Lindsay Lohan Reina saldırısından sonra Türkiye’ye destek verdi.

2016 yılının Ekim ayında Türkiye’ye gelerek Gaziantep’in Nizip ilçesindeki Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteynerleri ziyaret eden ve burada gösterdiği sıcak ve samimi tavırlarla herkesten tam not alan Hollywood yıldızı Lindsay Lohan, Türkiye sevgisini bir kez daha ortaya koydu. Yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybedenler için dua isteyen Lohan, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile tüm dünyayı terörü lanetlemeye çağırdı ve herkesten Türkiye için dua istedi:

‘Bizler, hemen şimdi Türkiye için dua edebilir miyiz? Ve bu sabah yine hepimiz, müttefik ülkelerde sıkıntı çeken mülteciler için ayağa kalkabilir miyiz?’

Türkiye’nin mülteciler için yaptıklarını övdü
Ekim ayında Türkiye’ye gelen ünlü oyuncu, Bodrum’da çıktığı tekne gezintisinde acı bir olay yaşamıştı. Lohan, demir atmaya çalışırken yüzük parmağını çıpanın halatına kaptırdı ve parmağının bir kısmı kopmuştu. 30 yaşındaki oyuncu kanlar içinde hastaneye kaldırılırken, arkadaşları kopan parmağı bulmuş ve hızlı bir şekilde ameliyata yetiştirmişti. Yapılan cerrahi operasyonla Lohan’ın kopan parmağı yerine dikilmişti.

2016’nın son günlerinde Facebook Live üzerinden CNN’e konuşan Lohan, bu acı verici olayın hayatını değiştirdiğini söyledi. Ünlü oyuncu, bu olayı yaşamasaydı; Türkiye’deki mültecileri ziyaret etmeye asla gitmeyeceğini açıkladı:

‘O olayı yaşamasaydım ve vücudumun bir parçasını geçici süreyle de olsa kaybetmeseydim, asla Türkiye’ye gitmezdim. Orada kalıp, vücudunun herhangi bir parçasını kaybeden o mültecileri anlayamazdım.’

Lohan ayrıca, Türkiye’nin mülteciler için yaptıklarını da övdü. ‘Türkiye’nin Suriyeli mültecilerle ilgili yaptıkları olağanüstü’ diyen oyuncu, Türkiye’nin hiçbir karşılık beklemeden mültecilere yardımcı olduğunu söyledi ve ekledi:

‘Diğer ülkeler hiçbir şey yapmazken, Türkiye Suriyeli mülteciler için çok fazla çaba harcıyor, onlara yardım ediyor.’

Türkiye’de tanıştığı mülteci hikayelerini de anlatan Lohan, İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde tanıştığı Suriyeli bir aileyi anlattı. Bacaklarını kaybetmiş, eşi ise Suriye’de kalmış olan bir baba ve ikiz çocuklarının hikayesini paylaştı.

Lohan Türkiye’ye gelip Ocak ayında Suriyeli mültecilerle ilgili çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Beşiktaş saldırısını bir tek o gördü
Lindsay Lohan dışındaki hiçbir dünya starı, hain Beşiktaş saldırısını görmedi!

10 Aralık Cumartesi akşamı, Beşiktaş – Bursaspor maçının bitiminden yaklaşık iki saat sonra hunharca bir terör saldırısı yapıldı. 45 polisimiz ve vatandaşımız şehit oldu.

Bu hain saldırıyı, dünya starlarından sadece birisi gördü. ABD’li oyuncu, model, şarkıcı ve söz yazarı Lindsay Lohan, olay akşamı İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısını kınadı. Twitter ve Instagram hesaplarından Türk Bayrağı paylaşarak tepkisini dile getiren Lohan, Türkçe olarak açılan ‘Terörü lanetliyoruz’ hashtag’ini kullandı. Lohan mesajında, İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısında ölü ve yaralılar olduğunu belirterek, ‘Gerçeğin bu olduğunu bilmenizi istiyorum. Kalbim bu akşam, İstanbul’da’ sözleriyle duygularını aktardı.

Daha önce Türkiye’de gerçekleşen terör saldırılarını kınayan Madonna, Beyonce, Chris Martin gibi isimler başta olmak üzere dünya starlarından hiçbirisi, Beşiktaş’taki terör saldırısına dair bir paylaşım yapmadı. Vefalı davranan tek isim, sonbahar aylarında ülkemizdeki Suriyeli mültecileri ziyaret eden ve dünyanın dikkatini konuya çeken Lindsay Lohan oldu.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments