tişörtsüz-koşan-adam-620 × 349
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin
Paul Walker’ın ölümüne sebep olan kazada Porsche suçsuz bulundu.

Walker ve yakın arkadaşı Roger Rodas, 2013 yılı Kasım ayında Los Angeles yakınlarında içinde bulundukları araç bir direğe çarpıp alev alınca hayatlarını kaybetmişlerdi. Bunun üzerine Roger’ın dul kalan eşi Kristine Rodas, otomobil üreticisinin güvenlik eksikleri olduğunu iddia edip ihmal sonucu ölüme sebebiyet verme suçlamasıyla dava açtı.

4 Nisan Pazartesi günü görülen davada Amerikalı yargıç Philip S. Gutierrez, kazada Porsche Carrera GT markalı arabadan kaynaklanan herhangi bir hata olduğuna dair kanıt bulunamadığına karar verdi. Hakim ayrıca, Porsche’nin müşterilerine yeterli güvenlik uyarısı yapmadığı yönündeki suçlamaları da yersiz buldu ve reddetti. Kristin kararı temyize götürmeyi planlıyor.

Bilindiği üzere; Walker’ın 17 yaşındaki kızı Meadow Rain Walker da, aynı sebeplerle Porsche markası hakkında şikayetçi olmuş ve dava açmıştı. Meadow, aracın tasarımında gerekli güvenlik önlemleri olsaydı; kazanın engellenebileceğini ve Walker’ın hayatta kalabileceğini öne sürmüştü. Bu dava da yakın zamanda görülecek.

Polis yetkilileri ise, dört ay süren soruşturmanın ardından Walker’ın arkadaşı Roger’in kullandığı aracın; hız sınırının saatte yaklaşık 70 km olduğu bölgede, 151 km hızla hareket ettiğini ve bir elektrik direğine çarptığını bildirmişti. Porsche yönetimi de ısrarla ihmallerinin olmadığını ve kazanın kullanım hatasından kaynaklandığını öne sürmüştü.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments