Sussex Düşesi Meghan Markle, George ve Amal Clooney çiftinin 43 milyon dolarlık özel jetiyle İngiltere’ye dönünce ortalık karıştı.

Prens Harry’den ilk çocuğunu kucağına almaya hazırlanan Meghan Markle, New York’ta beş gün boyunca kutladığı baby shower partisinden sonra ülkesine geri döndü. MailOnline sitesine göre; güzel anne adayı, dönüş için 125 bin dolara Clooney çiftinin lüks uçağını kiraladı.

Perşembe günü New York’tan ayrılan Meghan Markle, seyahati boyunca toplam 250 bin dolar harcadı. Bu yüksek meblağ, hem İngiltere basınında hem de sosyal medyada büyük tepki çekti ve ‘müsriflik’ olarak nitelendirildi.

İngiltere Prensi Harry, Sevgililer Günü’nde İngiliz ordusuyla birlikte Norveç’in Bardufoss bölgesinde kışın hayatta kalma eğitimine katılmıştı. Evlendikten sonra geçirdiği ilk 14 Şubat’ta eşi Meghan Markle’dan (37) ayrı kalan Prens Harry (34), eğitimin ardından özel uçağa atlayıp eşiyle Sevgililer Günü yemeği yemişti. Ancak 26 bin sterlinlik (176 bin TL) uçakla yapılan özel yolculuk İngilizleri kızdırmıştı. Masrafın devlet kasasından karşılanıyor olması, vergi mükellefi vatandaşların tepkisine yol açmıştı. Şimdi de ABD’den özel uçakla dönen Meghan Markle, aynı sebeple eleştirilerin odağında…

Saraydan yasak geldi

Prens Harry ile evlendikten sonra Sussex Düşesi unvanını alan Meghan Markle, kraliyet görevlilerinin uyarılarını dikkate alarak artık otomobil kapısı kapatmıyor.

37 yaşındaki Düşes, evlilik sonrası çıktığı resmi kraliyet gezilerinde indiği otomobilin kapısını kendisi kapatınca İngiliz basınında gündem olmuştu. ABD’li eski oyuncu, defalarca basın karşısında indiği otomobilin kapısını kendisi kapatarak kraliyet geleneğiyle ters düşünce saray görevlilerinden uyarı aldı.

Kraliyetin resmi güvenlik görevlilerine göre; bir kraliyet mensubunun otomobil kapısını kendisinin kapatmaması gerekliliği, güvenlik konusunda herhangi bir şey ters giderse, güvenlik görevlisinin saniyeler içinde kraliyet mensubunu otomobile geri getirme zorunluluğundan ileri geliyor. Eğer, kapıyı kapatırsa, saniyeler içinde otomobile geri dönemeyeceğinden can güvenliği de tehlikeye girmiş oluyor.

Bu uyarıları dikkate alan altı aylık hamile Meghan Markle, artık indiği arabaların kapısını kapatamayacak.