Lena Headey, ilişkiye girmeyi reddettiği Harvey Weinstein’in kariyerini mahvettiğini düşünüyor!

Daha önce film prodüktörü ve yönetmen Harvey Weinstein’ın tacizine uğradığını itiraf eden Lena Headey’den konu hakkında yeni açıklamalar geldi. HBO’nun dünyaca ünlü dizisi ‘Game of Thrones’ta Cercei Lannister karakterine can veren İngiliz oyuncu, ünlü yapımcıyla seks yapmayı reddetmesinin kariyerini etkilediğini söyledi. 45 yaşındaki oyuncu, bu olaydan sonra Harvey Weinstein tarafından kurulan ve sektörün önde gelen film stüdyolarından birisi olan Miramax’in kendisine rol vermediğini ifade etti.

Lena Headey The Sunday Times gazetesine yaptığı açıklamada, ‘Onun ne kadar aşağılık bir insan olduğu ortaya çıktıktan sonra şunu düşünmeye başladım. Belki de onunla yatmadığım için kariyerim yıllarca kötü etkilendi. Çünkü Miramax’a iki iş yaptıktan sonra bu olay oldu ve bir daha bana buradan hiç iş teklifi gelmedi’ dedi.

Harvey Weinstein ile ilk kez 2005 yılında düzenlenen Venedik Film Festivali’nde, Miramax (Harvey Weinstein’in eski film yapım şirketi) yapımı ‘Grimm Kardeşler’ filminin galasında karşılaştığını belirten güzel oyuncu ‘O gün rahatsız edici yorumlarda ve jestlerde bulundu’ dedi.

Lena Headey, bir sene sonra Los Angeles’ta ikinci kez karşılaştıklarında ise ünlü prodüktörün aşk hayatıyla ilgili sorular sorduktan sonra, senaryo gösterme bahanesiyle kendisini otel odasına davet ettiğini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

‘İş dışında herhangi bir şeyle ilgilenmiyorum ve o asansöre herhangi bir sebepten seninle birlikte binmeyeceğim, diyerek onu reddettim.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments