Lindsay Lohan, Donald Trump’tan Türkiye’ye destek olmasını istedi.

Ünlü film yıldızı Lindsay Lohan, Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada; yeni ABD Başkanı Donald Trump’a, yurt dışı ziyaretini Türkiye’ye yaparak destek vermesini istedi. Lohan, Donald Trump’ın Türkiye’deki mültecilerin durumunu ve mülteciler konusunda yaptıklarını yerinde görmesinin Amerikan halkı için de önemli olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, halkı tarafından sevilen biri olduğunu belirten Lindsay Lohan, Erdoğan’ın mülteciler konusunda yaptıklarını gördüğünü ve Erdoğan’ın büyük bir merhamet sahibi ve kalbi olduğunu kaydetti. Lohan, mülteciler konusunda bir belgesel çalışması yaparak, mülteci sorununu dünyaya duyurmaya çalışacağını da açıkladı.

Ocak 2017 sonlarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ABD’li oyuncu Lohan ve Suriye’nin doğu Halep bölgesindeki katliamı, annesiyle beraber dünyaya sosyal medya üzerinden duyuran 7 yaşındaki Bana el-Abed’i kabul etmişti. Basına kapalı gerçekleşen kabulde Lohan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ rozeti takmıştı.

Hollywood yıldızı Lohan, daha önce İstanbul Sultanbeyli’de yaşayan Suriyeli bir aileyi ziyaretinde, Türkiye’nin Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapma anlamında büyük bir başarıya imza attığını belirtmişti.