Meryem Uzerli’nin Tuba Büyüküstün’ün ödülünü aldığına dair çıkan iddialara açıklama geldi.

Güzel oyuncu Uzerli, geçtiğimiz günlerde Beyrut’taki BIAF 2016’da ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştü. ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisindeki ‘Hürrem’ rolüyle bu ödüle layık görüldüğü söylenen Uzerli ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atılmıştı. Söylenenlere göre Uzerli, 3 yıl önceki rolü ile bu ödülü alamayacağı için ödülün aslında Tuba Büyüküstün’ün olduğu ancak güzel oyuncunun törene katılamayacağı öğrenildikten sonra ödülün Uzerli’ye verildiği iddia edilmişti. Çok tartışılan bu iddialara Uzerli’nin menajerlik şirketinden şöyle bir açıklama geldi:

‘BIAF Meryem Uzerli’yi son 3 yıldır törene davet ediyor. Bu yıl da BIAF 2016 için görüşmeler 2015 Ağustos ayında başladık ve Mayıs 2016’da katılımı teyid ettik. Bu nedenle Mayıs ayından bu yana katılımımız kesinleşmişti. Ödülün kapsamı ise ‘Onur Ödülü’. Bunu da herhangi bir şekilde bir projeye veya role bağlayarak vermiyorlar. Meryem Uzerli’nin Orta Doğu’daki bilinilirliği Muhteşem Yüzyıl ile olduğu için anons edilirken ‘Hürrem’ rolü ile anons etmeleri çok doğal bir refleks. Ama tekrar belirtmek isterim ki bu ödül ‘En İyi Kadın Oyuncu’ alanında verilmiş bir ‘Onur Ödülü’dür ve herhangi bir şekilde başka bir oyuncu yerine konumlanmış bir ödül değildir. Meryem Uzerli’nin Orta Doğu’da sahip olduğu şöhretin hepimiz tarafından da kabul görmüş bir başarı ile elde edildiğini unutmadan, 1 yıl boyunca planlanmış bu organizasyonun ve ödülün bu tip bir kıyaslama ile değersizleştirilmemesini rica ediyoruz.’

Meryem Uzerli büyük ödülün sahibi oldu
Güzel oyuncu Uzerli, son olarak Star TV ekranlarında yayınlanan ‘Gecenin Kraliçesi’ adlı dizide Murat Yıldırım ile birlikte başrolleri paylaşmıştı. İkili, başarılı performanslarıyla izleyicileri ekranlara kilitlemişti. Ancak dizi, kısa sürede reyting kurbanı olmuş ve final yapmak zorunda kalmıştı. Dizinin sona ermesinden sonra Yıldırım, Lübnan’da ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünün sahibi olmuştu. Uzerli de bu dizideki performansıyla Türkiye’deki izleyiciyi kendisine hayran bırakırken, Ortadoğu’da da büyük bir hayran kitlesi elde etmişti. Ardından Arap dünyasının ünlü yapımcısı Mohammed Al Turki’de film teklifi alan Uzerli’nin, aynı zamanda Arap dünyasından birçok ülke ile reklam anlaşması yaptığı iddia edilmişti.

Başarıdan başarıya koşan güzel oyuncu, rol arkadaşı Yıldırım gibi Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bu yıl 7.si düzenlenen BIAF (Beyrut Uluslararası Ödül Töreni) ödülüne layık görüldü. Geceye sevgilisi Alp Özcan ile birlikte katılan Uzerli, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi oldu.

Uzerli, geceye ait bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaşıp altına şu notu düştü:

‘Bu büyük ödül için teşekkürler… @biaflebanon (ULUSLARARASI EN İYİ KADIN OYUNCU)’
Yıldırım ve Uzerli’nin Lübnan’da ödüle layık görülmesi, sosyal medyada ‘Ortadoğu kıymet biliyor’ yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Meryem Uzerli Ortadoğu’yu fethetti
Güzel oyuncu Uzerli, ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisindeki Hürrem karakteriyle Ortadoğu’da ciddi bir hayran kitlesine sahip olmuştu. Ardından da ünlü oyuncu Arap dünyasının ünlü yapımcısı Mohammed Al Turki’den film teklifi almış ve hemen kabul etmişti. Ardından Arap dünyasının ünlü dergisi ‘Marie Claire Arabia’nın kapağı olan Uzerli’nin Ortadoğu’nun yeni reklam yüzü olduğu öğrenildi.

