Meghan Markle ikinci kez baby shower partisi yapacak.

Sussex Düşesi Meghan Markle, ikinci baby shower partisini İngiltere’de organize etmeyi planlıyor.

Bugünlerde Prens Harry’den ilk çocuğunu kucağına almaya hazırlanan Meghan Markle, muhtemelen Buckingham Sarayı’nda, ikinci kez baby shower partisi organize edecek. Güzel anne adayı, ilk partiyi New York’ta vermiş ve yaptığı yüzbinlerce dolar harcama nedeniyle sert eleştirilere maruz kalmıştı. İngiltere medyası ve sosyal medya kullanıcıları, Meghan Markle’ı, müsriflikle suçlamıştı.

Mail on Sunday gazetesi, partiye sadece beş ya da altı kişinin katılacağını duyurdu. Habere göre, katılımcılardan birisi de ünlü modacı Victoria Beckham olacak.

Bebeğin soyadıyla ilgili çarpıcı detay!

Prens Harry ile Meghan Markle’ın bebekleri, anne ve babasının soyadını alamayacak.

Prens Harry ile Meghan Markle’ın yeni doğacak kraliyet bebeği için geri sayım başladı. Tüm dünyada milyonlarca kişinin merakla beklediği ve nisan ayının ortalarında dünyaya gelmesi beklenen bebek, cinsiyetine göre kont ya da lady unvanı taşımasının yanı sıra annesi ve babasıyla aynı soyadını alamayacak.

İngiliz Kraliyet ailesi kuralına göre; doğan bebekler, babalarının unvanlarına göre soyadı alıyor. Prens Harry ve ağabeyi Prens William, ‘Wales’ soyadını taşıyor. Çünkü babaları Prens Charles, Galler Prensi (Prince of Wales) unvanına sahip.

Meghan Markle da Prens Harry ile evlenince resmi olarak ‘Wales’ soyadını aldı. Ama yakında dünyaya gelecek olan bebekleri Wales soyadını taşımayacak.

Prens Harry, evlendikten sonra Kraliçe II. Elizabeth tarafından Sussex Dükü, eşi Meghan Markle ise Sussex Düşesi unvanları ile onurlandırıldı. Dolayısıyla kraliyet ailesinin yeni bebeği Sussex soyadıyla anılacak.

Cambridge Düşesi Kate Middleton ile Cambridge Dükü Prens William’ın çocukları da Cambridge soyadını taşıyor.

Bebeğin cinsiyeti belli oldu

Prens Harry ile Meghan Markle’ın kız çocuğu beklediği iddia edildi.

İngiltere Sarayı’nın gözde çifti Prens Harry ve Meghan Markle’ın bebeklerinin cinsiyeti ABD’deki baby shower partisinde ortaya çıktı. O partiden Instagram’a sızan bir görüntü, baby shower’da pembe rengin öne çıktığını gösterdi. Bir pasta görüntüsünün paylaşıldığı o karede, pembe zemin üzerine ‘from the baby shower’ (baby shower partisinden) yazılmıştı. Fotoğrafın üzerinde ayrıca ‘girl’ (kız) etiketi vardı.

Heyecanla beklenen İngiltere Kraliyet Ailesi’nin yeni üyesi nisan ayında dünyaya gelecek.

Arkadaşlarıyla birlikte baby shower partisi yapmak için ABD’ye giden Meghan Markle, beş gün için – dönüş yolu için kiraladığı özel jet dahil – yaklaşık 500 bin dolarlık (2,5 milyon lira) harcamasıyla gündeme gelmişti. Bu harcama miktarı, İngiltere kamuoyunda sert biçimde eleştirilmiş ve ‘müsriflik’ olarak nitelendirilmişti.