‘İkimizin Yerine’ filmi, Türkiye’den sonra Azerbaycan’ı da salladı.

Filmin başrol oyuncularından Serenay Sarıkaya ve Zerrin Tekindor, filmin galasına katıldıkları Azerbaycan’da yoğun bir ilgi ile karşılandılar. Axşam.az’ın haberine göre Serenay Sarıkaya, filmle ilgili şöyle konuştu:

‘İnanıyorum ki herkes filmimizi beğenecek. Nejat İşler ile ikinci işbirliğimiz. Onunla rol almaktan zevk aldım.’

Bu arada; Nejat İşler ile birlikte rol aldığı ‘İkimizin Yerine’ filmi, ‘son 10 yılın en iyi açılış yapan aşk filmi’ unvanını elde eden Sarıkaya, bir mektup ile teşekkürlerini iletti. Güzel oyuncu mektubunda sevginin değerini şu sözlerle anlattı:

‘Bir rüyaydı bu öncesinde..
Bir filmde oynamak mı? Ben mi? Olur mu ki?
Doğru işi seçmek çok önemliydi. En iyisi olsun istedim, çok bekledim. Ama ne yaparsan yap, hayat sen plan yaparken başına gelenlermiş.
Ben değil, filmim beni buldu denizlerin ötesinde ve değiştirdi tüm hayatımı.
İşte seneler sonra hatırlayacağım bu.
Gerçek bir film. İyi ki yapmışım diyeceğim.
Ama beni daha çok etkileyen bir şey var ki, ne söylesem karşılığı olmaz gibi..
Çok şeyler anlatmak istiyorum. İçimi doldurup taşıran, benimle aynı coşkuyu ve heyecanı paylaşan sizlere sevgimin, aramızdaki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu göstermek için.’

Gişelerde ses getirdi
Merakla beklenen film sonunda vizyona girdi ve ilk 3 günde çarpıcı bir başarı elde etti. 21 Ekim Cuma günü seyirciyle buluşan yapıt, 3 günde 330 bin kişiye ulaşarak ‘son on yılın en iyi açılış yapan aşk filmi’ oldu. Umur Turagay’ın yönettiği yapım, 2003 yılında vizyona giren ‘Asmalı Konak Hayat’ın (ilk 3 günde ise 663 bin 273 seyirci) ardından en iyi açılış yapan film oldu.

Filmin galası Zorlu PSM’de yapılmıştı. Gala gecesine filmin oyuncuları ve yönetmeninin yanı sıra; Sarıkaya’nın sevgilisi Kerem Bursin, Fahriye Evcen, Aslı Enver, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Sermiyan Midyat, Zafer Algöz, Hatice Aslan, Sadi Celil Cengiz, Derya Baykal, Ferhan Şensoy, Uraz Kaygılaroğlu, Lale Mansur gibi çok sayıda ünlü isim de katılmıştı. İlk galasında oldukça heyecanlı olduğu görülen Sarıkaya, bu heyecanını galaya hazırlanırken Instagram hesabından ‘Allahımmm, bugün galam var… Harika bir gün olsun. En büyük heyecan…’ notuyla takipçileriyle paylaşmıştı.

Fragman büyük ilgi gördü
Sarıkaya ve İşler, ‘İkimizin Yerine’ adlı filmde başrolleri paylaştılar. Filmin çekimleri tamamlanır tamamlanmaz tanıtım fragmanları internette yayınlanmaya başlamıştı. Gecce.com’un haberine göre seyirci tarafından büyük ilgi gören fragmanlar YouTube sayfasında bir haftada bir milyon izleyiciyi aştı. Film, rekor izlenme sonucunda bu sezon vizyona girecek filmler arasında en çok izlenenlerden biri oldu.

Zerrin Tekindor, İştar Gökseven, Özgür Emre Yıldırım, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu gibi birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı filmde Sarıkaya, küçük bir kasabada yaşayan, sürekli kendini tekrarlayan hayatının sırrını çözmeye çalışan ‘Çiçek’ karakterine hayat verirken; başarılı oyuncu İşler ise Çiçek’in hayatını değiştirecek büyük aşkı, edebiyat öğretmeni ‘Doğan’ karakterini canlandırıyor.

Kendisine dokunan bir karakteri canlandırdı
Güzel oyuncu, InStyle dergisinin Mayıs sayısının konuğu oldu. Yaptığı her şey merak uyandıran oyuncu, son dönemde hayatında olup bitenleri ve yeni filmini anlattı.

Seti Bursa’nın Mudanya ilçesinde kurulan ve Nejat İşler’le başrolünü paylaştığı ‘İkimizin Yerine’ filminin çekimleri için ABD’den İstanbul’a dönen Sarıkaya, film ile ilgili duygularını şöyle anlattı:

‘Senaryoyu okuduğumda Amerika’daydım ve beni çok etkilemişti. Çok kısa bir sürede çekilip bitirileceği söylendiği için ben de Türkiye’ye döndüm ve sette buldum kendimi. Sinema alanında ilk defa böyle bir karakteri göğüsledim. Kendime çok yakın buldum.’

’18 yaşındaki bir genç kızın, genç bir kadına dönüşmesiyle ilgili büyüme ve yol hikayesi aslında. Bu süreç bana bir şekilde dokunduğu için çok güzel hissettirdi.’

Oyuncu ’10 yıl sonrasının hayalini kurduğunuzda kendinize neler eklemek istiyorsunuz?’ sorusuna ise şu cevabı verdi:

‘Benim amacım geçici bir popülarite yakalamak değil. Hayallerimi hep çok büyük tuttum.’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments