Nico Mastorakis
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Nico Mastorakis

John Lennon ölümünden 11 yıl önce bir adada vurulacağı konusunda uyarılmış!

Beatles’ın efsane ismi, 1980 yılında New York’un Manhattan adasında Mark Chapman tarafından trajik bir şekilde öldürülmüştü. Bu suikasttan 11 yıl önce, eşi Yoko Ono ile birlikte tatil için Yunanistan’a giden Lennon’ın, bir Yunanlı astrolog ve medyum tarafından uyarıldığı ortaya çıktı. Yönetmen Nico Mastorakis’in bildirdiğine göre; bu kehanetin ardından ikili, Yunan adalarında yapacakları yat turunu iptal etmişler.

Nico Mastorakis, evini temizlerken ortaya çıkan ilginç bir kısa filmi piyasaya sürdü. Üç dakikalık o sessiz kısa filmde Lennon ve Ono, Atina sokaklarında yürürken görülüyorlar. Sunday Times’a konuşan yönetmen, bakın konu hakkında neler dedi:

‘John ve Yoko, bu kehaneti yanlış yorumladılar ve bir Yunan adasında vurulacaklarını düşündüler.’

2000 yılında Yoko Ono ve Nico bir araya gelmişlerdi. O görüşmede Yoko, yönetmene şunları söylemiş:

‘Bazı insanların parapsikolojik yönlerinin olduğuna inanıyorum. Bazı kaynaklar üzerinden bilgi alabiliyorlar.’

‘Kadın astroloğun söyledikleri konusunda dikkatliydik ama onun kastettiği biçimde değil. Bu yüzden de Yunan adalarına gitmekten vazgeçtik ama olay, başka bir adada (Manhattan) gerçekleşti.’

John Lennon’ın hayatı çizgi roman oluyor
IDW Publishing, New York Comic Con’da yaptığı açıklamada; Beatles grubunun unutulmaz üyesi John Lennon’ın hayatının bir kısmını mercek altına alan yeni bir çizgi romanın yolda olduğu bilgisini paylaştı. David Foenkinos’un yazdığı ‘Lennon’ isimli kitaptan uyarlanacak çizgi roman, 2017’nin Mayıs ayında raflarda olacak.

Foenkinos’un 2010 yılında yayımlanan kitabında, müzisyen John Lennon ve hayali bir terapist arasındaki diyaloglar üzerinden efsanevi müzisyenin hayatının çeşitli dönemlerine dair geri dönüşleri ve yorumlamaları yer alıyor. Ünlü müzisyenin New York’ta yaşadığı yıllarda geçen ve ölümüne kadar giden süreci kapsayan kitaptaki terapi seansları boyunca John Lennon; Yoko Ono ve çocuklarıyla olan ilişkilerinden solo kariyerine kadar birçok konuda uzun monologlar yapıyor.

Lennon 8 Aralık 1980 tarihinde New York’ta, eşi Yoko Ono ile birlikte kayıt stüdyosundan dönerken, yaşadığı binanın girişinde hayranı Mark David Chapman tarafından vurularak öldürülmüştü.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments