Dünyanın tartışmasız en çok takip edilen astroloğu Susan Miller’a göre bu hafta burçları neler bekliyor?

KOÇ
Bu hafta; stresli ve yoğun geçen bir dönemin ardından bir sakinleşme ve toparlanma sürecinin içinde bulacaksınız kendinizi… Üzerinizde hiç kimsenin baskısı olmadan yaşamınıza yön vermek isteyeceksiniz. Doyurucu olmayan ilişkilere ve işlere zaman ayırmak yerine, gerçekten sizin için fayda sağlayanlara yöneleceksiniz. Sağlığınıza daha fazla dikkat edeceksiniz. Yaşam tarzınıza çekidüzen verecek, zararlı alışkanlıklardan kurtulacaksınız. Tüm bu değişim süreci sizi güçlendirecek ve istediğiniz kişi olma yönünde size destek verecek. Çalışma hayatınızla ilgili konular hakkında olumsuz düşünmeyi bir yana bırakabilirseniz; başarılı olmanız mümkündür. Kaygılarınızın sizi başarısızlığa sürüklemesine izin vermemelisiniz.

BOĞA
Bu hafta, aile ve aşk konuları ön plana çıkacak. Yolunda gitmeyen ilişkinizi dikkatli ve derin bir şekilde gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Çözüm bulmak için elinizden çabayı gösterin ama bu konuda partnerinizden yardım alamıyorsanız, tek başınıza Don Kişot’u oynamayın. Böyle bir durumda noktayı koymaktan asla çekinmeyin. İşyerinde, önünüze bazı engeller çıkabilir. Ancak o engelleri kendinize gerilim aracı değil, başarılı olmak adına itici bir güç olarak kabul edin. Böylece hayatınızı başarılı bir şekilde yönlendirirsiniz. Bel ve sırt bölgenizle ilgili bazı sorunlar gündeme gelebilir. Bir doktora görünmenizde fayda var.

İKİZLER
Bu hafta, ağırlıklı olarak sağlığınızı ilgilendiren konulara odaklanacaksınız. Günlük hayatta yapacağınız değişim ve düzenlemelerle, daha doğal ve zararlı alışkanlıklardan uzak bir yaşam tarzı oluşturmaya çalışacaksınız. Örneğin; bir diyete başlayabilir, sigarayı bırakabilir veya sağlıksız iş ortamınızdan ayrılabilirsiniz. Aşkla ilgili konularda da evlilik veya birlikte yaşamak gibi yeni bir karar verebilirsiniz. Bekarsanız, hayatınızı değiştirecek özel biriyle tanışabilirsiniz; gözünüzü dört açın! Kendi işini yapanlar, bir ticari ortaklarıyla mevcut anlaşmanın şartları konusunda bir görüşme yapabilirler. Anlaşmada kayıplara uğramamanız için diplomatik bir dil kullanarak kendi isteklerinizi ön plana çıkarmanız gerekiyor.

YENGEÇ
Bu hafta gökyüzü, ilişkinizi güçlendirecek ve aşk hayatınızı olumlu bir şekilde düzenlemenizi sağlayacak fırsatlar getirecek. Eski meseleleri geride bırakmanız yönünde de size destek olacak. Gökyüzü ayrıca, yaratıcı gücünüzü keşfetmeniz için de sizi uyaracak. Kimsenin etkisinde kalmadan, kendiniz için neyin gerekli olduğunu bilerek karar verme vakti… Gezegenlerin konumu size, hayatınıza tekrar şöyle bir bakmanız, yolunuzu belirlemeniz, amacınıza uygun şekilde kendinizi geliştirmeniz yönünde güçlü bir mesaj veriyor. Ancak unutmayın; eğer bir değişim düşünüyorsanız, bunun gayet sağlam bir temel üzerine oturtulması, uçuk kaçık düşüncelere kapılınmaması şarttır. İnsanın sağlıklı yaşaması, istediği bir çevre ve iş alanında hayatını sürdürmesi önemlidir ama bu amaca giden yolda hayalperest davranmanız; var olan koşullarınızı da kaybetmenize yol açabilir. O halde ne yapıyoruz? Akılcı adımlar atıyoruz!

ASLAN
Bu haftanın daha ilk günleriyle birlikte bütçe ve aile konuları ön plana çıkacak. Yatırım ya da girişim amaçlı harcamalar yapmayı düşünüyorsanız, bütçenizi detaylı bir biçimde gözden geçirmelisiniz. Gelir ve gider hesabınızı iyi yapmalısınız. Aile içinde kriz yaratan bir problem yaşıyorsanız, bizzat sizin inisiyatif almanız gerekebilir. Biraz sabırlı olmalı, sorunu çözene kadar kendinize ve aile bireylerine zaman tanımalısınız. Bu hafta; sağlığınızla ilgili konularda, sağlam ve uzun vadeli olan çözümleri tercih etmelisiniz. Sizi zorlayan sağlık problemlerinizi doktora gösterirseniz; kalıcı bir tedavi elde edebilirsiniz.

BAŞAK
Bu hafta kabuğunuzdan çıkacak ve hem sosyal hem de özel anlamda yeni insanlarla tanışabileceğiniz hareketli bir döneme gireceksiniz. Uzun süredir sorunlarla ilerleyen bir ilişkiniz varsa; bir anda noktayı koyacak ve etrafınıza daha bir dikkatli bakmaya başlayacaksınız. Gireceğiniz yeni sosyal ortamlarda hem çok keyifli vakit geçirecek hem de kendinizi geliştirme fırsatı yakalayacaksınız. İş alanında ise gücünüzü kanıtlama ve başarılı olma yönündeki tutkulu haliniz ön plana çıkacak. İdeallerinize giden yolda taviz vermeyin ve doğrularınız nereyi işaret ediyorsa, o yöne gidin. Enerjiniz çok yüksek ve fiziken kendinizi son derece güçlü hissediyorsunuz.

TERAZİ
Bu haftanın ana temasını finans konuları oluşturuyor. Bu süreçte, gelir ve giderlerinizle ilgili hesaplama ve analizleri detaylı bir şekilde yapmalı ve buna göre düzenlemelerde bulunmalısınız. Gökyüzü ayrıca, yeteneklerinizi gösterme ve para kazanmak amaçlı işlere yönelme anlamında gayet olumlu bir etkide bulunacak. Bu desteği iyi değerlendirmelisiniz. Özel ve sosyal alanda da halletmeniz gereken sorunlar var. Özellikle aile içinde ya da ilişkinizde sizi rahatsız eden konuları çözmek için adım atmalı ve yeni bir sayfa açmalısınız. Savaşlarla dolu bu dönemde, enerjinizi yüksekte tutmayı sakın göz ardı etmeyin.

AKREP
Bu hafta, özel hayatınızda ve hanenizde istikrar arayışına gireceksiniz. Hayatta başarılı olmanızın en temel şartlarından birinin ev içindeki huzur olduğunu görecek ve özel alanda bir süredir devam etmekte olan belirsizlikleri ortadan kaldırmak isteyeceksiniz. Ancak unutmayın; problemleri çözerken karşı tarafın da düşünceleri önem taşıyor. Her şey sizin umduğunuz gibi olmayabilir ve barışı ve birleşmeyi hedeflerken kendinizi bir anda kopuş sürecinin içinde bulabilirsiniz. Bu hafta ayrıca, geleceğinizi görebilmek adına bazı adımlar atmak isteyeceksiniz. Elbette yaptığınız işlerin sadece insanlara yararlı olması değil, hayatınızı garanti altına alması da önemli. Bu konu, ajandanızın en üstünde yer alacak. Bu yoğun dönemde vücut direncinizi ayakta tutmanız son derece önemli… Sağlığınız ve keyfiniz ne kadar yerinde olursa, isteklerinizi hayata geçirmeniz de o kadar kolay olacaktır.

