Prince’in aşırı dozda uyuşturucu etkisi veren ilaçtan öldüğü ifade edildi.

Adı açıklanmayan bir emniyet yetkilisinin basına verdiği bilgiye göre; Minneapolis’teki özel malikanesinde 21 Nisan’da 57 yaşında hayatını kaybeden ünlü pop yıldızının ölümü, haşhaştan yapıldığı belirtilen ve uyuşturucu etkisi veren ‘opioid’den kaynaklandı.

Minnesota polisi, ünlü yıldızı ölümünden önce muayene eden doktor Michael Schulenberg’i sorgulayarak, şarkıcı için yazdığı ilaç reçetesini incelemişti.

Prince’in yaşamını yitirmesinden 6 gün önce özel uçağının Illinois’in Moline kentine acil iniş yaptığı ve müzisyenin ‘doz aşımından’ hastaneye kaldırıldığı ortaya çıkarken; hastane yetkilileri sanatçının grip olduğunu açıklamıştı.

Müzik kariyeri boyunca 100 milyondan fazla albüm satan Prince; rock, R&B, soul ve hip-hop türlerinde kendine özgü bir tarz oluşturarak müzik dünyasına damgasını vurdu.

AIDS yüzünden hayatını kaybettiği iddia edilmişti
29 Nisan günü ABD’de yayınlanan haftalık National Enquirer gazetesi, evinin asansöründe ölü bulunan pop ikonu Prince’in AIDS olduğunu ve dualarla iyileşeceğine olan inancından dolayı tedaviyi reddettiğini öne sürdü.

Adı açıklanmayan ve ünlü yıldızın da üyesi olduğu Yehova Şehitleri’nden bir arkadaşına dayandırılan haberde, Prince’in ölümden altı ay önce durumunun kötüye gittiği aktarıldı.

Söz konusu kaynaklar; 57 yaşındaki yıldızın hayatını kaybettiğinde, 36.2 kilogram ağırlığında olduğunu ve bir süredir ölüme hazırlandığını söyledi.

National Enquirer’ın haberinde, Prince’in 1990’lı yıllarda HIV virüsü kaptığı, geçen yılın sonlarına doğru ise AIDS’e yakalandığı yazıldı.

Gazeteye konuşan kaynak, doktorların Prince’e ‘kan değerlerinin çok düşük olduğunu ve vücut ısısının tehlikeli seviyeye düştüğünü söylediğini’ aktardı. Demir eksikliği bulunan Prince’in çok güçsüz kaldığı ve çoğu zaman zihin karışıklığı yaşadığı öne sürüldü. Ünlü yıldızın nadiren beslendiği ve yediği zaman da çıkardığı aktarıldı.

Ölümünün ardından Prince’in yakınları, ünlü yıldızın grip nedeniyle hastaneye kaldırıldığını açıklamıştı. AIDS bağışıklık sistemine büyük ölçüde zarar verdiğinde, grip gibi önemsiz görülen bir hastalık bile ölümcül olabiliyor.

Ağrı kesiciden öldüğü söylenmişti
Prince’in kalça ağrısı için kullandığı Percocet adlı ağrı kesici yüzünden hayatını kaybettiği öne sürüldü.

24 Nisan günü TMZ’nin bildirdiğine göre; yılllardır süren şiddetli kalça ağrılarından kurtulmak isteyen ünlü sanatçı, ölümünden bir hafta önce yüksek dozda parasetamol ve oksikodon içeren Percocet adlı ilacı enjeksiyon yoluyla almış. Bu da ünlü yıldızın zehirlenmesine yol açmış!

Otopsi sonuçlarında, şiddet ya da travma işareti görülmediği ve bazı çevrelerde iddia edildiği gibi intihar bulgusuna da rastlanmadığı belirtilmişti.

Prince’in aynı zamanda stüdyo olarak kullandığı malikânesinin bulunduğu Minnesota’daki Carver County Şerifi Jim Olson ‘İntihar olduğunu düşündürecek bir belirti yok’ dedi. Şerif Olson, Prince’in bedeninde herhangi bir travma izi olmadığını da sözlerine ekledi.

Ünlü pop yıldızının cesedi, 21 Nisan sabahı Minnessota’daki Paisley Park’taki stüdyosunun asansöründe bulundu. Polis yetkilileri sabah 9.43’te acil servise haber verdiler ama ilk anda cesedin 57 yaşındaki şarkıcıya ait olduğunu fark etmediler.

Ünlü şarkıcı, 15 Nisan’da grip nedeniyle hastaneye kaldırılmış ancak kısa süre sonra taburcu edilmişti. Bir sonraki gün de hayranlarına iyi olduğunu kanıtlamak için ’10 Dolar’ adlı dans gösterisine katılmıştı. Şarkı söylemeyen sanatçı, topluluğa ‘Bütün duaları tüketmeden önce birkaç gün bekleyin’ mesajı vermişti.

Prince, hastalığı nedeniyle iki konserini de iptal etmişti.

Zika virüsü iddiası…
Prince’in dostu ünlü şarkıcı Aretha Franklin ilginç bir iddia ortaya attı. Prince’in ölmeden kısa bir süre önce grip benzeri belirtiler gösterdiğini söyleyen Aretha Franklin, müzisyenin Zika virüsünden ölmüş olabileceğini belirtti.

MSNBC televizyonuna konuşan Franklin, ‘Grip benzeri belirtiler gösteriyordu. Bunun Zika ile alakalı olabileceğine inanıyorum’ dedi.

Yaklaşık bir hafta süren, kas ağrısı, ateş, baş ağrısı gibi etkileri olan Zika virüsü havaların ısınmasıyla tehlikeli boyuta ulaşabilir. Geçtiğimiz Cuma günü Atlanta’da son konserini veren Prince’in uçağı Illionis’de acil iniş yapmıştı.

Bedeni yakıldı
Prince’in cansız bedeni, ölümünden yaklaşık 48 saat sonra yakıldı.

57 yaşında hayatını kaybeden Prince’in sözcüsü Anna Meacham, ‘Ailesi, dostları ve ekibindeki müzisyenler; yani en sevdiği insanlardan oluşan küçük bir grup, özel ve güzel bir törenle Prince’e veda etti’ dedi.

Ani ölümü ile hayranlarını üzen şarkıcının küllerinin saklanacağı yer gizli tutuluyor.

Evi satışa çıkarıldı
Aniden hayatını kaybeden ünlü popçu Prince’in, aynı zamanda stüdyo olarak kullandığı Minnesota’daki evi satışa sunuldu.

14 bin 280 metrekarelik bir alana inşa edilmiş evin 6 yatak odası, 10 banyosu, havuzu, saunası, spor salonu ve bir kuaför salonu bulunuyor.

Toronto’daki ev, 12,7 milyon dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Prince’in muhteşem evinden bir görünüm…

Prince'in muhteşem evinden bir görünüm...
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Müthiş bir kariyer…
‘Little Red Corvette’, ‘Let’s Go Crazy’ ve ‘When Doves Cry’ gibi hit şarkılarla hafızalara kazınan Prince, kariyerinin ilk adımlarını 1970’lerin sonunda attı. Ancak 1980’ler, ünlü şarkıcının dünyaya damgasını vurarak ikon haline gelmesini sağlayan yıllar oldu. Prince, ‘Purple Rain’, ‘Sign O’ The Times’ gibi çok sayıda single’la sevenlerinin gönlünde taht kurdu. ‘Purple Rain’, ABD’de yaklaşık 13 milyon adet sattı.

Prince ayrıca söz yazarı, enstrümanist ve aranjör kimliğiyle kariyeri boyunca dünya genelinde 100 milyon satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.

Ünlü popçu, bugüne kadar 30’dan fazla albüm kaydetti.

Son albümü ‘HITnRUN Phase Two’yu Aralık 2015’te çıkaran Prince, Rolling Stone dergisinin düzenlediği ‘Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı’ listesinde, 28’inci sırada yer almıştı.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments