Rüzgar Erkoçlar, cinsiyet değiştirdikten sonra ifşa edildiğini açıkladı.

Genç oyuncu, Star TV’deki ‘Bir Hülya Avşar Sohbeti’ programının dördüncü hafta konuğuydu. Erkoçlar, Hülya Avşar’ın sorularını yanıtladı, özel hayatına dair bilinmeyenleri açıkladı.

Çok rahat yaşadığını söyleyen Erkoçlar, cinsiyet değiştirme ameliyatı sonrası çok fazla ön plana çıkmasına kızanlara, bunun kendi isteği olmadığı açıklamasını getirdi:

‘Türkiye’de hiçbir insanın başına böyle bir durum gelmedi. Kızan insanlar da olmuş bana. Şunu anlayamıyorlar; ben ifşa edildim. Kendi rızamla çıkıp da ‘Ben böyleyim’ demedim. Benim kendi öz irademle vermiş olduğum bir karar değildi. Benden habersiz iki kişi tarafından, kendi onayımın dışında, hatta ameliyatlıyken ifşa edildim. Bir sabah uyandım, ‘N’oluyoruz ya?’ dedim.’

Erkoçlar, kadından erkeğe dönüşmesinin ve gelen tepkilerin nişanlısı Tuğba Beyazoğlu için bir sorun teşkil edip etmediği şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:

‘Tuğba beni bilerek hayatıma geldi. Ama benim için çok zor. ‘Bir şeylere kırılıyor mu?’ diye düşünüyorum. Sevdiğim insanları üzebilecek bir şey olursa… Benim hakkımda internet ortamında yazmak çok kolay, karşıma gelip o sözleri suratıma söyleme cesaretinde bulunabilirler mi? Aile, hassas nokta; orası tahammül sınırımı aşan şeyler. İnternet ortamında her şeyi yazıyorlar. Biraz empati kursunlar, herkesin kız kardeşi, sevgilisi var. Kendilerine aynı şeyler söylense nasıl hissederler? Ondan sonra yazsınlar.’

Çocuk sahibi olabiliyor
Fiziksel güç için programlı spor yaptığını ve hormon ilaçlarını azalarak da olsa ömür boyu kullanacağını söyleyen Erkoçlar, çocuk sahibi olup olamayacağı konusuna da açıklık getirdi:

‘Çocuğum olabiliyor. Olabilirliği olmayan bir şeyi Allah yaratmaz. Herhalde bu benim sınavım. Bir ilaç bunu yapabilir mi? Demek ki hazırmışım. Tabii ki çocuk istiyorum.’

Erkoçlar, Avşar’ın ‘Kadınlar güvenilir mi?’ şeklindeki sorusunaysa şu yanıtı verdi:

‘Hayır tabii ki… Kadınlar genelde bir şeyle ilgili düşündükleri zaman kafalarından on tane şey geçebiliyor, ama biz erkekler öyle değiliz. Mesela bu akşam beraber yemek yiyeceğiz, ama siz o yemek olduktan sonra bu konuyu birine anlatacaksınız, bir önceki günden başlıyorsunuz, oraya gelene kadar anlatmak istediğiniz şeyi anlatamıyorsunuz. Ama bize sorduğunuzda biz, ‘Evet akşam yemek yedik’ diyoruz sadece. Kadınlar için dırdırcı diyorlar ya, buradan geliyor.’

Kadınların gözdesi oldu
1. Marmara Forum ‘Kristal Kamera Kısa Film Yarışması’nın finalistleri Kasım 2016 sonunda Bakırköy Marmara Forum’da düzenlenen özel bir gala ile belirlendi. Cinsiyet değiştirme operasyonu sonrası uzun süre oyunculuktan uzak kalan Rüzgar Erkoçlar, performansıyla beğeni topladı.

‘Choose’ filmi için kamera karşısına geçen Erkoçlar, filmde şizofren bir aşığı canlandırdı. Erkoçlar’a, yakın arkadaşı Irmak Ünal eşlik etti.

Geceye siyah takım elbisesiyle katılan Erkoçlar, ‘Uzun süre sonra kendimi ifade edebileceğim bir karaktere hayat verdim. Jüride sektörün duayen isimleri oturuyor. Onlar ile aynı projede olmak benim için büyük şeref’ dedi.

Spor yaparken çektirdiği fotoğrafları zaman zaman sosyal medya hesabından paylaşan Rüzgar Erkoçlar, ‘Spor benim hayatım. Bu kadar koşturmanın arasında vakit bulabilirsem gidiyorum. Onun dışında DJ’lik eğitimi alıyorum’ dedi.

Erkoçlar, kaslı fotoğraflarıyla ilgili ‘Kadınlardan büyük ilgi görüyorum. Rahat bırakmıyorlar’ açıklamasında bulundu.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Ayrımcılığa isyan etmişti
Erkoçlar, 2015 yılında cinsiyet değiştirme operasyonu geçirmiş ve magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Geçirdiği operasyon sonrasında kız arkadaşlarıyla birlikte görüntülenen ve evlenmek istediğini söyleyen Erkoçlar’a birçok eleştiri gelmişti. Ekim 2016 ortalarında ünlü modacı Deniz Berdan’ın defilesinde alnındaki ‘Sessiz Kalma Başkaldır’ yazısıyla boy gösteren Erkoçlar, defilede yürürken çekilmiş bir pozunu Instagram hesabından paylaşıp altına düştüğü şu not ile eleştirilere karşılık verdi:

‘Bu kadar özel bir defilenin içinde yer aldığım için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Deniz ve Begüm Berdan gibi yaratıcı insanlarla çalışabilmek çok güzel bir duygu. Özellikle moda gibi bir alanın içinde sosyal problemleri bu kadar incelikle ele alabilen insanlarla çalışabilmek çok ilham vericiydi benim için…

Çünkü günümüzde ne yazık ki insan olmaya kafa yormak yerine bizi ilgilendirmeyen konulara, birbirimizin özel hayatlarına kafa yormayı tercih edenlerimiz var hala.

Ben farklılıklarımızla bir arada var olabilmenin güzelliğini unutmamamız gerektiğine inanıyorum. Dünyanın kendisi çeşitlilik üzerine kurulu ve bu çeşitliliğin bir tehdit değil, bir ödül olduğunu anlayabilirsek hep birlikte daha mutlu olabiliriz diye düşünüyorum. Hiç kimsenin farklı görüldüğü için dışlanmamasını, şiddete maruz kalmamasını ve öldürülmemesini diliyorum. Bu koca dünya hepimiz için ve burada hepimize yer var.’

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments