Murat Yıldırım havyar işi yapan şirketinin iflas ettiği iddialarını yalanladı.

Oyunculuktaki başarısını geçtiğimiz yıl ticarete taşıyan ünlü aktörden, iflas iddialarına jet yanıt geldi. Takvim gazetesinin haberine göre; ATV’deki ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışmasının başarılı sunucusu, Royal Caviar adlı havyar dükkanını kapattığına dair haberi şöyle yalanladı:

‘Bebek şubesinden taşındığımızı gören bir muhabir, ‘İflas ettiler’ haberi yapmış. Aksine çok şükür işi daha da büyüttük ve çok yakında havyarlı kremle bu ay lansmanımız var. Şimdi ise İstanbul Ticaret Merkezi’ndeyiz.’

Yıldırım, bir yıl önce havyar üretimi yapan Mehmet Tosmur’la ortak olmuş ve Bebek’te bir dükkan açmıştı. İş birliğini Çırağan Sarayı’nda düzenlenen görkemli bir davetle açıklayan oyuncu, sanatçı dostlarından destek görmüştü.

Ne var ki; Royal Caviar adlı bir mekan da açan Murat Yıldırım’ın, oyunculuktaki başarısını ticarete taşıyamadığı iddia edildi. Oyuncunun, yüksek kira gideri ve maliyetler nedeniyle dükkanını kapattığı öne sürüldü.

Milliyet’ten Seçkin Şenvardar’ın haberine göre, firmanın Yıldırım’ın afişleriyle süslü Bebek’teki mağazası boşaltılarak, kapısına kilit vuruldu. Ekonomik sebeplerden dolayı Elmadağ’daki şubesini de kapattığı öğrenilen markanın telefon üzerinden sipariş alarak ticari hayatına devam ettiği öğrenildi.

Ancak bu iddialar boş çıktı.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Açılışa ünlü isimler akın etti
1 Eylül 2016 günü İstanbul’daki Royal Caviar adlı mekanının açılışını yapan Yıldırım’a birçok ünlü isim destek verdi. Yıldırım, açılışa katılan arkadaşları; Engin Altan Düzyatan, Tolgahan Sayışman, Sarp Apak ve Soner Sarıkabadayı ile birlikte çekildiği fotoğrafı Instagram hesabından paylaşıp arkadaşlarına şu sözlerle teşekkür etti:

‘İş hayatımın ilk günlerinde tanıtımını yaptığımız havyar lansmanında beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma çok teşekkür ederim.’

Ardından Murat Boz ve Aslı Enver çiftiyle çekildiği pozu paylaşan Yıldırım, bu fotoğrafının altına da şu notu düştü:

‘Ve Murat Boz… Ve Suskunlar’da tanıdığım hayatım boyunca da dostum olarak kalacak Aslı Enver.’

Enver ile Yıldırım, Show TV ekranlarında yayınlanan ve milyonları ağlatan ‘Suskunlar’ adlı dizide başrolleri paylaşmışlardı.

Daha önce yeni işi hakkında açıklama yapan Yıldırım, bu durumun verdiği heyecanı şu sözlerle anlatmıştı:

‘Havyar, benim için farklı ve zor bir sektör. Çalışmalara uzun yıllar önce başlamak gerekiyor. Ortağım Mehmet Tosmur, 2006 yılından bu yana çalışmalarını sürdürdüğü havyar üreticiliğinin meyvelerini daha yeni almaya başladı. Mehmet bu konuda çok başarılı ve Adana’da havyar üreterek Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Dünyada çok tüketilen bir yiyeceği ülkemizde üreterek tüm dünyaya satma fikri çok heyecan verici. Tüm zorluklarına rağmen başarılı olan Mehmet Tosmur’a inandım ve zoru başarmanın haklı gururuna ortak oldum.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments