Murat Yıldırım ve Faslı nişanlısı Imane Elbani Fas usülü kına gecesi yaptı.

Kasım ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ünlü oyuncu Murat Yıldırım için ‘Facetime’ ile kız istemiş, kısa süre sonra da Faslı Imane Elbani ile nişanlanmıştı. Hızlıca evlenme kararı alan ikilinin kınası dün oldu. Ağırlıklı olarak Fas geleneklerine göre organize edilen kınada Murat Yıldırım da özel kıyafet giydi.

Kına gecesini atlatan çift, bu akşam İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel’de evlenecek. Imane Elbani birkaç gün önce, gelinlik provalarından fotoğrafını blurlayarak paylaşmıştı.

Faslı güzel İmane Elbani’yle nişanlandı
Söz yüzüklerini takan çiftin nişan töreni, 11 Aralık günü Yıldırım ailesinin yaşadığı Adana’da yapıldı. Elbani, Adana’da ünlü oyuncunun akrabaları tarafından davul zurnayla karşılandı. Yıldırım ve Elbani, karşılıklı çiftetelli oynadı.

Oyuncu, nişan görüntülerini ‘Hoş geldin gönlüme. Hoş geldin evime, evimize’ notuyla sosyal medyada paylaştı.

Çift, Aralık başlarında iki tarafın ailelerinin katıldığı ve İstanbul’daki Four Seasons Hotel’de düzenlenen bir törenle söz kesmişti. Yıldırım’ın anne ve babası, Faslı güzelin ise anne-babası ve kız kardeşinin hazır bulunduğu törende önce Yıldırım, ellerinde çiçeklerle otele girdi. Tüm aile birlikte yemek yedikten sonra Yıldırım ailesi, Allah’ın emriyle Elbani’yi ailesinden istedi. Törenden sonra Elbani, örf ve adetlere uygun olarak kahve yapıp elleriyle Yıldırım’a servis etti.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Emine Erdoğan da beğenmiş
Murat Yıldırım, Emine Erdoğan’ın sözlüsü İmane Elbani’yi beğendiğini söyledi.

Yakışıklı aktör 14 Kasım günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FaceTime bağlantısıyla babasından istediği Faslı sözlüsü İmane Elbani’yle havalimanında ilk kez objektiflere takıldı.

Keyifli haliyle dikkat çeken oyuncu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Esenboğa Havalimanı’nda bir araya geldiklerini söyledi. Mutlu olduğunu belirten Yıldırım, Erdoğan’ın kız isteme anıyla ilgili şöyle konuştu:

‘Bu şekilde kız istemek düşündüğüm bir şeydi. Hayırlısı olur inşallah. Sağ olsun First Lady’miz Emine Erdoğan çok sıcak yaklaştı ve gelinimizi beğendi. Bize anne – baba gibi davrandılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Düğün tarihimiz henüz belli değil ama en mutlu günümüzde Cumhurbaşkanı’mızın nikah şahidimiz olmasını çok istiyorum.’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Murat Yıldırım'a Fas'tan kız istedi
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedinFacebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments