Geçtiğimiz aylarda rehabilitasyona giren Selena Gomez aylar sonra ilk kez ortaya çıktı.

24 yaşındaki şarkıcı, lupus hastalığı nedeniyle yaşadığı anksiyete, panik atak ve depresyon yüzünden müziğe ara vermişti. Bu aradan sonra Selena, Pazar gecesi Los Angeles’taki Microsoft Theater’da düzenlenen Amerikan Müzik Ödülleri töreninde ilk kez kamuoyunun önüne çıktı. ‘En İyi Kadın Pop – Rock Sanatçısı’ ödülünü almak üzere sahneye çıkan şarkıcı, oldukça duygusal bir konuşma yaptı:

‘Hoşlansam da hoşlanmasam da, çoğunuzun hayatımı yakından bildiğinizi söyleyebilirim. Ara vermek zorundaydım çünkü bir sürü sorun yaşadım. İç dünyam darmadağın olmuştu. Yıkılmamak için kendimi çok fazla sıktım. Ama bu sıkma işini o kadar abarttım ki, sonunda yıkıldım.’

‘Instagram’da bedenlerinizi görmek istemiyorum. O vücutların içinde ne olduğunu görmek istiyorum. Artık onaylanmak peşinde değilim. Başkalarının onayına ihtiyacım yok.’

Selena sözlerini, sevdiği insanların yanında olup kendisine destek vermesinden dolayı müteşekkir olduğunu vurgulayarak noktaladı.

Terapi merkezine yatmıştı
11 Ekim günü 24 yaşındaki şarkıcının, Tennessee eyaletinin Nashville kentinde bir rehabilitasyon merkezine yattığı ve mental sağlığını kazanmaya odaklanacağı duyuruldu. Bu haberden birkaç hafta önce Selena’nın lupus hastalığı nedeniyle; anksiyete, panik atak ve depresyon gibi sorunlar yaşadığı ve müziğe ara vereceği bildirilmişti.

Genç yıldıza yakın bir kaynak, Us Weekly dergisine bakın neler söyledi:

‘Selena lupus ile mücadele ediyor. Ancak bu aranın sebebi, zihinsel sağlığına odaklanmak istemesi… Aksi takdirde dibe vurabilir.’

Selena, 2013 yılında otoimmün rahatsızlık sebebiyle kemoterapi görmüş; ardından da 2014 yılında bir rehabilitasyon merkezine yatmıştı. O zorlu süreci atlatan genç şarkıcı, müziğe geri dönmeyi başarmıştı.
Hayranları, Selena’nın bu ikinci rehabilitasyon sürecini de başarıyla atlatıp yeni şarkılar yapması için dua ediyor.

Selena Gomez Ağustos sonlarında, birtakım rahatsızlıkları olduğu için müziğe bir müddet ara verdiğini ve turnesini ertelediğini şu sözlerle açıklamıştı:

‘Aktif olmak, sağlığıma ve mutluluğuma odaklanmak istiyorum ve en iyi yolun biraz ara vermek olduğuna karar verdim. Destekleriniz için bütün hayranlarıma çok teşekkür ederim. Benim için ne kadar özel olduğunuzu biliyorsunuz. Ama en iyi olabilmek için mümkün olan her şeyi yapıyor olmamla yüzleşmeye ihtiyacım var. Bu yolda yalnız olmadığımı biliyorum, diğer insanları kendi sorunlarını ifade etmeye cesaretlendireceğimi umuyorum.’

Trafik kazası geçirdi
Güzel şarkıcı Temmuz ortalarında, Kaliforniya’daki ‘Nine Zero One’ adlı kuaförden çıktıktan sonra arabasına bindi ve uzaklaşmak için hareket etti. Park alanındaki arabalardan dolayı rahat bir şekilde çıkamadığı için etraftaki insanların yönlendirmelerine uymaya çalıştı. Fakat arka arkaya doğru giderken direksiyonu toparlayamadı ve birden arkasındaki çite çarptı. Çarpmasıyla da o dar alandan çıkması bir oldu. Daha sonra da hızlı bir şekilde yoluna devam etti. Neyse ki ne sanatçı ne de arabası zarar görmedi.

Öte yandan; kazadan hemen önce Gomez ve Lea Michele, aynı kuaför salonunun arkasındaki merdivenleri kullanarak çıkarken görüntülendiler. İkili, birlikte saçlarını yaptırdıktan sonra kuaförden ayrıldılar.

Bu kazadan bir gün önce Lea Michele, aşırı dozda uyuşturucu kullanımı yüzünden hayatını kaybeden eski erkek arkadaşı Cory Monteith’in ölümünün üçüncü yıldönümünü sosyal medya hesabından duygusal bir mesaj paylaşarak andı ve şunları yazmıştı:

‘Her gün beni izlediğini ve gülümsediğini biliyorum. Seni seviyorum ve özlüyorum Cory… Her gün, ama bugün biraz daha fazla…’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments