2019 Oscar Ödülleri töreni baş sunucusu olmadan gerçekleşecek.

25 Şubat günü düzenlenecek Oscar ödül töreni, tarihinde görülmemiş derecede önemli bir değişikliğe sahne olacak. Kevin Hart’ın ayrılık kararının ardından sunucusuz kalan Oscar töreni için çözüm arayışında olan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, çareyi bu yılki töreni sunucusuz gerçekleştirmekte buldu. Son 30 yıldır töreni bir baş sunucuya emanet eden Akademi, bu kararıyla, Oscar töreninde son yıllarda pek görmediğimiz büyüklükte bir değişikliğe imza attı.

Oscar töreninin yapımcıları, bu yıl sunucusuz gerçekleşecek seremoni için yıldız isimlerden oluşan bir liste oluşturacak ve belli bölümlerin sunumu için bu isimlerden destek alacak. Uzun açılış monoloğuyla geceyi başlatan sunucunun boşluğunu, çeşitli performans ve şovlarla geceye renk katacak bu yıldız isimlerin doldurması bekleniyor. Bu yılki Oscar yarışında ön plana çıkan ‘A Star Is Born’ ve ‘Bohemian Rhapsody’ gibi filmlerden ilham alan Oscar yapımcıları, seremonide, filmlerde kullanılan müzikleri tema olarak kullanacak.

Kısa süre öncesine kadar Kevin Hart’ın sunucu olarak geri dönmesi fikrine sıcak bakan Akademi, komedyenin Ellen DeGeneres’e konuk olduğu programdaki tutumunun ardından bu fikirden tamamen vazgeçti. Kevin Hart da bugün çıktığı bir sabah programında Oscar’ı sunmayacağını kesin bir dille belirtmiş ve artık o sayfayı kapattığını söylemişti.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments