Serenay Sarıkaya’nın ‘Fi’ dizisinin kadrosundan ayrılacağı iddia edildi.

Başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç’ın paylaştığı ‘Fi’ dizisi, 1 Temmuz’da sezon finali yapmıştı. Puhu TV adlı online TV kanalında yayınlanan dizinin takipçileri, yeni sezon için sabırsızlanırken, kötü haber Serenay Sarıkaya’dan geldi. Sarıkaya’nın diziye veda edeceği iddia edildi.

Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya’nın bundan sonra sadece 4 bölümde daha yer alacağı ileri sürüldü. İddiaya göre, güzel oyuncunun diziye nasıl veda edeceği bile şimdiden belli. Resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmasa da dizinin fanları şimdiden bu iddianın doğru olup olmadığını araştırmaya başladı.

Bu arada, başrol oyuncularından Ozan Güven, sevilen dizinin yeni bölümlerinin Eylül’ün ilk haftasından itibaren yayınlanmaya başlayacağını açıkladı.

Cannes’ı salladılar
‘Fi’ dizisinin oyuncuları Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Mehmet Günsür, Cannes’da ilgi odağı oldu.

Türkiye’nin önde gelen oyuncuları Cannes’a çıkarma yaptı. Her yıl Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPTV etkinliği, bu yıl da dünyanın dört bir yanından başarılı dizilerle oyuncuları yapımcılarla bir araya getirdi. 3 – 6 Nisan tarihleri arasında düzenlenen görsel, işitsel ve dijital içerik pazarına Türk televizyonlarının önde gelen dizi ve oyuncuları damgasını vurdu.

Puhu TV’de yayınlanan ‘Fi’nin oyuncuları Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Mehmet Günsür; Cannes’da yıldızlaşan isimlerin başında geldiler. Dizinin başrol oyuncuları, Fransa’daki televizyon programları formatlarının görücüye çıktığı fuara katıldı. Üç rol arkadaşı, Cannes’deki fuar sırasında objektiflere poz verdiler. International Television Programs Market (Uluslararası Format Fuarı)’a katılan ‘Fi’ dizisinin yıldızları fuarda tüm dikkati üzerine çekti.

Kırmızı takımıyla hem seksi hem de maskülen görünen Sarıkaya, olması gereken sınırdan uzun paçalarıyla yerleri süpürdü. Tüzünataç ise büstiyer ve bot kombiniyle ilginç bir kombinasyon seçmişti. İkilinin fotoğrafları, aralarında Reuters’in de bulunduğu uluslararası yabancı ajanslar aracılığıyla tüm dünyaya servis edildi.

Galası görkemli oldu
Merakla beklenen ‘Fi’ dizisinin galası ünlülerin geçit törenine sahne oldu.

Doğuş Digital tarafından hayata geçirilen, online televizyon kanalı Puhu TV’nin merakla beklenen dizisi ‘Fi’, izleyici ile buluştu. Türk yazar ve psikolog Azra Sarızeybek Kohen’in çok satan ‘Fi, Çi, Pi’ üçlemesinden uyarlanan dizinin galası Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi. ‘Fi’ dizisinin 18 dakikalık özel bir ön gösteriminin ardından yapımın ilk 3 bölümünün puhutv’de yayına alınmasıyla renklenen gecede, Türkiye’nin önde gelen reklam veren şirketlerinin üst düzey yöneticileri, iş ve sanat dünyası, televizyon ve yayıncılık sektörünün saygın isimleri ve ülkemizde de faaliyet gösteren global dijital şirketlerin temsilcileri buluştu.

Gala ayrıca; ‘Fi’ dizisinin oyuncuları Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi dahil tüm oyuncu kadrosu ve ekibinin yanı sıra, ünlü oyuncular, menajerler, yapımcı ve yönetmenlerden oluşan dizi ve film sektörünün ünlü isimlerini de bir araya getirdi. Elçin Sangu, Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Kerem Bürsin, Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Kıvanç Tatlıtuğ, Sinem Kobal, Pelin Akil, Cem Yılmaz, Nilperi Şahinkaya, Nur Fettahoğlu, Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli geceye katılan ünlü isimler arasındaydı.

Fotoğraflar olay yarattı
Türkiye’nin ilk özgün dijital dizisi ‘Fi Çi Pi’nin dev kadrosu fotoğraf çekimi için Aralık 2016’da bir araya geldi.

İzmirli yazar Akilah Azra Kohen’in çok satan ‘Fi Çi Pi’ kitap üçlemesi dizi olarak uyarlandı. Senaryo çalışmaları tamamlanan; yapımını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Mert Baykal’ın üstlendiği dizi henüz çekimlerine başlamadan merak uyandırdı.

Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç’ın yer aldığı projenin ilk fotoğraf çekimi için oyuncular 19 Aralık günü bir araya geldi. Son derece eğlenceli geçen çekimlerin sonucu da memnuniyet verici oldu. Ekibin fotoğrafları büyük beğeni topladı.

‘Medcezir’ adlı dizide rol aldıktan sonra, başka bir projede yer alıp almayacağı merak konusu olan Serenay Sarıkaya; dün hayranlarını heyecanlandıracak bir paylaşımda bulundu. Güzel oyuncu sosyal medya sayfasında, yeni dizi projesinin tanıtım fotoğrafını paylaşarak altına şu notu ekledi:

‘Yooookk böyle kadroo…! Açılınnn geliyoruzz. #ölüyorumheyecandan #hemenbaşlasın #özledimmmm #ficipi #letthepartybegin.’

Yazarı ve seriyi tanıyalım
Türk yazar ve psikolog Akilah Azra Sarızeybek Kohen, 1979 yılında İzmir’de doğdu. Kohen, İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olduktan sonra eğitim hayatına Kanada Ottawa Üniversitesi’nde, Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümü ile devam etti. Liverpool Üniveristesi’nde Davranış Bilimleri dalında uzmanlık yapan Akilah Azra Sarızeybek Kohen, iyi derecede İtalyanca ve İngilizce biliyor.

Sanatçının ilk eseri ‘Fi’, 2013 yılında Goa Basım Yayın tarafından, mahlası olan Akilah yazar ismi ile basılmıştır. İkinci ve sonraki basımlar Destek Yayınları tarafından Ağustos 2014 ve sonrasında basılmaya devam edilmiştir. Sloganı ‘Bu hikayenin sadece inanılamaz tarafları gerçektir’ olan kitap, 600 sayfa olarak basılmıştır.

Bu içeriğe yorum yapın.