YAY
Bu hafta, iş ve finans alanlarında radikal değişimler içine girme kararı alabilirsiniz. Giderlerinizi kısma ve tasarruf etme yönünde kararlar verebilirsiniz. Daha sağlam ve ilerisi adına güç kazandırıcı işlere yönelmeniz gündeme gelebilir. Bu dönemde, ‘eğer hala yapmadıysanız’ kendi yolunuzu kararlı bir şekilde belirlemeli ve hem sevdiğiniz hem de kazandığınız alanlara yönelmelisiniz. Mutluluğunuzun sırrı budur! Özel hayatla ilgili konularda ise sevgi ve şefkati kendinize rehber edinmeniz gerek. Ancak bu takdirde, karmaşık durumları çözmeniz ve rahatlamanız mümkün olacaktır. Solunum sisteminizle ilgili bazı sorunlar gündeme gelebilir. Beslenmenize dikkat etmeli ve mide dostu gıdalar yemelisiniz.

OĞLAK
Bu haftaki gökyüzünün konumu, sizin kendinize yeni bir hedef belirlemenizde ve daha sonra yürürlüğe koyacağınız bir iş üzerinde derinlikli olarak düşünmenizde etkilidir veya bir proje üzerinde odaklanmanın göstergesidir. Gökyüzü; ilginç fikirleri olan, hayata bakış açıları farklı insanlarla bir araya gelmenizi sağlayacak. Bu insanlarla düşünce alışverişinde bulunmak, onların ortamlarına girip çıkmak size hem ilginç gelecek hem de büyük katkı sağlayacak. Bol seyahatin ve sosyal faaliyetlerin ufukta göründüğü bu dönemde, sakın ola ki bedeninizi ihmal etmeyin. İyi beslenin, iyi dinlenin ve egzersiz yapın. Güçten bir düşerseniz, uzun süre ayağa kalkamayabilirsiniz! Aşk hayatınız bu dönemde biraz geri planda kalabilir; öylesine kendinize ve hedeflerinize odaklanacaksınız ki, sevdiğiniz herkes kendisini terk edilmiş hissedebilir. Biraz denge kurmaya ne dersiniz?

KOVA
Bu hafta, iç dünyanızda bir huzur ve kişisel olarak ilerleyiş aşamasının tam ortasında bulacaksınız kendinizi… İçinizdeki kaygı ve gerginlikleri bertaraf etmek, hırslı bir şekilde çalışmak, inanç ve sabırla ilerlemek için bu dönemden istifade etmeniz gerek. İmkansızı düşlemeniz gerek. Ama beraberinde de çaba göstermeniz… İnançla, mevcuttakinin daha iyisine sahip olmak için farklı yollar denemeniz gerek… Ve bu, tam size göre bir serüven… Hafta sonuna doğru gündeminiz aşk hayatınız olacak. Partnerinizin, ilişkinin devamında ya da kopuşunda etkili olmaya çalışacağı bir dönem bu… Oysa ki, her iki tarafın da sağlıklı bir ilişki için ortaklaşa düşünmesi gerekir. Burada yapılması gereken; eğer bir şeyler size hoş gelmiyorsa, bunları oturup konuşmanızdır. Böylece yanlış anlamalara son verebilirsiniz. İş hayatında da bazı sorgulamalar içine girebilirsiniz. Memnuniyetsizliğinizin sebeplerini düşünün elbette ama sizin de bir yerlerde hata yapıyor olabileceğiniz ihtimalini de tamamen göz ardı etmeyin. Görünmez kazalar zaman zaman risk oluşturabilir, dikkat!

BALIK
Bu hafta; eğer bir amacınız varsa ve bundan emin bile olsanız, 27 Ocak tarihine kadar iyice kafanızın içinde bir şeyleri oturttuktan sonra girişimde bulunmanın yararlı olacağına dikkat çekiyor. Bu ilerlemenin bir diğer uyarısı da, sağlık konusunda… Söz konusu sağlık olunca, en ihmalkar burçlardan birisi olduğunuz bir sır değil. Ama artık bu tavrın değişme vakti geldi. Ertelenen sağlık sorunlarının katlanarak yeniden karşınıza çıkacağını unutmayın ve derhal bir uzmandan yardım alın. Partnerinizle aranızda kara bulutlar gezinebilir. Ancak duygularınızı derinlikli olarak ele alabilirseniz, daha önce farkına varmadığınız çıkış yolları bulunabilir. Son bir denemeye ne dersiniz?Bu habere yorum yaz.