Gecce.com’un haberine göre Uzerli, Mayıs ayında Dubai’ye gitmişti. Ünlü oyuncu bu seyahatiyle ilgili bir sürprizi olduğunu ‘Dubai’den döndüm. Süperdi. Neden oradaydım? Hala bir sürpriz. En yakında sizinle paylaşacağım’ notuyla hayranlarına Instagram hesabından duyurmuştu. Güzel oyuncunun, Arap dünyasında birçok ülke ile reklam anlaşması yaptığı iddia edildi. Alman asıllı ünlü oyuncunun, bir takı firmasıyla yaptığı reklam anlaşmasından 1 milyon lira alacağı söyleniyor.

‘Marie Claire Arabia’nın sorularını yanıtladı
Güzel oyuncu Uzerli, sevgilisiyle birlikte Monaco’da katıldığı bir partide Arap dünyasının birçok ünlü ismiyle tanışmıştı. Arap dünyasının ünlü yapımcısı Mohammed Al Turki’den film teklifi aldığı söylenen Uzerli, şimdi de ‘Maire Claire Arabia’ dergisinin Haziran ayına kapak oldu. Uzerli, ‘Bir rol model olmak için herhangi bir baskı hissediyor musunuz?’ sorusuna şöyle yanıt verdi:

‘Bir rol model pozisyonunda gibi hissetmiyorum. Herkes gibi sadece bir insanım. İyi bir insan olmaya, iyi bir anne olmaya çalışıyorum. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.’

Güzel oyuncu, ‘Arap oyuncularla bir projede yer almak ister misiniz?’ sorusunu ise şöyle yanıtladı:

‘Güzel bir hikaye olursa neden olmasın, çok sevinirim. Bir oyuncu için çok güzel bir deneyim olurdu. Her zaman güzel hikaye bulmak kolay olmuyor.’

Almanya’da doğan ünlü oyuncu, ‘Türkiye’de, Almanya’da ve Arabistan’da ünlü bir oyuncu olmanın arasında farklılıklar var mı?’ sorusuna da şu şekilde yanıt verdi:

‘Almanya’da sanırım her şey biraz soğuk ve mesafeli. Türk ve Arap bölgesindeyse daha duygusal. Duygusal olmasını çok seviyorum. Hep iyi deneyimlerim oldu ve bunun için minnettarım.’

Hollywood filminde rol alacak
Güzel oyuncu Uzerli, Can Ateş’le olan talihsiz birlikteliğinden sonra aşkı Alp Özcan ile yeniden bulmuştu. Ünlü oyuncu, Ateş’le birlikteliği döneminde yaşadığı sıkıntılardan dolayı tükenmişlik sendromuna yakalanıp kariyer hayatına ara vermek zorunda kalmıştı. Şimdi ise Özcan ile mutlu bir beraberlik süren Uzerli, Mayıs sonunda evgilisiyle birlikte Formula 1 Dünya Şampiyonası’nı izlemek için Monaco’ya gitti. Takvim gazetesinin haberine göre şampiyona sonrası VIP bir partiye katılan güzel oyuncunun başına talih kuşu kondu. Güzel oyuncunun, partide tanıştığı ünlü yapımcı Mohammed Al Turki’den filminde oynaması için teklif aldığı öğrenildi.

Hollywood’da Richard Gere’in rol aldığı ‘Entrika’nın da aralarında bulunduğu 12 filmde yapımcı olarak görev alan Suudi Arabistanlı Turki’nin, yeni filminde rol alması için Uzerli’ye teklif götürdüğü iddia ediliyor. Söylenenlere göre Uzerli de ünlü yapımcının teklifini hemen kabul etmiş.

Uzerli, bu partide; Justin Bieber, 50 Cent ve Oscarlı aktör Adrien Brody’nin yaptığı düeti canlı olarak dinleme şansı da buldu.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments