Cliff Richard, 30 yıl önce 15 yaşındaki bir genci cinsel taciz ettiği yönündeki iddialardan aklandı.

Ağustos 2014’te ünlü şarkıcının, henüz reşit olmamış bir genci taciz ettiği iddia edilmişti. Mahkemenin, pop efsanesinin ismini basına vermesiyle birlikte İngiliz medyası bu haberin üstüne atlamış ve bu tür taciz iddialarında her zaman olduğu gibi ‘Sir’ lakaplı sanatçıyı ‘sapık’ ilan etmişti. Polis yetkilileri de toplumsal lincin verdiği cesaretle sanatçının evine baskın yapmış ve o anları BBC üzerinden basına servis etmişti. Bu gelişmeler, ünlü sanatçının hayranlarını öfkelendirmişti. Richard’ın taraftarları 10 bin imza toplayarak şarkıcının masum olduğunu ve polisin onun şöhretiyle oynadığını ileri sürmüştü.

İngiliz yargısı, yaklaşık iki yıl sonra 16 Haziran günü ünlü sanatçının masum olduğuna hükmederek davayı düşürdü. Konu hakkında kamuoyuna açıklama yapan Richard, sitem dolu ifadeler kullandı:

‘Polisin hemen hemen iki yıl süren araştırmasından sonra öğrendim ki dava düşmüş. Her zaman masum olduğumu savundum, dedektiflerle hep işbirliği yaptım ama araştırmaların neden bu kadar uzun sürdüğünü anlamıyorum. Ben kamuoyuna konuşmak istemediğim halde BBC’nin ve polisin evime nasıl girdiğini, özel hayatımı nasıl taciz ettiğini ve olayın genelindeki adaletsizliği asla unutmayacağım.’

Ünlü sanatçı ayrıca, bu zorlu süreçte kendisini destekleyen dostlarına ve hayranlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments