran bir performans sergiledi. İlk olarak ‘God Bless America’dan (Tanrı Amerika’yı korusun) birkaç sözle performansına başlayan Lady Gaga, Trump karşıtı protestolarda söylenen ‘This Land is Your Land’ şarkısını da seslendirdi. Lady Gaga konserde yaptığı konuşmada, ‘Tanrı’nın altında, bölünemez, tek bir ulus. Herkes için, özgürlük ve adalet’ dedi.

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedin

Gösteri sırasında Gaga’nın arkasında dans eden 300 Intel yapımı Drone’lar sayesinde şov muhteşem bir hale geldi. Söz konusu Drone’lara ‘Kayan Yıldız’ adı veriliyor ve daha önce de, Disney World’de düzenlenen bazı organizasyonlarda kayda değer rol oynadılar. Yüzlerce Drone, aynı anda hareket ediyor, aynı anda yanıp sönüyor. En çarpıcı nokta ise hepsinin tek bir kişi tarafından, kolayca kontrol edilebilmesi…

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedin

New England Patriots kazandı
Bu yıl 51. kez düzenlenen Super Bowl 2017 Final müsabakasında Atlanta Falcons ile New England Patriots karşı karşıya geldi. Tarihinde ilk defa uzatmalara giden müsabakayı New England Patriots 28-3’ten geriye dönerek 34-28’lik bir skorla kapattı. Bu sonuçla New England Patriots, Super Bowl’u 5. kez kazanarak Cowboys’u geride bıraktı.

New England Patriots Koçu Bill Belichic de 5. kez Super Bowl’u kazanarak tarihin en iyisi olmayı başardı.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments