Netflix yepyeni Türk dizileriyle çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Netflix’in ilk Türk dizisi ‘Hakan: Muhafız’, bir nevi İstanbul’un turistik bölgelerine ve yerel kültüre bir ziyaret niteliği taşımış ve dizide ufaktan da olsa Osmanlı İmparatorluğu’na değinilmişti. Bu oryantalist tarzın getirilerinden fazlasıyla memnun olan online TV şirketi, dünyada en çok tanınan imparatorlukları öğrenmek için yaptığı araştırmada, sonucun Osmanlı ve Roma çıkması üzerine, Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili bir dizi çekme kararı aldı. Şirket, Karga Seven Pictures’ın kurucu ortaklarından Emre Şahin’le iletişime geçti ve proje üzerine çalışmalara başlanmasını istedi.

Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini konu edinecek dizi İngilizce olarak çekilecek ve altı bölümden oluşacak. Cem Yiğit Üzümoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’e hayat vereceği dizide Tuba Büyüküstün ve Damla Sönmez de yer alacak. ‘Ottoman Rising’in 2020’de izleyicisiyle buluşması bekleniyor.

Netflix’in, Türkiye’nin kökenlerine yolculuk yapacağı bir diğer proje, başrolde Beren Saat’in yer alacağı dizi olacak. Netflix Türkiye’nin ikinci orijinali olması planlanan yapım, tarihin en eski dini yapısının olduğu düşünülen Şanlıurfa yakınlarındaki Göbeklitepe’yi merkezine alacak fantastik bir hikayeyi konu edinecek.

Netflix tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, şirketin Ay Yapım’la da bir sözleşme yaptığı konuşuluyor. Proje, Netflix’in farklı ülkelerde uyguladığı gibi, önce televizyonda ekrana gelip daha sonra mı yayın platformuna geçecek yoksa direkt olarak şirketin kendi bünyesinde mi yayınlanacak henüz belli değil. Diziyi daha önce ‘1 Erkek 1 Kadın’, ‘Kiralık Aşk’ ve ‘Ufak Tefek Cinayetler’ gibi yapımlarda senarist olarak yer alan Meriç Acemi’nin yazacağı konuşulanlar arasında.

Kenan İmirzalıoğlu da, aksiyon türündeki bir Netflix dizisinin başrolünde karşımıza çıkabilir. Projede Cansu Dere’nin de yer alabileceği ve dizi çekimlerin ise yılın ortasında başlayabileceği söyleniyor.

Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı ‘Hakan: Muhafız’ın ikinci sezonunun yaz aylarında yayınlanacağını, dizinin üçüncü ve dördüncü sezon onaylarını aldığını da hatırlatalım.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments