Madonna, müzik hayatının ilk yıllarını anlatacak film çalışmasına ateş püskürdü.

58 yaşındaki şarkıcı, Universal firmasının, kendisinin müzik kariyerine başladığı yılları film yapma kararına karşı sert tepki verdi. Popun kraliçesi, Instagram hesabında paylaştığı fotoğrafının yanına şunları yazdı:

‘Hiç kimse, benim neler yaşadığımı ve gördüğümü bilemez. Kendi hikayemi, sadece ben anlatabilirim. Benim hikayemi anlatmaya çalışan kişi, şarlatan ve aptaldır. İşi gerçekten yapmadan anlık ve sahte başarıların peşinden koşmak… Bu, günümüz toplumlarında bir salgın halini aldı.’

Önceki gün, popun kraliçesinin kariyerinin ilk yıllarını anlatan ‘Blonde Ambition’ filmi için start verildi.

Bildirildiğine göre; senaryosu Elyse Hollander tarafından yazılan ‘Blonde Ambition’, 1980’lerin başlarında New York’ta geçecek ve Madonna’nın kariyerinin başlangıcına odaklanacak. Universal tarafından film hakları satın alınan ‘Blonde Ambition’ın yönetmen koltuğuna, ‘Thor: Ragnarok’ filminin yönetmeni Taika Waititi’nin oturması bekleniyor.

Madonna’nın müzikal yolculuğunun ilk yıllarına, bu dönemde yaşadığı sıkıntılara ve aşk hayatıyla müziği arasında kurmaya çalıştığı dengeye odaklanacak olan filmin yapımcı kadrosunda; 1999 çıkışlı ‘Beautiful Stranger’ klibinin yönetmeni Brett Ratner da bulunuyor. Filmde Madonna’yı kimin canlandıracağı konusu şimdiden büyük merak uyandırıyor.

Hollywood’da henüz filmleştirilmemiş senaryolara verilen Black List Ödülünü kazanan ‘Blonde Ambition’, özellikle Madonna’nın kendi ismini taşıyan ve 1983 yılında yayınlanan ilk albümünün hazırlık aşamalarını konu edecek. Film, Madonna’nın dönemin müzik endüstrisinde bir kadın olarak karşılaştığı engellere ve şöhretle ilk tanıştığı döneme detaylı bir bakış getirecek.

Kadınlık zor zanaat!
Yılın Kadını seçilen Madonna, müzik ve sinema sektöründe bir kadın olarak yaşadığı zorlukları anlattı.

Madonna kariyerinde, kötü muamele, zorbalık ve cinsiyetçilikten çok çektiğini ama güçlü iradesiyle bu baskılardan kurtulduğunu söyledi. Billboard’un New York’taki Müzikte Kadın Buluşması 2016’nın Aralık ayındaki öğle yemeğinde Yılın Kadını Ödülünü alan Madonna, karşılaştığı zorlukları ayrıntılarıyla anlatarak şunları söyledi:

‘Ben bunca zamana rağmen halen önünüzde duruyorum. Ama, bayan bir şovmen olarak… Açıkça cinsiyetçiliğe, nefrete ve sürekli zorbalığa maruz kaldım. Ama bu acımasız istismar karşısında, 34 yıldır kariyerime devam etmeyi başardım. Bunun için öncelikle size teşekkür ederim.’

Madonna; erkek egemen Hollywood’ta oyunculuğun bir kadın için çok zor olduğunu, erkeklerin cinsiyetçi bakış açısının ve karşıt cinsi seksüel obje olarak görmesinin kadınları çok zor bir duruma soktuğunu vurgulayarak konuşmasına devam etti:

‘Erkekler tarafından objeleştirildiğiniz için bu sektörde asla kendinize güvenemezsiniz. İnsanlar ne derse desin, siz istediğinizi yapın ve istediğiniz gibi yaşayın. Ama özel hayatınızı kesinlikle dış dünyayla paylaşmayın.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments