Aile üyeleri tarafından intihar edeceği iddiasıyla polise bildirilen Sinead O’Connor, Facebook’tan iyi ve sağlıklı olduğunu bildirdi.

Dublin’den yetkililer, geçen hafta Chicago polisini aramıştı. Görevliler, 49 yaşındaki yıldızın akrabalarını aradığını ve kendisini, Chicago yakınlarındaki bir köprüden atacağını söylediğini iletmişlerdi. Chicago polisi de aramalara başlamıştı.

Ancak ünlü sanatçı, 24 Haziran Cuma günü Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda; iddiaların asılsız olduğunu ve gayet iyi ve sağlıklı bir durumda olduğunu bildirdi.

Ailesi tarafından öldürülmeye çalışıldığını ima etti
16 Mayıs günü, Chicago yakınlarındaki Wilmette kasabasında çıktığı bisiklet gezintisinden dönmeyen 49 yaşındaki şarkıcı; hayranlarını korkutmuştu. Kayıp ilanı verilen O’Connor, aramalar sonunda arkadaşlarının evinde bulunmuştu.

Olayın detayları merak edilirken; sanatçının Facebook sayfasında eski partneri John Reynolds’a yönelik yazdığı bir mektup, kafaları karıştırdı. En büyük oğulları Jake’e de (28) seslenilen mesajda, dört çocuk annesi olan O’Connor şunları yazdı:

‘Yaptıkların yüzünden beni bir daha göremeyeceksin. Eğer kendimi öldürmeyi başarmazsam, ortaya çıkan sağlık harcamalarını sen ödeyeceksin. Bütün psikolojik ve duygusal kayıplarımı tazmin etmek zorunda kalacaksın.’
‘Sana ve dört çocuğuma asla geri dönmeyeceğim. Ve sen bununla yaşamak zorunda kalacaksın. Kolaysa onlara, annelerinin neden ortadan kaybolduğunu açıkla. Sen kafirsin, nankörsün, yalancısın ve kriminalsin.’
‘(Jake) şu veya bu şekilde anneni öldürdün. Anneni, yaşadığı hayattan uzaklaştırdın ve çocuklarını terk etmesine sebep oldun. Psikiyatriste ihtiyacı olan sensin.’

Ne olmuştu?
49 yaşındaki şarkıcının, 16 Mayıs Pazartesi günü sabaha karşı Chicago yakınlarındaki Wilmette kasabasında yaptığı bir bisiklet gezintisinden sonra kaybolduğu bildirilmişti. Ancak aynı gün öğleden sonra Wilmette şehrinin resmi Twitter hesabından, ünlü sanatçının sağlıklı biçimde bulunduğu bildirildi:

‘Wilmette Polisi’nden son dakika haberi: Sinead O’Connor bulundu. Kendisi güvende ve artık kayıp listesinde değil.’

‘Sinead O’Connor’ın birkaç haftadır Wilmette’de arkadaşlarında kaldığı bildirildi.’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments