Müslüman olduğu konuşulan güzel oyuncu Lindsay Lohan, bu iddiaları onaylayan açıklamalarda bulundu.

Sık sık geldiği Türkiye’de Türkçe ve Arapça öğrenmeye başlayan Lohan, Kuveyt TV’de yayınlanan ‘Siwar Shoaib’ adlı programa konuştu ve ‘Bu konuya o kadar ağırlık verdim ki Amerikan aksanım bozuldu’ dedi.

2015’te elinde Kur’an-ı Kerim ile görüntülenince ABD basını tarafından eleştirilen Lohan, ‘Türkiye’deki hoşgörü ortamından dolayı çok huzurluyum’ dedi.

ABD’li aktris, namaz kıldığını ve Ramazan’da 3 gün oruç tuttuğunu anlattı:

‘Kuveytli arkadaşımla Ramazan ayında 3 gün oruç tuttum. Zordu ama iyiydi. Kendimi iyi hissettim.’

Kollarında Kur’an tutarken çekilmiş fotoğrafının internette yaygın olarak paylaşılması hakkında sorulan bir soruya cevap veren Lohan, amacının ‘sadece bir kitap tutmak’ olmadığını şu sözlerle vurguladı:

‘Kur’an-ı Kerim benim için bir teselli, sahip olduğum güvenli bir şeydir.’

30 yaşındaki aktris, ABD’de insanların söz konusu fotoğraf nedeniyle kendisini yargılayıp ‘kötü sözler söylemelerinden’ üzüntü duyduğunu da ekledi.

Ünlü Hollywood yıldızı, Kur’an-ı Kerim’den 15 sayfa okuduğunu ve bazı sureleri Arapça yazmaya çalıştığını da aktardı.

Kutsal kitabı okuduğunda özel bir şey hissedip hissetmediğine dair bir soruyu yanıtlayan Lohan, ‘Huzurlu hissediyorum’ cevabını verdi.

Program sonunda sunucu Şuaib Raşid’in ‘Teşekkürler Lindsay, yakın zamanda ahrette görüşürüz inşallah’ demesi üzerine Lohan’ın, ‘Umarım çok da yakın zamanda olmaz’ karşılığını vermesi stüdyoda eğlenceli anların yaşanmasına neden oldu.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

İslam konusunda kendisini eğitiyor
Geçtiğimiz aylarda ülkemize de gelen Hollywood’un çılgın kızı Lindsay Lohan’dan, 17 Ocak 2016 günü şaşırtan bir hamle geldi. Güzel Hollywood yıldızı, Instagram hesabındaki tüm fotoğraflarını sildi ve bio kısmına ‘Aleyküm selam’ yazdı. Bu durum, daha önce de İslam’a ilgi duyduğu bilinen Lohan’in Müslüman olduğu şeklinde yorumlandı.

Güzel yıldız konuyla ilgili net bir açıklama yapmazken, bir arkadaşı New York Post gazetesine konuştu ve konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

‘Lindsay, diğer kültürler ve onların pratikleri konusunda kendisini eğitiyor. Onları anlamak ve onlarla daha iyi iletişim kurmak istiyor.’

Lohan, 2015 yılında New York’ta, Kur’an’ın İngilizce çevirisiyle objektiflere takılmıştı. O karenin ardından Lohan’ın menajeri, güzel oyuncunun İslam kültürü ile yakından ilgilendiğini ve Arapça öğrenmeye başladığını açıklamıştı.

Müslümanlığı seçeceği imasında bulundu
29 yaşındaki aktris, 2015 yılında New York’ta kamu hizmeti cezasını çektiği bir çocuk merkezinde Kuran okurken görülmüştü.

Bir yıl sonra Nisan 2016’da o anla ilgili Sun gazetesine konuşan Lohan, İslam’ı ve Kuran’ı öğrenmek istediğini söyledi:

‘Henüz bitirmedim. Kuran’ı okumanın ne kadar zaman alacağını biliyor musunuz? Çok uzun sürüyor. Ben spiritüel birisiyim. Her şeyi öğrenmeye açığım.’

‘Amerika, birinin elinde Kuran tutmasına olduğundan başka ve kötü bir anlam yükledi. Oysa, hepimiz bir şeye inanıyoruz ve yolun sonu bizi ya Tanrı’ya ya da spiritüel bir uzmana götürüyor.’

‘Kız kardeşim Budist ve hala benden başka manevi şeyler öğrenmeye meraklı.. Açık görüşlü olmak iyi bir şey.’

Lohan diğer dinlere uzun süredir ilgi duyuyordu. Şöhret basamaklarını hızla tırmandığı zamanlarda Kabala inancına yakın hissettiğini belirtmişti. Söylentilere göre Lohan, Kabala derslerine de katılıyordu. Bunun yanında 2012 yılında Courtney Love’ın Budist ilahi grubuna katılmıştı.

Oprah Winfrey ile yaptığı bir röportajda ise şöyle konuşmuştu:

‘Dua ve meditasyon anında gerçekten bir şeyler hissediyorum. Dünyada benim üzerimde olan bir güç var. Başka insanlarla paylaşabildiğim bir yeteneğim olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.’Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments