Playboy Malikanesi yeni sahibine sonunda kavuştu.

20 bin metrekarelik devasa alanı ve 29 odasındaki partilerindeki renkli görüntülerle ünlenen Los Angeles’taki Playboy Malikanesi dünyanın en köklü gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker tarafından; 100 milyon dolarlık rekor fiyata, kapı komşusu Daren Metropoulos’e satıldı. Bu rakam Los Angeles’ta bir ev için şu zamana kadar ödenen en yüksek miktar.

Ocak ayında 200 milyon dolar olarak listelenen fiyat, Playboy Enterprises kurucusu Hugh Hefner’in ömür boyu malikanede ikamet etmeyi tercih etmesi ile 100 milyon dolar oldu. Hefner, 5 dönümlük arazi içinde bulunan malikanenin bakımı için malikanenin yeni sahibi Metropoulos’e her yıl 1 milyon dolar ödeyecek.

1920’lerde Hufner tarafından 18 milyon dolara satın alınan ünlü malikane 2009 yılında restore edilmişti. Özel sermaye şirketi sahibi olan Metropoulos, gelecekte de özel partileri ile ünlü olan Playboy Mansion ile kendi malikanesini birleştirerek, 7.3 dönümlük bir alan elde edeceğini ve malikanenin kendine özgü çılgın ruhunu koruyacağını belirtti.

Malikaneye, ısıtmalı bir yüzme havuzu ile 1970’lerde de bir mağara ekleyen Playboy’un kurucusu Hufner, Los Angeles’ta ev için ilk kez hayvanat bahçesi ruhsatı almış ve tesise egzotik kuş ve maymunları ile ünlü bir hayvanat bahçesi kurmuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments